SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kalistenika,masa mięśniowa porada dla początkującego

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

Ilość wyświetleń tematu: 2492

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

14 lat

Waga

63kg

Wzrost

172cm
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 23 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 35
Witam wszystkich. Mam dopiero 14 lat, 172 cm wzrostu i ważę 63kg. Trenowałem do niedawna pływanie, wyczynowo, dwa razy dziennie, w sumie 3,5h na dzień, w ostrych treningach przed mistrzostwami pływałem nawet ponad 35km tygodniowo.Odnosiłem nawet niemałe sukcesy. Zawsze wyróżniałem się wśród rówieśników dużą większą sprawnością fizyczną i sylwetką. Nie wiem jak ten typ sylwetki może się nazywać ale od zawsze widoczne były u mnie "wszystkie" mięśnie. Kiedy dołożyłem do tego treningi pływackie, większość znajomych dziwiła się, że mam tak bardzo rozwiniętą sylwetkę. Teraz gdy już nie pływam chciałbym zrobić coś w tym kierunku aby utrzymać "formę", czy nawet jeszcze lepiej się rozwinąć. Czytałem trochę o kalistenice i bardzo spodobał mi się ten rodzaj aktywności fizycznej. Wyczytałem, że kalistenika w znaczącym stopniu poprawia sprawność fizyczną, jak i siłę w stosunku do masy ciała. Ćwiczę teraz ok. dwa tygodnie, pompki, brzuszki itd... no i też dwa tygodnie temu sprawdzałem ile jestem w stanie zrobić pompek w jednej serii, wydusiłem niecałe 40, teraz po dwóch tygodniach liczba wzrosła do 75, a bardzo motywuje mnie taki progres. Chciałbym się dowiedzieć co potrzebuje do ćwiczeń kalistenicznych (i tylko takich, gdyż na siłownię raczej za wcześnie w moim wieku), jakie ćwiczenia mogę wykonywać w domu, może ktoś uprzejmy napisałby również przykładowy plan treningowy-(chciałbym zwiększyć masę mięśniowa, lecz nie mam zbyt dużej wiedzy i liczę na to że ktoś, kto się na tym zna powie mi co i jak i czy to możliwe w moim wieku), ewentualna dieta. I jeszcze takie pytanie z mojej strony. Czy ćwiczenia kalisteniczne nie powodują zahamowania wzrostu? Jakich ćwiczeń powinienem unikać?

Z góry dziękuje za odpowiedzi ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294221
Polecam na początek
Olivier Lafay - Trening siłowy bez sprzętu

do tego możesz zacząć kalistenike

również wszystkie książki Tsatsouline'a
,,skazany na trening '' Wade'a jest ok

Plan na początek jak nie chce Ci się tamtych książek szukać :
1. 50 pajacyków
2. pompki zwykłe
3. skłony w bok z uniesionym prostym ramieniem (skłon do lewej nogi z uniesioną prawą ręką)
4. wskoki na podwyższenie z mocnym zaakcentowaniem pracy ramion
5. podciąganie na drążku
6. burpes
7. wznosy nóg leżąc na plecach (ugięte lub proste w kolanach)
8 przysiad z wyskokiem i uniesieniem rąk prostych w górę
9.pompki z oparciem ramion z tyłu (plecy proste)
10. nożyce poziome z uniesionymi ramionami prostopadle do podłoża.



To nie jest kalistenika, ale jakaś baza jest
https://www.sfd.pl/Trening_siłowy_w_domu__film!-t825837.html
nie zahamują ćwiczenia wzrostu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 23 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 35
Dzięki wielkie ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w stworzeniu planu treningowego

Następny temat

DIETA DO SPRAWDZENIA

Wiecej