SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kapral

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 14969

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Tank-czasy się zmieniły w Państwowej Straży Pożarnej-info z pierwszej ręki od bardzo dobrego kumpla.Preferują kandydatów z prawem jazdy C.Brakuje ludzi,bo przez pierwsze trzy lata,nie jesteś na kontrakcie,jesteś strażakiem-stażystą i wtedy zarabiasz mało-około 1200 zł,ale dochodzi do tego mundurówka,trzynastka(suma zależna od stażu)czasem premia i inne dodatki.Ale najpierw masz testy sprawnościowe i dość ostro lekarze badają.Jeśli przejdziesz formalności idziesz na pół roku na szkółkę(tam spotykasz czasem ludzi czasem co na sprawnościowym podciągali się po 3 razy na drążku,albo mieli niesamowite wyniki w innych konkurencjach-czyli garbaci i inne wynalazki).Po ukończeniu szkółki trafiasz do danej jednostki o danej specjalności(kumpel jest w JRG specjalizującej się w nurkowaniach i wspinaczce ratowniczej).W danej JRG zaczynasz pracę na tzw.podziale,przy okazji ucząc się praktyki,bo szkółka sobie,a życie realne sobie.W straży mój kumpel jako stażysta zrobił już kilka kwitów:steromotorzysty,płetwonurka,wspinaczki ratowniczej i teraz znowu jedzie na kolejne kursy.Te kursy dają też jakiś mały zastrzyk finansowy przy pensji.Czas pracy to rzeczywiście 24 na 48 h,z tym,że mozesz przepracować w danym miesiącu normę czyli wychodzi,że masz 7 służb!!!!!!,reszta nieprzepracowanych służb to tzw.wysadki,czyli 23-24 dni w miesiącu masz wolne!!!W związku z tym wielu strażaków ma dodatkową pracę.Mój kumpel skończył 3 letni staż,jest bardzo zadowolony,ale on od zawsze chciał być strażakiem.W straży lubią sportowców,jest dużo zawodów strażackich na których można się wykazać,no i przy dobrych wynikach dostać kolejną finansową premię.To tak w skrócie. Pozdro.


Sorki za off top,bo miało być o kapralach

Zmieniony przez - słaby 56 w dniu 2008-09-03 19:20:22

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1813 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 20681
Konkretna odpowiedź.

Słaby, a jak uważasz? Warto póki co iść do pracy do OSP? Myślę, że to by mi też w jakimś tam stopniu ułatwiło dostanie się do PSP. W OSP też robią jakieś tam kursy strażackie tylko, że słabo z płacą tam niestety. Ciekawe czy byłoby to dobrym krokiem. Ponieważ zrezygnowałbym z pracy na magazynie na rzecz pracy w OSP(taka straż pożarna u mnie w jednostce wojskowej jest) za mniejsze pieniądze. Jednak ten krok mógłby zaprocentować za jakiś rok. A ja i tak przecież nie chcę być całe życie operatorem wózka widłowego w fabryce, bo to beznadzieja. Za 8zł/h naginać na 3 zmiany. Żadna przyszłość w tym. Maturę mam, prawko kat.C, doszły by jakieś kursy z OSP. Jak myślisz? Jest sens?

http://www.sfd.pl/TankAbbot-_fotki-t429136-s7.html

"jak dorastasz Twój żywot staje się po prostu ciężki"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3104 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 42007
slaby sog

NA TRENINGU PŁACZ W WALCE SIE ŚMIEJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Tank,ja nie odpowiem Tobienie jestem strażakiem,ale gdybym to ja miał iść do straży to atakowałbym od razu do PSP.Twoje wątpliwośći przekażę koledze jednemu i drugiemu,którzy siedzą w temacie straży i zobaczę jak oni to widzą,ja się podejmę tylko roli pośrednika przy pisaniu tutaj.

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 133 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 893
Za OSP masz dodatkowe punkty przy rekrutacji.

Z wielką siłą przychodzi wielka odpowiedzialność.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 675 Napisanych postów 6770 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66738
Prawda jest taka gdzie nie pójdziesz za darmo pieniędzy nikt Ci nie da i w całej budżetówce trzeba za******lać

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1813 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 20681
A jak myślicie czy posiadanie prawo jazdy kat.C+E zwiększyło by znacznie moje szanse? Jakie jest wasze zdanie?

http://www.sfd.pl/TankAbbot-_fotki-t429136-s7.html

"jak dorastasz Twój żywot staje się po prostu ciężki"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Tank gadałem z kumplem.Rzeczywiście bycie strażakiem w OSP jest brane pod uwagę przy naborze do PSP,jak masz prawko C+E to jeszcze lepiej(mój kumpel poszedł na E bo jako jedyny kierowca nie miał,a u niego tego wymagają).Poza tym mówił,że dużym plusem jest jeszcze ukończenie szkoły ratownictwa medycznego,albo jakiś kurs podparty kwitem związany z ratownictwem (są kursy ratownictwa przedmedycznego organizowane przez PCK).To tyle.Pozdrowienia.

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1813 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 20681
Dzięki słaby

A jak to jest z tym 3-letnim stażem? Po co on jest?

Jest dużo wolnego czasu, łatwo można dorobić Chyba niedługo dorobię kat. E i w przyszłym roku spróbuję. No i praca na miejscu, jest pewność, że nigdzie nie przeniosą tak jak w wojsku.

Zmieniony przez - TankAbbot w dniu 2008-09-04 20:22:20

http://www.sfd.pl/TankAbbot-_fotki-t429136-s7.html

"jak dorastasz Twój żywot staje się po prostu ciężki"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Jeśli chodzi o 3 letni staż,to podobnie jest też w Policji,nie wiem jak w wojsku.Ale może Żeleś podpowie.Jako strażak-stażysta jesteś obserwowany i oceniany za pracę,żaangażowanie i nie warto w tym okresie podpadać.Jeżeli dowódca jednostki uzna pod koniec stażu,że się sprawdzasz i nadajesz do roboty,to zostajesz i dostajesz kontrakt na stałe i zyskujesz pełne przywileje strażaka,jeśli nie,mówi do widzenia...

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

amatorskie zawody KB / K1

Następny temat

[ART] Sporty walki a warunki fizyczne

WHEY premium