SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kcal deficyt i nadwyżka na masie - co faktycznie wiemy na ten temat

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1527

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez anubis84 z działu Trening dla początkujących.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 378 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4535
Cześć

Jestem na masie, robię korektę planu odżywiania właśnie i wszystko gra ale nie mogę ogarnąć tematu nadwyżki/deficytu klaorii w masie. Ci którzy mnie znają pewnie znów zarzucą mi overthinking ale taki już mam styl działania i dobrze mi z nim.

1. Pierwsze najważniejsze - deficyt kcal w dni nietreningowe.

Niektórzy sugerują mi aby na masie w dni nietreningowe trzymać -10% kcal deficyt Z drugiej strony czytam, że bez nadwyżki mięśnie się nie zregenerują dobrze albo conajmniej nie urosną. Co z tym zrobić? Wrzucać te -10% deficytu czy nie? -5%? 0%? Czy lekki +? A przedewszystkim - jakie konsekwencje będzie miało to -10% dla progresu masy a jakie będzie miało 0%? (konsekwencje dla zbijania tłuszczu są dla mnie oczywiste)

Może kojarzycie jakiś materiał który tłumaczy jak dokładnie i dlaczego to tak działa? (albo że nie działa)

2. Jaka jest realna różnica pomiędzy robieniem masy na +5% +10%, +15% a +20% kcal? Ja wiem, że na +5% mniej fatu a na +20% więcej ale jak to się odbija na mięśniach? Czy jest gdzieś "złoty punkt? (Tak wiem, ze organizmy sa rozne, wiem ze to sie adjustuje z czasem obserwujac siebie, robie to, pisze bo szukam wiedzy z waszej obserwacji/nauowych poszukiwań).

Czyli, że na przykład są badania które wskazują że +15% to mimo lekko większego fatu jednak więcej mięcha, albo że bez znaczenia ale już na +5% a +10% różnica jest znacząca?

Pomocy :) dzięki, hej!




Zmieniony przez - Disciple w dniu 2016-11-01 22:37:28

Zmieniony przez - Disciple w dniu 2016-11-01 22:39:38

Edit, jeszcze 3 pytanie

3. Jak podejść do deficytu w dniu nietreningowym w którym wykonuję jednak pracę fizyczną? Oscylować w okolicach 0%, nadwyżki czy deficyt -10%? Praca jest ciężka :)

Zmieniony przez - Disciple w dniu 2016-11-01 22:49:19
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1012 Napisanych postów 5399 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136779
Ty najpierw przytocz artykuł w którym się pisze, że na +5% idzie masa, a na +20% bardziej tłuszcz, bo to jakiś szamanizm, ja rozumiem kombinacje kaloriami na LG przy robieniu masy gdzie jest jakiś schemat jak to dodawać ale pierwsze słyszę o takim czymś na diecie zbilansowanej. Czemu boisz się lekkiego deficytu w DNT skoro będziesz miał potężną nadwyżkę w DT i w konsekwencji wszystko się wyrówna? I skąd takie epickie rozkminy o różnicy między 5 a 10% nadwyżki? Co do pytania 3: ja bym bazował na O kaloryczne w dnt skoro praca ciężka. Zresztą, sam będziesz na sobie obserwował i wedle tego dodawał/ucinał kcal. W skrócie: rotując kaloriami robisz masę wolniej, ale lepszej jakości. Nie ma schematu przyrostów wagi na takim modelu, może być tak że będą Ci lekko obwody rosły a waga zostanie ta sama. Ale niech wypowie się ktoś mądrzejszy. Zresztą, takie pytania możesz zadać w dzienniku naszego faftaqa w dziale IF:)

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Carb cycling - rozkład makroskładników

Następny temat

Dieta redukcyjna od oceny, 85kg

WHEY premium