SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kangaroohops! + ćw.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2962

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 109 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 947
Ponowne siemka, jak wiecie z nazwy tematu mam zamiar ćwiczyć wyskok poprzez program Kangaroohops+4 razy w tyg. skakanka :2-3x50-100-180-300-450-680-800-1025. ścianka :2-3x30-40-50-62-75-80-100-125.
! Chciałbym dodać że mam lekką nadwagę, 177cm wzrostu i 14 lat. Czy jeżeli zrobie dwa razy a6w, 1 kangaroohops+skakanka i ścianka i 2 razy w tyg siłownie na części górne to schudnę do normalnej wagi?

Kangaroohops w drodzę. xD

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 503 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3699
Przede wszystkim dieta na " - ", a do treningu skocznościowego dorzuć interwały na 100m i koniecznie płotki. Zaufaj mi rozmawiasz z siatkarzem :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 109 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 947
Płotki? Skąd to wezmę? Jaką dietą(chyba do dietetyka się przejdę). HIIT w porządku, ale ile tych interwałów, tera dosiężny 33 cm i doskakuje do siatki w koszu, po wakacjach będe doskakiwal do kosza?


EDIT: jak wyglądały by interwały na rowerku?

Zmieniony przez - Aqroiz w dniu 2008-04-21 08:30:05

Kangaroohops w drodzę. xD

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 503 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3699
Idziesz na dwór i ustawiasz sobie 3 gałęzie w kształ płotka, wystarczy ich pięć. Do tego przydało by się lekkie obciążenie, ale lekkie ok 3 kg żeby nie zamęczyć stawów.
Interwały na rowerze?? Hm... A może płotki na siedząco??
Jeżeli chodzi o bieganie to 8x100 przy 60s. przerwie. Raz w tygodniu długi dystans ok 5km lub 40 min biegania.
Dietę zobacz w tematach podwieszonych przy odżywianiu.

Dobierz sobie trening skocznościowy w/g uznania, jeżeli bedzie brakować płotków i biegania to dorzuć tak jak Ci rozpisałem.
jeżeli trening skocznościowy ma trwać 5 dni (osobiście nie polecam )to bieganie 3 razy w tyg przed treningiem. Jeżeli trening 3 dniowy to każde bieganie pomiędzy dniami treningowymi.
Priorytetem jest rozciąganie się, naprawdę przyłóż się do tego.
I życzę powodzenia. Osobiście trenowałem skoczność w/g treningu Wilsona i mogę pochwalić się że swoje 96kg uniosę w górę na ok 80cm.
Wszystko zależy od Ciebie.
Powodzenia!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 109 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 947
Rozgrzewka i rozciąganie przed każdym treningiem 10-15 min.
Kangaroohops w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek.
Skakanka oraz ścianka w te same dni.
Wejder dociennie.
Raz w tyg 40 min biegania, niedziela najprawdopodobniej.
Siłka: na ławeczce 20 kg, szybko wąsko i szeroko, triceps, barki, modlitewnik, 10 pompek.
Biegi interwałowe 3/4 dni w tyg. 6 interwałów po 100m.
Oraz płotki 5 płotków po parę rundek.
Oczywiście dieta.

Może być?


EDIT: Wytłumacz trochę bardziej te płotki. I wiesz może czy jest możliwość doskoku do kosza? (mam 33/37 dosiężnego, 177 wzrostu, z ramieniem 228)

Zmieniony przez - Aqroiz w dniu 2008-04-21 08:53:07

Zmieniony przez - Aqroiz w dniu 2008-04-21 08:59:36

Kangaroohops w drodzę. xD

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 503 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3699
Rozgrzewka i rozciąganie przed każdym treningiem 10-15 min.
Kangaroohops w poniedziałek, wtorek, czwartek, środę.
Skakanka oraz ścianka w te same dni.
Wejder dociennie.
Raz w tyg 40 min biegania, niedziela najprawdopodobniej.
Siłka: na ławeczce 20 kg, szybko wąsko i szeroko, triceps, barki, modlitewnik, 10 pompek.
Biegi interwałowe 3/4 dni w tyg. 6 interwałów po 100m.
Oraz płotki 5 płotków po parę rundek.
Oczywiście dieta.

