SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kalorie, makrosy, współczynnik aktywności - czyli jak obliczyć zapotrzebowanie?

temat działu:

Trening dla początkujących

Ilość wyświetleń tematu: 961

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

21

Waga

72

Wzrost

190

Cel treningowy

Masa

Staż treningowy na siłowni

Rok

Uprawiane inne sporty

brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

siłownia Mosir

Dieta

własna

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

odstające łopatki

Zażywane suplementy

kreatyna cm3 , whey protein complex 100%

Ostatnio przerabiany plan

w trakcie dobierania odpowiednich ćwiczeń

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

30, 23, 45
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 24
Siemanko. Jestem Michał. Mam 21 lat. Jestem osobą szczupłą. Mierzę 190 cm wzrostu i ważę 72kg. Zacząłem chodzić na siłownie po dość dłuuuuugiej przerwie i zacząłem kombinować odnośnie zapotrzebowania kalorycznego. W tym celu pomogłem sobie filmikiem jednego z moich ulubionych trenerów na YT jakim jest Mariusz Mróz.. ( watch?v=nLTEOEmgYZI ) tutaj filmik którym sobie pomogłem. Wyszło mi, że potrzebuje około 2400kcal by utrzymać wagę. Więc żeby coś sobie przybrać na mojej nieszczęsnej wadze dodałem 300kcal. To nam daje 2700kcal. Współczynnik aktywności dobrałem nieco mniejszy od maksymalnego jaki tam był. Dodam, iż mam dość ciężką pracę fizyczną, więc dobrałem trening 3 razy w tygodniu. Makrosy rozłożyłem następująco czyli 30%b, 40%w, 30%tł. No i tu zaczynają się moje pytania: Czy to nie za mało jeśli chodzi o zapotrzebowanie kaloryczne(?), ponieważ po miesiącu nie widzę różnicy jeśli chodzi o wagę. Jedynie sylwetka zaczyna przybierać normalnych kształtów, a waga stoi w miejscu. I jaki trening byście doradzali jeśli miałbym to pogodzić z pracą?( to już takie pytanie poboczne ) Kwestia tego, że nie chce się "zajechać". Póki co te pytania męczą mnie najbardziej i liczę na Waszą pomoc. Pozdro!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 779 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3988
Jeżeli nie nabierasz masy dokładasz, prosta zasada. Tylko nie dowalaj od razu 500 kcal, dodawaj stopniowo co tydzień np 100 i obserwuj, koryguj. Zadna wykliczona wartość nie da Ci 100 % efektów bo nigdy nie trafisz pod siebie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dobra dieta na mase?

Następny temat

Siłownia-początki 16lat

WHEY premium