SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

KREATYNA - czyżby nowa odsłona?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4972

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1559 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15619
Swoje pytanie kieruję do osób, które stosują kreatynę od dłuższego czasu, mam tu na myśli powyżej 3-4 cykli. Nie wiem czy zgodzicie się ze mną, ale czy nie zauważyliście pewnego ciekawego zjawiska związanego z dawkowaniem kreatyny?

Otóż wydaje mi się że największy przyrost masy i siły obserwuję na krótko PO ODSTAWIENIU kreatyny. Chciałbym napisać artykuł na ten temat ale trudno mi wnioskować tylko na podstawie swoich obserwacji. Chciałbym, żebyście się wypowiedzieli na ten temat.

Na czym polega to zjawisko? Nie wiem ale mam moim zdaniem dość wiarygodną teorię na ten temat. Byc może ktoś uzna ją za niedorzeczną ale to tylko teoria więc nie ma się czego czepiać...

Kreatyna IMITUJE działanie horomonów anabolicznych. Jak? To proste: powoduje wzrost objetości i nawodnienia komórek. Badania dowodzą że żywa komórka potraktowana hormonami anabolicznymi zwiększa swoją objętość. Zaobserwowano także zjawisko odwrotne: sztucznie powiększona i nawodniona komórka reaguje anabolicznie!

Moim zdaniem po naładowaniu mięśni kreatyną organizm osiąga pewien stan przejściowej równiowagi: nawodnione mięsnie i duże zapasy kreatyny. Po odstawieniu kreatyny zapasy się wyczerpują i nie ma potrzeby przetrzymywania takich ilości wody w komórkach więc równowaga zostaje naruszona. Wydaje mi się że wtedy na krótko zaczyna działać mechanizm obronny aby zachować tę równowagę. Stara się utrzymać nawodnienie i objętość komórek. Jak? W najprostszy możliwy sposób - za pomocą hormonów - organizm w sposób naturalny zaczyna produkować większe ilości hormonów anabolicznych (testosteronu, hormonu wzrostu, insuliny itp.) żeby utrzymać równowagę. Stąd, jak sądzę tak gwałtowny przyrost masy.

Co sądzicie na ten temat? Zapraszam do dyskusji.

Doradca d/s Odżywiania i Suplementacji
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1364 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5479
Brałem kreatynę Olmipu bez glukozy i przyszło mi 10kg na ławce.Chce wziąć drugą sesię czy mam stosowac tą tzw.faze konską. Mam na mysli przez pierwsze 5 dni po 20 tabletek???

Sloniu

Największe dobro nosi pierwiastki zła i największe zło nosi zarodki dobra.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 617 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 8283
od pierwszej wypowiedzi na ten temat minely juz 3 miesiace czy juz sa jakies konkretne wnioski na ten temat tzn czy zmieniac cylke kreatynowe na tygodniowe tak jak pogadaje Atomic czy tez zostac przy konwencjonalnych dawkowaniach?

Pozdrawiam,

DANZAN RYU/BJJ RULEZ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 351 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5303
No włanie mnie też to bardzo interesuje bo własnie sie "nasycam" i nie wiem czy dalej to ciągnąć czy odstawić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1559 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15619
Panowie, przeciez ja nie wyznaczam Wam sposobu dawkowania kreatyny tylko wyrażam swoje przypuszczenia.
Jeżeli aktualnie stosujecie kreatynę - zachęcam do eksperymentów...

Moje doswiadczenia zostaja zawieszone aż do jesieni. W tej chwili zaczałem program redukcyjny, który potrwa pewnie ok. 6 miesięcy.

Moderator Odżywianie i Suplementacja


Zmieniony przez - Atomic w dniu 01-03-19 15:05:06

Zmieniony przez - Atomic w dniu 01-03-19 15:05:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wyciągam starca bo bardzo ciekawy

pozdrawiam

Piotrek



najlepsiejszy dzial w historii
https://www.sfd.pl/forum.asp?forum_id=134&forum_title=Sporty Extremalne 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no faktycznie starzec ale ja musze powiedziec ze tez ostatnio najwiekszy skok sily po kreatynie nastapil po tym jak juz ja odstawilem

A swistak siedzi i zawija je w te sreberka
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co powiecie o połaczeniu Olimp Glutarol 1000 i Olimp Kreatyna 1000

Następny temat

SUPER FAT BURNER MLO

WHEY premium