Interwały 3x w tyg wystarczy na początek, później możesz zwiększyć ilość, ale już 3x da ci niezły wycisk 8x 100m. (przypominam biegasz na maxa)
Płotki przy każdym treningu skocznościowym 10 rund normalnie i 10 rund z obciążeniem. Pamiętaj żeby kolana podciągnąć jak najwyżej brody. Wszystkie skoki równym jednym tempem. Jedna seria to w te i nazat. Skaczesz oczywiście tylko na palcach.
Reszta w/g swojego planu.
Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 109 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 947
Wielkie dzięki, jeszcze tylko odpowiednia dieta i będę master po wakacjach. Ale jeszcze pare pytań mam:
1. te interwały to tak że bięgne jednen dystans(100m) na maxa? czyli ciągły spirnt?
2. te płotki wyglądają tak że biegne, biegne, widze płotek robie nakok na dwie nogi i wybicie do góry przez płotek?

Kangaroohops w drodzę. xD

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 503 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3699
Interwały 3x w tyg wystarczy na początek, później możesz zwiększyć ilość, ale już 3x da ci niezły wycisk 8x 100m. (przypominam biegasz na maxa)
Płotki przy każdym treningu skocznościowym 10 rund normalnie i 10 rund z obciążeniem. Pamiętaj żeby kolana podciągnąć jak najwyżej brody. Wszystkie skoki równym jednym tempem. Jedna seria to w te i nazat. Skaczesz oczywiście tylko na palcach.
Reszta w/g swojego planu. Płotki skaczesz obiema nogami, stajesz przed nimi i w te i wewte.
Pozdrawiam.

Zmieniony przez - sinner w dniu 2008-04-21 09:14:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 109 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 947
Spox, tylko nie wiem czy dam rade to wszystko. Ale powinno być dobrze. Jak skończę cały trening lub będę miał pytania to się z wami skontaktuję.

Kangaroohops w drodzę. xD

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 109 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 947
kurczę zapomniałem się zapytać czy l-karnityne mogę brać, bo suplementy mi pomogą a ostatnio jeszcze troche przytyłem ;[. Czy na wiek 14 l-karnityna możę być, ew. coś innego.

ułóżyłem do końca plan:

Dzień Ćwiczenie
(w kolejności)

Poniedziałek - Aerobiczna szóstka weidera(najlepiej rano), Kangaroohops+nogi(własne ćw.koło 15:00), Interwały(18:30)
Wtorek - Aerobiczna szóstka weidera(najlepiej rano), Kangaroohops+nogi(własne ćw.koło 15:00), Siłownia(18:30)
Środa - Aerobiczna szóstka weidera(najlepiej rano),------------------------------------------Interwały(18:30)
Czwartek - Aerobiczna szóstka weidera(najlepiej rano), Kangaroohops+nogi(własne ćw.koło 15:00), Siłownia(18:30)
Piątek - Aerobiczna szóstka weidera(najlepiej rano), Kangaroohops+nogi(własne ćw.koło 15:00), Interwały(18:30)
Sobota - Aerobiczna szóstka weidera(najlepiej rano),------------------------------------------Siłownia(18:30)
Niedziela - Aerobiczna szóstka weidera(najlepiej rano),------------------------------------------Aeroby(40-50min, 18:00)

Jak znajde czas dorzucę płotki

Zmieniony przez - Aqroiz w dniu 2008-04-21 17:06:08

Kangaroohops w drodzę. xD

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 109 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 947
Zmieniony przez - Aqroiz w dniu 2008-04-22 07:56:18

Kangaroohops w drodzę. xD

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jakie odrzywki?

Następny temat

Czy to ma sens? masa-rzezba rzezba-masa ?

Wiecej