SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kalistenika a Rzeźba ( Maximum genetyczne )

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2141

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 25
Yo ludziska, zakładam ten temat aby podyskutować z wami na temat robienia tej przysłowiowej rzeźby tylko i wyłącznie ćwicząc z wagą własnego ciała ew. małe obciążniki do kilku kilo.

Ogólnie rzecz biorąc z ćwiczeniami operującymi masą mojego ciała mam doczynienia od ok. 4 lat ( bboying ) a teraz od pod ponad roku zajawiłem się tak konkretniej gimnastyczną częścią kalisteniki (wykonywanie ciężkich figur).

Przy okazji moich ćwiczeń poza samym zwiększaniem siły i brnięciem do wykonania figur staram się też uzyskać jak najlepszy wygląd,
jednak sylwetka osoby ćwiczącej tylko z masą swojego ciała bardzo różni się od takiej ćwiczącej na siłowni ( z wiadomych powodów ).

Teraz zmierzając do sedna, jak sądzicie jak dobrą sylwetkę można uzyskać ćwicząc tylko w taki sposób ( niestosując żadnej suplementacji ) stawiając jedynie na czynnik który określony jest w kodzie genetycznym.

Zapraszam też na mój profil do ocenienia mojej aktualnej sylwetki.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 110 Napisanych postów 818 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 32340
specyfika tego treningu super wzmacnia przyczepy ,scięgna ,można elegancko sie rozwinąć,estetycznie z fajną rzeźbą na plaże ,ale większej masy mięsniowej nie zrobisz ,nie ta dyscyplina ..,często lubie sobie oglądac gości jak cwiczą ,niektóre ewolucje godne podziwu


Zmieniony przez - bodymass w dniu 2016-06-02 21:34:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 25
No tak dokładnie, mniejsza waga ułatwia wykonywanie figur a czytałem gdzieś artykuł gdzie napisane było że przy ćwiczeniach wyłącznie z masą własnego ciała organizm przystosowuje się do tego ciężaru i aby ułatwić sobie wykonywanie figur/ćwiczeń jedne partie mięśniowe zostają spalone na rzecz innych często mniejszych bardziej funkcjonalnych co automatycznie komplikuje proces budowania większej masy mięśniowej.
Nie wiem na ile jest to prawda ale w pewnym stopniu ta teza się sprawdza, bynajmniej w moim przypadku.


Zmieniony przez - IMen2D w dniu 2016-06-03 00:04:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 1557 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 24901
W tym co napisales wyżej nie ma zadnej prawdy, gdyż figury jakie oni wykonuja angażują całe ciało i to w bardzo duzym stopniu. Zobaczmy na figury takie jak (Flaga, Front Lever, i Full Planche) W tych cwiczeniach jestes napięty w całym ciele nawet stopy... Bardzo duzo osób trenujacych SW dokłada tez bardzo ciezki trening siłowy i niektórzy mają zaj**iste sylwetki. Jednak samym SW tez sie rozbudujesz tylko troche dluzej to zajmie i no nie bedziesz nie wiadomo jak duzy ale łapke 40+ i klatke ze 120+ mozesz zrobic spokojnie przy bardzo wąskim pasie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening PHUL- czy opłaca się?

Następny temat

Interwały + Cardio - Łączenie

WHEY premium