SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Katowanie mięśni - pytanie.

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1630

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 36 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 926
Witam.

Gdzieś przeczytałem, że organizm potrafi się przystosować do bardzo wielu sytuacji, no i teraz moje pytanie :
Gdyby tak wykorzystać to do budowania masy mięśniowej? Czy osiągniemy pożądany skutek?

Już mówię co mam na myśli.
(Przykład)
Moje przedramię nie wygląda tak jakim chciałbym go widzieć. Chcę szybko coś z tym zrobić. Na pewnej stronie przeczytałem, że częste wieszanie ( po 20 sek. ), kilka razy dziennie wzmacnia ową grupę mięśni.
Przypuśćmy, że jesteśmy odpowiednio zmotywowani i potrafimy wytrzymać na tym drążku znacznie dłużej niż 20 sek.

Teraz podam taki bardzo amatorski trening.
Podzieliłem go na 5 sesji, każdą wykonujemy w odstępie 4h

Sesja wygląda następująco :

Wieszamy się, wisimy 10 minut. Odpoczywamy 10 minut. Potem wisimy 9 minut, odpoczywamy kolejne 9. Dochodzimy do 1 i do upragnionego zera. Odpoczywamy 2h, robimy kolejną sesje.



Zdaję sobie sprawy z tego, że takie "katowanie mięśni" wymaga bardzo dużo czasu, samozaparcia i odpowiedniej motywacji...
Wszystko oczywiście w połączeniu z odpowiednią dietą, zdrowym trybem życia.
Odrazu zaznaczam, że nie interesują mnie odpowiedzi typu:
W tym wieku ułóż sobie FBW, ćwicz regularnie, a efekty same przyjdą.

Nie powiedziałem, że mam zamiar z takiego treningu skorzystać, chcę tylko poznać Waszą opinię na ten temat i przede wszystkim czy takie " coś " przyniesie jakiegolwiek korzyści.



Zmieniony przez - Zaxom w dniu 2010-08-20 00:36:00
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ułóż sobie FBW, ćwicz regularnie, a efekty same przyjdą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 280 Wiek 47 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5678
siema.
Zaxom napisałeś -"Moje przedramię nie wygląda tak jakim chciałbym go widzieć".pomijając to że Twój pomysł na trening wygląda wręcz absurdalnie proponuję na początku nieco realizmu.więc tak-masz 16 lat,staż treningowy około 0.5 roku,podejrzewam że i fizycznie nie napracowałeś się za wiele no i masz delikatnie mówiąc nieco wypaczone spojrzenie na jedną ze swoich częsci ciała.a moja odpowiedź brzmi tak-potrenuj trochę niekoniecznie fbw,tak do 20-stki,w tym czasie jak masz możliwość to dorabiaj sobie w wolnym czasie najlepiej przy jakiejś ciężkiej, fizycznie wykańczającej pracy,zarobione pieniądze przeznacz na dobre żarcie i jak najrzadziej myśl i przyglądaj się swoim przedramionom a zobaczysz że za jakiś czas efekty przerosną Twoje oczekiwania.
a już tak całkiem serio to skoro chcesz bardzo pracować nad swoimi przedramionami to proponuję treningi wspinaczki na sztucznej skałce,bez lub z jak najmniejszym angażowaniem nóg.to chyba o wiele ciekawsze niż wiszenie na drążku
pozdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 36 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 926
Niezrozumiałeś mnie. Napisałem, że to tylko przykład - oznacza to, że niekoniecznie mam nierozwinięte przedramiona. Ćwicze samym FBW z dobrą dietą i dodatkowo białko SFD (Vitafit) już od ponad pół roku i nie mam zamiaru tego zmieniać, bo efekty są. Chciałem tylko poznać opinię fachowców i czy taki trening by coś dał...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
pewnie dałby, ale byłby bardzo nieefektywny (efekty niewspółmiernie małe do włożonego nakładu)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Proszę o plan

Następny temat

problemyz bicepsem

WHEY premium