SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kapral

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 14972

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 677 Napisanych postów 6773 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66777
1 Ma szanse

2. Jest coś takiego jak tożsamość stopnia ze stanowiskiem i aby dostać awans musisz zostać wyznaczony na stanowisko o stopniu etatowy wyższym od zajmowanego.
Aby zostać chorążym musiał byś być wyznaczony na stanowisko d-cy plutonu(mł.chor) szef(chor) lub wyżej

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 133 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 893
Jak zadeklaruje się, że chcę iść do wojska (na 3 miesięczny kurs - absolwent ) to jak długo czekałbym na wcielenie do służby zasadniczej? Dwa lata temu kolega po licencjacie starał się dostać do wojska na zasadniczą (kat. A), ale nie chcieli z nim gadać...powiedzieli, że wezmą go jak będzie taka potrzeba . Niby brakuje ludzi, ale ciężko się przebić przez wojsko ludo... przepraszam polskie ;).

Z wielką siłą przychodzi wielka odpowiedzialność.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1813 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 20681
Zależy gdzie, ja na kierowce kat.C już bym mógł tylko, że nie mam odbytej zasadniczej służby. A zresztą i tak nie chciałbym na szeregowego.

http://www.sfd.pl/TankAbbot-_fotki-t429136-s7.html

"jak dorastasz Twój żywot staje się po prostu ciężki"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 700 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 19983
Spoko spoko w WP z awansami to nie tak jak w amerykańskich filmach czyli od szer. do sierż. w 5 minut a szkoda jeśli chodzi o st.szer to sprawa jest zamknięta może się zdarzyć że 12 lat i kop do cywila. Chodz ostatnio pojawiło się światełko w tunelu i wysyłają 2 chłopaków na pdf. nareszcie bo branie pdf. z cywila kiedy mamy niejednokrotnie wielu dobrze wyszkolonych i obytych ze słuzba st.szer zaw. czy ndt. to jakieś nieporozumienie. Jesli chodzi o kariere pdf. to mysle ze przy obecnej pragmatyce i zamieszaniu z etetatmi stanowiskami to stopien plutonowego to maks a czasami to na emeryture idzie sie ze st.kpr.Pzdr. wszystkich ale nie myślcie ze fuszkaw wojsku to lekki kawalek chleba a czym wyzszy stopien tym większa odpowiedzialność bo nieudaczników nikt nie potrzebóje a nierobów tym bardziej.Zresztą spróbujecie zobaczycie tylko niepłakać póżniej na poligonach howgh

Tylko Umarli widzieli koniec wojny... Ci co przeżyli, nie zobaczyli..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 133 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 893
Niektórzy lubią zapach napalmu o poranku

Z wielką siłą przychodzi wielka odpowiedzialność.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 677 Napisanych postów 6773 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66777
Tylko że ten zapach czasem musi Ci zastąpić śniadanie jak szef w pole nie dowiezie

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 805
Hmmm że łatwo nie jest to sie domyślałem ale interesuje mnie za co są awanse i kto o tym decyduje. Nie wiem myślałem że jak ktoś sie na przykład wykaże podczas misji lub na poligonie będzie się odznaczał jakimiś nieprzeciętnymi zdolnościami dowódczymi czy po prostu będzie się wyróżniał swoimi umiejętnościami. Bo na wielu forach piszą o tym że "plecy" w wojsku nie są potrzebne, a może jednak się jeszcze przydają??

Zmieniony przez - Zeus047 w dniu 2008-08-18 17:36:50

Wolę żeby mnie 12 sądziło niż 4 nosiło

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 133 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 893
Wiesz czym najlepiej się wykazać? Wujkiem pułkownikiem, sprawdzone empirycznie

Z wielką siłą przychodzi wielka odpowiedzialność.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 700 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 19983
Zeus047 pisałem już wcześniej WP to nie filmowe us army tu nie dostaje się awansów za bohaterstwo i poświęcenie na polu walki przynajmniej ja nie słyszałem ( po prostu tak wygląda ustawa pragmatyczna która ustala normy w wojsku tak w skrócie)no chyba że wyciągnąłbyś cała kompanie z zasadzki awans zazwyczaj przychodzi z czasem jeśli np.na początku masz stopień kpr. to po jakimś czasie dostaniesz st.kpr. itd.awans z pdf. na oficera to ja jeszcze nie słyszałem o czymś takim . jeśli chodzi o oficerów to na początku masz stopień ppor.tylko że wtedy masz coś takiego jak kadencyjność nie możesz mieć jednego stanowiska dłużej niż 5 lat chodzi o rotacje kadry cy cuś następna kadencja oznacza zazwyczaj wyższe stanowisko i wyższy stopień tak że stopień kapitana osiągniesz po jakiś 10-15 latach(chyba że ma się solidny kopniak zagiel plecak itp. to i 35 major to też nic nowego:D )Awanse zależą od poparcia twojego bezposredniego przełozonego czyli dowódcy plutonu badż kompani i bierze się pod uwagę opinie okresową(rodzaj świadectwa w armii w której znajdują się twoje sukcesy i poraszki.Oczywiście duży wpływ ma także jak Cię widzą inni czyli poprostu proza życia bo Polska to nie elegancja francja ;) pzdr

Tylko Umarli widzieli koniec wojny... Ci co przeżyli, nie zobaczyli..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 677 Napisanych postów 6773 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66777
Nauka zna przypadki 34letniego ppłk SZEFA SZTABU(!!!!!) pułku

Więc z tymi awansami u oficerów różnie bywa
Co do przejścia z korpusu pdf do oficerskiego kumpel który był moim d-cą pl w stopniu chor po przejściu do OS ŻW został wysłany na szlif w WSO i dostał ppor-ka a jako że miał zaliczone dowodzenie plutonem oddelegowli go sztabu na S 2 (miał wcześniej mgr)

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

amatorskie zawody KB / K1

Następny temat

[ART] Sporty walki a warunki fizyczne

WHEY premium