SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kazeina i wchłanialność

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3569

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wiele się na forum pisało, wiele było kłótni itp.

Gadałem z psoniciem, był u profesora swojego i potwierdził iż mitem jest to, że kazeina się nie wchłania oraz iż zachodzą straty w Ca.

Również u siebie byłem u profesora z mlekoznawstwa i nawet nie skończyłem dokończyć zdania, ale jak usłyszał iż mówię że kazeina się wchłania z kazeinianu wapnia to od razu zapytał "że się nie wchłania?"

Ogółem co się dowiedziałem niestety po krótkiej rozmowie:
kazeina jest gorzej trawiona, aczkolwiek się wchłania, straty w Ca również nie zachodzą.

Problem z trawieniem kazeiny mogą mieć Murzyni i Chińczycy ze względu na tryb życia jaki uprzednio prowadzili. My się bać nie musimy

Taka ciekawostka; do 30 roku życia w kościach, zębach odkłada się wapń. Po 30 roku życia zachodzi ubytek ilości 0,3% rocznie. Macie kolejny poważny argument za zwróceniem uwagi na równowagę kwasowo-zasadową diety oraz zadbać o odpowiednią ilość Ca, P w diecie.

Zmieniony przez - Skalar. w dniu 2009-12-17 17:28:26
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 823 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50683
Kazeina - (po za milcerną) jest słabym źródłem białka, ale jest przyswajana, potzrebne sa do tego enzym podmuszka (nie każdy czlowiek go posiada) oraz wapń który z reguly pobierany jest z kości(odwapnia je)gdyz zapasy z nabiały nie sa wystarczajace na pzreprowadzenie przekształcenia kazeiny na kazeinian wapnia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
kazeina oczywiscie sie wchlania, a wartosciowosc bialek mleka podwyzszaja bialka serwatkowe. w dojrzewaniu wiekszosci serow w procesie ich tworzenia tracone sa bialka serwatkowe stad inny sklad bialkowy (praktycznie sama kazeina, bo serwatkowe ulegaja wytraceniu).

co do tego odwapniania profesor jednoznacnzie zaprzeczyl by mleko odwapnialo. wrecz przeciwnie.

a do co tego , ze wapnia nie starcza w nabiale i musi byc zabierany z kosci to radze spojrzec na zawartosc wapnia w serach podpuszczkowo dojrzewajacych, w czesci z nich sa wrecz kosmiczne ilosci wapnia. tu mi dokladnie to profesor tlumjaczyl, ale nie bylem wtedy w najlepszej kondycji psychicznej i bylo to juz dawno temu , wiec nie jestem w stanie jego slow przytoczyc

jedynie taka mozliwosc widze w serach twarogowych, gdzie zawartosc wapnia przeliczajac na 100g jest mniejsza niz w mleku ale ja nic nie chce mowic, musialbym sie kogos zapytac.

Zmieniony przez - psonic w dniu 2009-12-17 17:43:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 823 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50683
W mleku krowim jest na litr jest 1 do 1,2g białka nasz organizm magazynuje w kosciach okolo 1kg wiec ta ilośc wcale nie powala na kolana.

Wracajac do kazeiny to dla mnie nie ma nad czym dyskutować po co nam bialko słabej jakosci, lepiej zjesc kawał mięcha. Kazeina osadza sie w żołądku i ścina co powoduje zatrzymanie trawienia pozostałych skałdników na Y godzin.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
kwachu ale ty nie jesz przeciez czyjegos ukladu kostnego kogos by dostarczyc wapn...

a te 1.2g wapnia to zapotrzebowanie przecietnego czlowieka.

nie mowiac o wartosciach typu 800mg na 100g lub przekraczajacych 1g w serach podpuszczkowych

Zmieniony przez - psonic w dniu 2009-12-17 17:57:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 823 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50683
Nie lepiej dostarczyc wapń z orzechów,marchweki,buraków jest duzo lepiej obudowane w witaminy i minerały niz w przypadku nabiału
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
raczej nie. kazeina jest zrodlem wapnia i fosforu. mleko nie ma zadnych utrudniajacy wchlanianie wapnia substancji( w przeciwienstwie do zrodel roslinnych ), wrecz przeciwnie. wapn z mleka jest latwo dostepny.

te zaprzeczanie wartosci wapnia z nabialu jest na wyrost i tak naprawde niczym nie poparte.

jakies badania? badz zrodla wiarygodne a nie pojedyncze artykuly ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
można w książkach posprawdzać może będzie coś głębiej bo gadamy o głupich podstawach których sami nie jesteśmy pewni
ja teraz czasu nie mam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 823 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50683
Badania które są robione przez lobba mleczarskie, pod katem reklamy tego produktu??
Artykuły które przekłamuja fakty, Skalar rozbieżnosci w róznuch ksiazkach tez beda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
artykuly ktore przelamuja fakty typu pij mleko bedziesz kaleka ? kto powazny tak by swoj artykul zatytulowal.

zaprezentuj wiec rzetelne twoim zdaniem badania. masz?

jeszcze w zadnej ksiazce z ktora sie spotkalem nie bylo nic przeczacego dobrej wchlanialnosci wapnia z mleka.

mozna wybrzydzac ze badania nie takie, ksiazki nie siakie, ale moze czas dac cos na poparcie swoich argumentow a nie jedynie zaprzeczac innym ?

___
skalar na wykladzie uzyskal potwierdzenie tezy o dobrej przyswajalnosci bialka, u siebie na uczelni rowniez uzyskalem. zaprezentuj nam inna wizje prezentowana przez wiarygodne zrodlo

jest jeszcze marek.c przed ktorym chyle czola, lecz nie tlumaczyl tego zbyt dokladnie i nic nie bylo na poparcie.
profesor ktorego pytalem wedlug tego co wiem, jednak jest osoba o wiekszej wiedzy od marka.c nie ujmujac mu niczego, stad zostaje przy swoim zdaniu.

Zmieniony przez - psonic w dniu 2009-12-17 19:52:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 823 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50683
Marek.C nie dosć że ma wiedze teoretycznąto to i praktyczną w dodatku,
Na dobra sprawe też nie pzredstawiłes nic co moze potwierdzac twoje slowa, OK gadałes z doktorem ale spróbuj zrelacjonowac co on mówił.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta redukcyjna do oceny !

Następny temat

[art.] Co zrobić, aby zapobiec stratom witamin w żywności...

WHEY premium