SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kafar1991/Dziennik/Do przodu nie zważając na przeszkody

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 16756

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16502
4. Unoszenie sztangielek bokiem w górę stojąc 3 serie - 12 x 6 kg, 9 x 12 kg, 9 x 12 kg (na jedną rękę)

Jak to cwiczenie wyglada? masz prosta reke w lokciu czy ugieta?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 11262 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 109635
ręka ugięta ponad 90 stopni i machasz jak byś machał dwoma ale jedna czy tak jest??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 429 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4395
PLECY

Podciąganie na drążku 5 serii - 8, 8, 8, 8, 8

Unoszenie tułowia z opadu 4 serie - 8 x 10 kg, 8 x 10 kg, 10 x 10 kg, 10 x 10 kg

Wiosłowanie (maszyna) 5 serii - 12 x 35 kg, 10 x 40 kg, 8 x 45 kg, 8 x 50 kg, 6 x 50 kg

BICEPS

Uginanie ramion ze sztangą stojąc podchwytem 3 serie - 12 x 20 kg, 10 x 22,5 kg, 8 x 25 kg

Uginanie ramion ze sztangą na modlitewniku 3 serie - 12 x 17,5 kg, 10 x 20 kg, 8 x 22,5 kg

Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc podchywtem 3 serie - 8 x 12 kg, 6 x 12 kg, 6 x 12 kg

Bonus: Brzuchy i przedramię



Trening bardzo fajny. Podciąganie szło dobrze, znakomicie wchodzi to ćwiczenie. Będę chyba jeszcze więcej powtórzeń robił. Unoszenie tułowia z opadu fajne na dolną część pleców, a wiosłowanie je dobiło.

Biceps na lajtowych obciążeniach, konkretnie spykany, do tego przedramię i brzuch.

Jestem zadowolony, fajny trening a dopiero będę wchodził na obroty..

Pozdro

Zmieniony przez - Kafar1991 w dniu 2008-05-16 21:26:18

<-No Pain No Gain->

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 429 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4395
NARAMIENNE

Wyciskanie sztangi zza głowy 3 serie - 12 x 35 kg, 10 x 40 kg, 8 x 45 kg

Unoszenie sztangielek bokiem w górę 3 serie - 12 x 5 kg, 12 x 5 kg, 12 x 5 kg

Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 3 serie - 12 x 20 kg, 10 x 25 kg, 8 x 30 kg

Odwrotne rozpiętki na maszynie 3 serie - 12 x 20 kg, 10 x 25 kg, 8 x 30 kg

Kaptury 3 serie - 12 x 60 kg, 12 x 60 kg, 12 x 60 kg


Ogólnie trening dobry, ale zapomniałem, że robię po 4 serie na ćwiczenie, pomyliło mi się z poprzednim planem no ale cóż. Trening fajny, czuć mięśnie i to dobrze, tylko kumple z którymi byłem dziwili się, czemu takie małe obciążenia zakładałem. A czy ktoś przykładowo na plaży zapyta mnie kiedyś ile biorę na serie na barki? Tylko dokładne wczucie się w pracę mięśnia przynosi sukces. Teraz liczy się technika, zapędy na ciężary stawiam się zostawiać w domu. Robiłem większymi obciążeniami nie raz, ale polegało to na jednym - po prostu zrobić a często nie czułem mięśnia. Teraz jest ból - jest zysk.

Dzisiaj spontanicznie chciałem podejść pod 85 kg, bez większego nastawienia i prawie poszło, za tydzień się uda (mam nadzieję) pamiętam, jak czułem 80 kg przy nieskutecznych próbach , ze ten ciężar jeszcze nie dla mnie, przytłaczający, a teraz 85 poszło w miarę z lekkością, zatrzymałem się praktycznie w ostatniej fazie.. ale będzie dobrze

<-No Pain No Gain->

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 434 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8099
Dobrze ,że zrozumiałeś ,iż warto stawiać na technike
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 429 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4395
Wiesz... już jakiś czas temu zaczynałem zmieniać się na dobre pod kątem technicznym, ale teraz już mnie to ile zrobię na serię na to ćwiczenie i na to aż tak bardzo nie interesuje. Do refleksji natchnął mnie fakt, iż poza wyciskaniem na płaskiej robiłem już ćwiczenia praktycznie tym samym ciężarem co osoby dość konkretnych rozmiarów - pomyślałem sobie - skoro oni robią tak, to czy rzeczywiście ja dobrze wykonuję te ćwiczenia? I zdałem sobie sprawę, że nie zawsze. Wcześniej udany trening miałem, jak poszło więcej na serie. Teraz mam udany trening, jak czuję, że pracowałem i nie poszedł na marne. Nie znaczy to, że nie będę walczył o więcej kg bo będę - tylko nie kosztem techniki.

