SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kalorie w dni treningowe vs nietreningowe

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7766

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 272 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1451
Ćwicze push pull, chodze na silownie 5 razy w tygodniu, moje bmr obliczone na fabryce siły, wynosi 3550 kcal, przy ostatniej opcji, czyli ,,przynajmniej 4 ciezkie treningi w ciagu tygodnia, praca fizyczna'' ,tylko ze ja wcale nie pracuje fizycznie, ale opcja przed to 3 treningi w tygodniu wiec chyba dobrze wybralem :) trening zajmuje mi tak 1-1,5h. Jestem na redukcji. Od lutego, nie robilem zadnych deloadow itd, diet breakow czy diety na utrzymanie wagi, caly czas redukuje. Schudlem od tego czasu 19 kg. Zaczynalem z bf 30%, teraz jest to 16-17. Moje pytanie brzmi - Czy w dni nietreningowe, powinienem jesc mniej kalorii? Gdy dałem opcje ze znikoma aktywnosc fizyczna wyszlo mi przerazajace 2200kcal. 2 tygodnie temu zmienilem treningi na push pull, wczesniej bylo to fbw 3 razy w tygodniu gdzie moje zapotrzebowanie wedlug tego kalkulatora wynosilo 3300, jem 2200, tak zeby deficyt wynosil 1100 kcal, zeby byl to kilogram tluszczu na tydzien. Na poczatek wrzesnia planuje juz stopniowo zwiekszac kalorie, az dojde do surplusu 500kcal. Czy w dni nietreningowe to powinno byc utrzymanie a treningowe surplus 500? Czy skoro w dni nietreningowe moje zapotrzebowanie to 2200 to mam jesc tak z 1700? Czy zapotrebowanie w dni nietreningowe jest takie samo jak w treningowe? Ćwiczę od 9 miesiecy, z czego 4 pierwsze od dupy strony i bez diety, 5 nastepnych juz lepiej. 9 miesięcy stażu to dalej poczatkujacy czy juz sredniozaawansowany? Moze powinienem zmniejszyc deficyt i cwiczyc bardziej aerobyc czy interwaly zamiast silowo? Z góry dziękuję za pomoc :)



Zmieniony przez - DoLoR w dniu 2017-07-06 00:23:07

Zmieniony przez - DoLoR w dniu 2017-07-06 00:28:39
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
http://m.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_BF-t276436.html

To nie jest Twoje BMR, tylko CPM. Pierwszy wskaźnik mówi nam o ilości kcal niezbędnej do funkcjonowania organizmu, przy braku jakiejkolwiek aktywności. Zapotrzebowanie kcal CPM wylicz ze wzoru a nie z kalkulatora.

Skoro od lutego jesteś na ujemnym bilansie kcal, to niezwłocznie należy wejść na zero lub lekki plus i zrobić roztrenowanie. Nie można być wiecznie nz redukcji i w cyklu treningowym.





Zmieniony przez - domer w dniu 2017-07-06 07:09:26

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Otóż to.

Nie ulega wątpliwości, iż należy wejść w okolice CPM i odżywić hormony.
Rezygnując z siłowego i zwiększenie ilości aerobów skazuje Cię na sylwetkę skinny fat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 272 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1451
Dobrze to zrobie deload, a to mam kalorie zmieniac w zaleznosci od dni czy i w treningowe i w nietremingowe takie same?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Na tym etapie możesz trzymać na stałym poziomie ilość kalorii.
W późniejszej fazie budowy masy mięśniowej możesz wprowadzić rotację.

Niemniej jednak wstaw pełną ankietę działu + swój sposób odżywiania.
Zdjęcie sylwetki również mogłoby okazać się pomocne.

https://www.sfd.pl/t922822.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Wyżej wymienione informacje bez wątpienia warto wrzucić tutaj, aby dokładniej Ci pomóc.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 272 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1451
Bardzo dziekuje wszystkim za pomoc, i zamykam juz temat :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w diecie redukcyjnej

Następny temat

Jak liczyć kalorie i makroskładniki

WHEY premium