SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kamica nerkowa, ilość białka

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2375

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 23
Witam serdecznie. Chciałbym poruszyć temat ilości spożywanego białka przy kamicy nerkowej. Kamice nerkową odkryłem w 2013 roku w styczniu, złapał mnie ból musiałem jechać do szpitala, okazało się, że kamień zaklinował się w moczowodzie, miałem wodonercze i kolkę nerkową. Musiałem przejść zabieg, od tamtej pory do dziś, bóli jakichś większych nie było. Jestem pod stałą opieką nefrologa. Ze wszystkich badan które robiłem wynika, że mam kamice szczwianową na 95%. W mojej diecie nie ma miejsca dla kakao, czekolady, szczawiu, herbaty, kawy, rabarbaru itd. Obecnie nerki moje doszły do siebie z tego co lekarz mówi, ich wygląd jak i miąższ są ok. Mam piasek w obu nerkach, ale co wizytę u lekarza jest go mniej. Piję sporo wody i czasami dostaję leki. Moje pytanie brzmi, ile gram białka mam w swojej diecie ustalić, aby nie robić kłopotu i problemów swoim nerkom? Chciałem ustalić 2g na 1 kg masy ciała. Myslę, że więcej nie ma sensu. Czekam na porady i opinie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak masz chore nerki to takie rzeczy lepiej ustalać jest z lekarzem niż na forum bo nikt nie zna dokladnie tak Twojej choroby
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 23
Też myślałem, żeby o to zapytać ale wizytte mam dopiero za około 2 miesiące. A ile dorosła osoba powinna spożywać białka na 1 kg masy ciała 1,5 g ? Dlatego myślę, że przy dużym wysiłku 2 g to nie będzie zbyt dużo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 821 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3944
jeżeli ćwiczysz to najlepiej spożywać 2-2.5g na kg masy ciała

"Dziś zrób to czego innym się nie chce, jutro zrób to czego inni nie będą w stanie"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 406 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5211
Jeżeli masz problemy z nerkami, to po pierwsze musisz iść do lekarza, co już IneTheEnd napisał.
Skoro masz wizytę - super :)

Co do Twojego pytania o ilość białka - nie można tego jednoznacznie określić, natomiast taka 'przeciętna' dawka dla osób uprawiających sporty siłownie powinna się zaczynać od 1,5g białka na kg suchej masy mięśniowej.
Jeśli trenujesz intensywnie i często można tę ilość zwiększać, natomiast jeśli są to powiedzmy 3-4 treningi tygodniowo to spokojnie możesz zaczynać od 1,5g.
Jeśli nie jesteś pewien czy ty wystarczy, to jedz 2g, a to już na 100% zaspokoi potrzeby organizmu odnośnie białka :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Z tym, że dokładnie musisz jeszcze podpytać lekarza co i jak u Ciebie wygląda. Jakie produkty możesz, jakie nie. To jest podstawa. Teraz nie przekraczaj nawet tych 1,8g.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 23
Pisałem w pierwszym poście czego nie mogę jeść. Wiec wykluczyłem to z diety. Również uważam, że przy treningu siłowym 5 razy w tygodniu + cardio 5 razy w tygodniu w dwóch porach, da mi możliwość spokojnie jeść 2g białka na 1 kg masy. Do lekarza jeżdżę systematycznie co 3 miesiące, aby sprawdzać co się tam w nerkach dzieje, i jest coraz lepiej. Na szczęście kamica nie jest zbyt poważnym schorzeniem, ma ją mnóstwo osób, połowa nawet nie wie xD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Ja obecnie pod skrzydłami mam kilka osób z kamicą szczawianową, jedna osoba mogła jeść niecałe 150 g białka, a druga 100 więc
Idź do Nefrologa, powinien Cię skierować np. na klirens kreatyniny, mocz ( białko ) ( albo już to zrobił ) i spytaj się ile białka możesz spożywać max. dziennie. MUSI to wiedzieć
i napisz na forum a najlepiej priw do mnie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

wybór białka...

Następny temat

Przerwa między ćwiczeniami a odżywki.

WHEY premium