SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Katalog produktów - prośba o wyjaśnienie (do OLIMP-a)

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4300

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 12783 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 104474
Ekipa , nie wiem skąd Ci się taka progresja wzięła.....te suple które wymieniłeś nie mają nic wspólnego z koksem.




Tekst tygodnia - z poczty moderatorskiej :)
"dlaczego naryszylem i czym dziadzial nierozumie !!!"
------------------------------
Zamiast dać mi soga kliknij w pajacyka http://www.pajacyk.pl 
"Moderator w dziale Trening"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Brutus: chodziło mi oto, że jak się weźmie na początku HMB i ZMA (kanarek dzięki za wyjaśnienie), to potem pozostają coraz mocniejsze suple: Tribulus, Acetestosteron... (może wyjdzie coś mocniejszego), bo inne już mogą nie zdawać efektu, wtedy łapią się za kox ci początkujący... - rozumiesz ? (jak się myle poprawcie mnie).

*** SNP *** -> http://www.ufd.pl/topic.asp?whichpage=1&topic_id=459
http://www.ekipa71.prv.pl - moja strona o kulturystyce (treningi, porady itp).
* * * Założyciel Mafii: * * *
"Zryciuchy rulezzz"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bzdury, a jakie to niby HMB jest ? To strasznie silny anabolik


"Trening i wiara zrobią ze mnie cara"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
rzeczywiście, jeżeli przyjąć prawidłowe normy dotyczące zapotrzebowania na białko w sportach siłowych to wynikająca z obliczeń dawka moze wydawać sie wysoka. Chciałem jednak zaznaczyc, że każdy z programów jest pewną formą propozycji. Wiele osób spożywa takie ilosci białka ( prosiłbym niekiedy o przeanalizowanie diety i odżywek niektórych kulturystów). Dla wielu 3-4 g białka na kilogram to norma. Myśle, że gdybyśmy przeanaliowali dietę większości osób tutaj na forum pewnie niewiele znalazło by sie ćwiczacych, których jadłospis zawiera tylko 150g białka. Prosimy o pewien stopien tolerancji wobec niektórych przykładów diety czy schematów suplementacyjnych, gdyż aby wszystkich zadowolić trzeba by było stworzyc osobną ksiażkę z samymi schematami.

szukala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Do wypowiedzi Darka:
Katalog jest adresowany do wszyskich dyscyplin sportowych. Więc 2,2g białka na 1kg masy ciała, jest uśrednionym zaleceniem dla dyscyplin szybkościowo-siłowych. W samej kulturystyce natomiast, pewne pozycje literaturowe zalecają nawet do 4g na 1kg... W schemacie są więc wartości nieco wyższe, bo w pracach nad schematami brane były pod uwagę wszystkie trendy i zalecenia literaturowe. Zachodziła konieczność ich kompilacji, uśrednienia, zaktualizowania i dopasowania obecnych poglądów.
Starawiara, ekstrapolujesz doping na wspomaganie. To w dopingu istnieje konieczność ciągłych progresji dawek i zmiany środków dopingujących, ze słabszych, na mocniejsze. Wiele suplementów (uzupełniaczy), jak sama ich nazwa wskazuje, może być stosowanych ala long, tak samo, jak witaminy, bo ich uzupełnianie jest niezbędne przy wzmożonym wysiłku.

S. Ambroziak

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 961 Napisanych postów 19306 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158780
"bo inne już mogą nie zdawać efektu, wtedy łapią się za kox ci początkujący... - rozumiesz ? (jak się myle poprawcie mnie)."

Ekipa wez poczytaj zani cos napiszesz...rozumiem zebys tak pisal o tt albo kreatynie bo to lepiej sobie na pozniej zostawic ale nie mineralki albo hmb ktore dziala tak mocno) czyli glutaminka i bcaa to tez nie na poczatek z tego wynika wedlug twojego toku myslenia??

<<<Champions
are Made
Not Born
>>>

<<<Champions
are Made
Not Born>>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 12783 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 104474
Jakie pozycje litaratury Sławku ? Patrz mój świeży post w dziale




Tekst tygodnia - z poczty moderatorskiej :)
"dlaczego naryszylem i czym dziadzial nierozumie !!!"
------------------------------
Zamiast dać mi soga kliknij w pajacyka http://www.pajacyk.pl 
"Moderator w dziale Trening"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 145 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1249
no niby wszytko się zgadza w waszych wypowiedziach (chodzi mi o ilośc białka). Jest jednak pewne "ale". Mam na mysli mianowcie NIEZGODNOŚĆ i nie jak to napisał Pan Darek: "pewien stopien tolerancji" bo potrafiłbym zrozumieć gdyby zalecienia dotyczące ilości białka określone w katalogu na str. 5 jako "szczególnie wysokie" różniły się w schemacie o żywieniowym o np. 30 gram na dobę. Chodzi tu o to, że różnice są bardzo duże PONAD DWUKROTNE JEŚLI ZAŁOŻYMY WAGĘ CIAŁA NA POZIOMIE 80 KG.

Wydaje mi się, że gdyby Olimp na 5 stronie katalogu napisał, że kulturyści mają zapotrzebowanie na białko na poziomie od 2 do 4 lub 5 gram na kilogram masy ciała i potem zaprezentował schemat żywieniowo-suplementacyjny taki jaki znajduje się w katalogu to mój post by się nie pojawił BO WSZYSTKO BY SIĘ ZGADZAŁO ZE SOBĄ.

Do napisania postu skłoniła mnie jedynie BARDZO DUŻA rozbieżność między informacjami podanymi w jednym katalogu.

Podsumowując: odpowiedź Pana Darka jest dla mnie zrozumiała jednakże pozwolę sobie wyrazić opinię, że w takim wypadku jako twórca katalogu zamieściłbym informację (na 5 stronie ) o zapotrzebowaniu na białko nie 2,0-2,2 g na 1 kg masy ciała ale 2-5g na 1 kilkogram masy ciała. Nie zrobienie tego przez producenta może rodzić (i rodzi jak widać na przykładzie mojego postu) wątpliwości.

P.S. Na temat czy 370 gram białka na dobę to dawka wystarczająca czy zbyt duża (dla średniozaawansowanego kulturysty) nie chcę się wypowiadać.

Pozdrawiam


We must secure...

We must secure...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4202 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 31691
według mnie też 5 g białka na 1 kg masy ciała to stanowczo za duzo. Ja już przy 3,5 g na 1 kg masy miałem kłopoty z żąłądkiem musiałem ograniczyc, więc myśle że nie tylko w moim przypadku wchłonięcie tak duzej ilosci bialka było by niemożliwe

Życie jest za krótkie by być małym.....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 14530 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 62110
greg kovacs ponoc dziennie dosatrcza ok. 1kg białka!





Doradca w suplementacji

https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=90018  -->> składy wszystkich znanych gainerów sprawdź!

DORADCA W SUPLEMENTACJI
GG 1844256

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Olimp czy Hi-tec

Następny temat

pytanie :)

WHEY premium