SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kamica nerkowa - rodzaje białka

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4426

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 10140 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 38697
Witam,

Mam pytanie dotyczące spożywania białka jak wiadomo trzeba je ograniczyć przy kamicy nerkowej, jednak się go nie wyklucza.

Założyłem ten temat w tym dziale, gdyż chciałbym was prosić o polecenie jakiegoś białka, które by jak najmniej wpływało na chorobę.

Z tego co wyczytałem na forum unikać powinno się tych w których skład wchodzi głównie białko jajek.
Co do pory, w której białko miałoby być spożywane to raczej godziny wieczorne, okolice nie treningowe.

pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5
Każde białko wpływa źle na tę przypadłość... Więc najlepiej jak najbardziej ograniczać jego spożycie. A jeżeli już koniecznie musisz coś zażywać, to polecam pić dużo wody - 3 litry dziennie to minimum - tym bardziej, jak intensywnie ćwiczysz na siłowni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12036 Napisanych postów 160428 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234369
mysle, ze najmniej inwazyjny dla nerek bedzie izolat/hydrolizat.
lecz duga strona medalu bedzie obciazenie watroby.

Farah-ktory ma problemy z nerkami np stosuje duze dawki bcaa w ciagu dnia zamiast bialka z wpc np,

Zmieniony przez - TomQ-MAG w dniu 2011-04-27 15:17:54

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 10140 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 38697
Generalnie nie chodziło o białko dla mnie, ja na szczęście nie mam problemów z nerkami.

O ilości wody i inne oczywiste sprawy związane z tą chorobą nie pytałem bo jest to mi znana kwestia, w każdym razie dzięki, że po roku ktoś odpisał .

Druga wypowiedź bardziej przydatna, sog

Zmieniony przez - Chaczyk w dniu 2011-04-27 15:47:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12036 Napisanych postów 160428 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234369
w tamtym roku nie panowalem na Olympi wiec nie widzialem tematu

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 10140 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 38697
Jakby nie patrzeć na rok to odpowiedź dostałem w ciągu 24h
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 22991 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 173464
Raczej w ciągu 8800h.

"That's not normal because we don't want to be normal.
Normality is what weak people call living. I call it death."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12036 Napisanych postów 160428 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234369
dobra, posmialismy sie, a teraz musze dac bana temu co odswiezyl

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 13475 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 83568
Jesteście prze ch....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1476 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10822
odp po roku, ale sam miałem i mam skłonność do kamicy nerkowej miałem kamien ok 1cm w prawej enrce a do dziś mam malutkie zwapnienia.. miałemto usuwane laserowo:) i też miałem tą rozkminę po przeszło 2 latach wszystko jest ok diety nie zmieniałem białka sporo idzie..sam lekarz mówił że to jeden CH... białko to białko może mi szkodzić ale jak wiadomo duże ilości płynów i raz na jakis czas taka kuracja oczyszczająca w moim przypadku bardzo okk.. zalezy jaką kto ma skłonność do tworzenia się kamieni u mnie odpukać cisza a znam przypadki gdzie co pare miesięćy wracają i wracają nie do końca musi byc to wina białka

koko

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Chaczyk - ważna jest równowaga kwasowo-zasadowa diety, a więc unikałbym białek bogatych w aminokwasy siarkowe (np białek jaja), a raczej stawiałbym na te bogate w aminokwasy zasadotwórcze, tak więc np białka serwatkowe byłyby OK. Ale nie koniecznie hydrolizaty, czy izolaty, raczej wolniej wchłanialne opcje. I nie koniecznie duże dawki na raz.

Ważna też jest postać kamicy nerkowej, bo opcji jest kilka: szczawianowa, moczanowa, fosforanowa, i w każdym wypadku zalecenia żywieniowe są trochę inne.

Wiem, że temat sprzed roku, ale autor wyraził zainteresowanie i dziś

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2011-04-28 00:40:58
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

SPALACZE/REDUKCJA: topik konsultacyjno-informacyjny

Następny temat

przerwa od kreatyny

WHEY premium