SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kalorie na redukcji

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 597

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 181 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6720
Wiek : 17
Waga : 75
Wzrost : 174
Staż treningowy: ok 2 lat
Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często): siłownia 3xtydzień, taekwondo
Ograniczenia żywieniowe(uczulenia, choroby) : brak
Stan zdrowia: zdrowy
Preferowane formy aktywności fizycznej: siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Stosowane wcześniej diety/rozklad b/w/t:
Cel/problem/opis: zapotrzebowanie kaloryczne
Witam
Od 2 tygodni jestem na redukcji, schudłem 2,5 kg. Na masie jadłem ok 2800-3000kcal i masa przez pewien czas zła w miarę dobrze, później trochę mnie podlało. Na początku masy miałem rozkład b/w/t 30/50/20, a później ok. 17/70/13 przez własne zaniedbanie. Teraz na redukcji jem 2550kcal (b/w/t 20/650/15) i trochę wody z ciała spadło. Teraz pytanie, czy to nie jest za mało kcal? Czy będzie lepiej jak dam np. 40/40/20 i jadł 2700 kcal? Będzie to lepsze dla organizmu (mniejsze spadki mięśni, a większe tłuszczu?

Zmieniony przez - Lars w dniu 2015-04-04 12:20:39
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 197 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 110
Nie sądzę, by 2550 to było za mało kcal. Jak smalec leci - nic nie zmieniaj; jak stanie - przycinasz 100 kcal i obserwujesz. Nie wskakiwałbym na 40/40/20 - więcej WW-> więcej insuliny (najlepszy antykatabolik), lepsze nabicie, sprawniejsza praca tarczycy i wiele innych. Obniżając ww kosztem białka pozbawiasz się też energii, gdyż samo białko jest kiepskim substratem energetycznym. Mniej energii - słabsze treningi - większa szansa ewentualnych 'spadków'. Spożywanie większych ilości białka niż 3g/ kg m.c. uważam za zbędne. 2-3 g/ kg m.c. (a nawet 2-2,5) jest optymalne.

pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 181 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6720
Dobra, więc zostanę na rozkładzie b/ww/t 20/65/15 i będę obserwował wagę, ewentualnie za jakiś tam czas dam 25/60/15 na próbę.Martwiłem się o te kalorie, ponieważ często słyszałem, że osoby na redukcji często jadły tyle kcal ile ja na masie . Mam jeszcze jedno pytanie, czy obcięcie z dnia na dzień 300kcal na początku redukcji nie przynosi jakiś złych skutków? Może powinno było się to wolniej zrobić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12039 Napisanych postów 160428 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234369
1. eeee to glupotki gdzies slyszales, jedzac na masie, majac nadwyzke kalorii, nie da sie palic fatu.
nawet majac kalorycznosc jak na masie, a wrzucajac od groma aktywnosci by stworzyc deficyt, to i tak dalej jest to juz bilans ujemny:)
2. nie przynosi zlych skutkow

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zaczynam przygodę z kulturystyką !!Pomocy

Następny temat

Czym zająć się najpierw?

WHEY premium