SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ketoza

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 59295

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 119 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 15365
A ja mam takie pytanie:

na wstępie dodam, że jestem zdrowy ;)
zacząłem dziś dietę low carb w ketonicznym wymiarze: czyli węgle dostarczam tylko te, które zawierają produkty białkowe i tłuszczowe.
podejrzewam, że dziennie nie będę dostarczał więcej niż max, 40g węgli. czy taka ketoza na okres ok. miesiąca niczym nie grozi?

aha, jak to jest jeszcze z tym alkoholem. mój znajomy mówi, że jest on dozwolony np w weekendy, ale tylko wtedy gdy jest to czysta wódka i ew. popita niesłodzonymi napojami (bez węgli). - czy takie picie może jakoś wpłynąć na stan ketozy i zaburzenie spalania tłuszczu?

liczę na szybką odpowiedź :)

edit: a właśnie, jeszcze jedno:
co zrobić, żeby po treningu (siłka, basen, siatkówka) nie jadło mi mięśni? węgle odpadają, myślałem o bcaa. jak to ma być?:)

Zmieniony przez - soccom w dniu 2010-03-15 17:57:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
aby wejśc w ketoze najlepiej jechać poniżej 30g ww to raz
nie grozi to przez taki okres czasu niczemu.

Alkoholu nie polecam zgadza się może powoduje on zwiększenie ketonów lecz spowalnia jednocześnie gubienie fatu.Poprzez to iż czerpie energię właśnie z alkoholu nie z WKT


Nie masz podstawowej wiedzy o ckd więc nie zaczynał bym tego skoro zadajesz takie pytania.
1

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 462
Świetny artykuł, oczywiście sogacz się należy

"-Ile tu jest??
-Nie wiem, ale zaraz to zostanie wyp******one"
http://www.youtube.com/watch?v=ynhlZ9AmxG8&feature=channel_video_title 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1158
Witam
Chciałabym poprosić o radę. Na diecie ketogennej (nie sprawdzam poziomu ketonow) jestem od prawie miesiąca, przy czym przeszłam od razu z dnia na dzień z duzej liczby węgli na 30-40g węgli, a obecnie od ponad tygodnia na 22g. poziom btw przy kaloryczności 1725KCAL (celem miała być redukcja i spalenie tkanki tłuszczowej, kaloryczność wynika z obliczen kalkulatorem fitness cel-FAT LOSS) wynosi 153g tłuszczy, 65 g białka i 22g węgli. Po początkowej utracie wody, generalnie postęp stanął. Ale największym problemem jest glod który meczy mnie przez większość dnia ☹ trudno mi dobrac produkty o dużej zawartości tłuszczu a jednocześnie nie przesadzic z białkiem, na samym oleju kokosowym i innych czystych tłuszczach nie uciagne. Dodam tez ze 2x w tyg wykonuję dość spory wysilek siłowy a min 3 razy trening hiit. Męczę się okropnie z tym głodem, a wszędzie pisza ze ketoza to brak głodu- ja o jedzeniu myslę ciagle i brak już mi siły przyznam i pomysłu co jest nie tak…możecie mi jakos poradzić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75801 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753518
Sugeruję przemyśleć stosowanie diety o tak niskiej ilości węglowodanów. Tarczyca kobiet nie lubi takiego ograniczania i możesz wpaść w niedoczynność tarczycy. Po tym, po co robić coś co Cię męczy? Dlaczego tak mało białka?

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1158
Hej.zalecenia keto mówią o proporcjach t:b:w 80:15:5% a przy założonej kaloryczności tak wychodzą obliczenia gramowe dla bialka....(czyli mało)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75801 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753518
Skąd masz te zalecenia? Owszem białka może być mniej, ale nie aż tyle. Ten 1,5g/kg masy ciała warto dodać.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1158
Takie dane zbiorcze z różnych źródeł fot.diety keto. Nie powiem ze nie ucieszyłabym się z większej ilości białka ale wtedy podobno w procesie glukoneogenezy organizm wytwarzał glukozę z bialek i keto bierze w łeb. Ale ale rozumiem ze bialko miałabym zwiększyć kosztem tłuszczu? Przy zachowaniu kcal?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1158
Choc u mnie bialko 1,5g/kg masy (waze 48kg) da 72g białka czyli raptem kilka gram więcej dziennie.różnica symboliczna...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75801 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753518
Zgadza się.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tosty

Następny temat

Dieta do oceny poprawiona

Wiecej