<-No Pain No Gain->

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 429 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4395
KLATA

Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce poziomej 6 serii - 20 x 40 kg (rozgrzewkowa) 12 x 55 kg, 10 x 60 kg, 8 x 65 kg, 6 x 67,5 kg (powinno być 70 kg, potem wyjasnie...) + 3 x 70 kg na dobicie

Wyciskanie sztangielek na ławce skośnej 4 serie - 12 x 14,5 kg, 10 x 19,5 kg, 8 x 22 kg, 6 x 27 kg

Rozpiętki ze sztangielkami w leżeniu na ławce poziomej 4 serie - 12 x 12 kg, 10 x 12 kg, 8 x 12 kg, 8 x 12 kg

TRICEPS

Wyciskanie francuskie sztangi w leżeniu 3 serie - 12 x 25 kg, 8 x 27,5 kg, 8 x 27,5 kg

Wyciskanie francuskie sztangi w siadzie 3 serie - 12 x 17 kg, 10 x 19,5 kg, 8 x 19,5 kg

Prostowanie ramion na wyciagu stojąc 3 serie - 12 x 35 kg, 10 x 40 kg, 8 x 45 kg



Trening ogólnie udany, trzy treningi zrobiłem i mogę orzec, iż ten plan jest naprawdę bardzo dobry moim zdaniem. Klatka poszła praktycznie elegancko, nie rzucałem się od razu na głęboką wodę, tylko będę stopniowo zwiększał ciężary a technika podstawą będzie (staram się to robić mniej więcej jak Polaco92 pozdro dla Ciebie ) ale przy 5 serii się zdenerwowałem - kumpel dla żartów pod***ał mi 2,5 kg z jednego boku, od razu coś dziwnie było, czułem się jak na początku przygody z siłownią, gdy jedną rękę miałem słabszą. Zdenerwowałem się i zrobiłem jeszcze 3 powt. 70 kg tak na dobicie. Skos zarąbiście poszedł, ostatnia seria ciężar, który ostatnio szedł milimetr po milimetrze poszedł z łatwością i rezerwą. Przy okazji dość dobrze wykonane, nie tylko po to, żeby zrobić. Rozpiętki masakra :O wróciłem do domu i patrzę w lustro i i pobudziły górną część klatki piersiowej. Myślę, że już pełna klatka do wakacji powinna być a jak nie to do roku szkolnego. Triceps bardzo mocno czułem, przy ostatnim ćwiczeniu miałem go już jak z waty.

Jest ekstra, a co dopiero będzie na cyklu który rozpocznę prawdopodobnie w poniedziałek... Pozdro wielkie

<-No Pain No Gain->

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2062 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14122
ja też ruzpiętek spróbuję zobaczę jak moją klate drgną :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3352 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46894
Dobrze idzie.

Technika podstawa i dobrze że dotarło to do ciebie

masz dużo siły jak na swój wiek kozak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 429 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4395
Technika to piękno, teraz to ja sie ciesze jak czuję, że czuje wogóle mam zakwasy na klacie, po raz pierwszy od chyba 2-3 miesięcy! Tak dobrze wpłynęły rozpiętki

Ja mam dużo siły? xD no nie przesadzaj Pyza bo wcale tak nie jest, ale gdyby moim priorytetem była siła to byłoby lepiej Zobacz na Polaco rok młodszy a dopiero siłe ma ale w sumie ja krócej ćwiczę

Dzisiejszy dzień regeneracja, byłem na melanżu taki sobie, źle sie czułem bez nastrojów, wiec większych podbojów nie było :-/ walnąłem jednego bronka coś mi się od życia należy zwlaszcza, że długo nei będę mógł bo od poniedziałku cp... zaraz sie kłade bo jutro o 8 jadę do Silesii, jutro podciągania na drążku nei wiem czy zrobie bo nei wiem czy będzie mi miał ktoś trzymać nogi a nie wiem czy warto robić po 3-4 powtórzenia zawsze wygodniej jest jak ktoś trzyma nogi a jeszcze nie mam na tyle siły (w stosunku do masy) żeby sam sobie hasać po 8-12 powtórzeń ale kocopoły wale ale przez to zmęczenie dobra narka za***isty 200 wpis elo

<-No Pain No Gain->

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Potrzebny Plan Treninu !!!

Następny temat

PLan treningowy! HELP

WHEY premium