SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

KREATYNA - Sposob jej działania i sens używania! :-)

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 61354

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 254 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7241
Uważam,że powyższy artykuł jest całkowicie bezsensowyny. Kreatyna to kreatyna, zawsze działa tak samo. Nie ma czegos takiego,że np. po dwóch miesiącach jej działanie słabnie. Nie słabnie, tylko organizm wysycony kreatyną przestaje ją przyjmować w takich ilosciach jak na poczatku cyklu.Zahamowana zostaje więc gwałtowna progresja siły. Nie traci się jednak uzyskanych do tej pory postepów. Czy po dwóch miesiącach cyklu zaczynasz np. co raz mniejszy wyciskać ciężar na ławce?! Nie. A tak by było jakby "słabło działanie kreatyny". Dla osób które ćwiczą regularnie (a nie np. tylko przed wakacjami) lepsza jest stała suplementacja kreatyną, która na dodatek mniej obciąża nerki trenującego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1826 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12345
darkthorn napisał:
Warto to przemyslec - po co umyslnie "oslabiac" komorki zmniejszajac ilosc kreatyny? po co czekac z pelna moca miesni do ktoregos miesiaca treningow na silowni skoro można mieć ja caly czas, od pierwszych sensownych treningow na silowni?

Ano warto najpierw przećwiczyć sensowny okres czasu przed suplementacją kreatyną, by przygotować na gwałtowny wzrost mocy swe stawy i wiązadła. W innym razie ryzyko kontuzji jest duże.

MÓJ DZIENNIK TRENINGOWY -> http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=97 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 925 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28725
nie rozumiem cie Onyk

Układasz dietę? Sprawdź DARMOWY program Dziennik Posiłków:
http://www.dziennikposilkow.pl -
http://www.dieta4u.com.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
kreatyna u zdrowych osob nie powoduje negtywnych skutkow nawet po latach nonstop :D

wytlumaczenie dobre :D!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 630 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 10962
Biniu nie spotkałem się z badaniami aby kreatyna nie była szkodliwa (ani szkodliwa) po 6 miesiącach brania dysponujesz takimi ?
Suplemeny to nie odżywki żeby jeść w sposób ciągły (chodzi o zdrowie ale to jest już trochę nie aktualny temat)
Mono pompuje wodą czy po 6 miesiącach brania nadal będziemy napompowani wodą czy nie ?
Czy brał ktoś z was np. glute dużej niż rok a potem odstawił ?
ps. Nie neguje brania kreatyny w sposób ciągły tylko pytam ;)

Ludzie czasem myślą jak zabić czas, a to czas ich zabija

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
mam gdzies na dysku mowiacy o bezpieczenstwie najdzuzszego badania stalego dot. kreatyny w ilosi zalecanej 3-5 g
u osob zdrowych po 5 latach (60 miesiecy) nie stwierdzono zadnych negatywnch skutkow
co zreszta nie dziwi :D
zwazywszy ze nikt nie postuluje cyklicznego spozywania np czerwonego miesa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 203 Wiek 51 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3183
Ja na przykład jem czerwone mięso cyklicznie. Cykl 6-cio godzinny. Pomiędzy tymi cyklami robie odwyk na: jajkach, piersiach kurczaka a na noc detox białym serkiem

Co do kreatynki, to ja robię tak, że po cyklu na np. dwóch puszkach XPanda przez tydzień lub dwa się wyjaławiam i gdy czuję spadek mocy zaczynam delikatnie sypać mono przez tydzień a potem znowu Stacki.
I idzie

Kiedyś - siła. Teraz - rekreacja.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 45 Napisanych postów 1874 Wiek 49 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15320
Czyli po cyklu kreatyny(lub stacka)zamiast robić przerwe trawającą tyle ile trwał cykl, warto wejść na małe dawki kreatyny - 2 do 3g dziennie. Mono czy może jakiś jabłczan? W jakiej formia najlepiej przyjmować wtedy kreatyne? I w jakich porcjach? Jedna porcja dziennie nadczo, czy może rozbić to na 2-3 porcje - naczczo/przed/po treningu? Bo to tylko dawka podtrzymująca, zapobiegająca spadkom po cyklu kreatynowym. Raczej nie ma co liczyć na efekty jak w czasie normalnego cyklu.
No i co dalej... Powiedzmy jade przez 2 miech na minimalnej dawce kreatyny. Potem zarzucam stacka. Czy będą takie same efekty jak bym przez te 2 miesiące nie brał nic kreatynowego? Czego mogę się spodziewać gdy znów wezmę jakiegoś np Xpanda?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 331
Bardzo ladnie wytlumaczone:) Sog:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 203 Wiek 51 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3183
Największy efekt masz zawsze za pierwszym razem (psychologiczy nakłada się na fizyczny). Czyli tylko raz Co do tego czy bedzie Cie kopać, to możesz byc spokojny. Power jest. Ja gdy robię podtrzymanie sypię kretkę w dni nietrenigowe na czczo a w treningowe około 45 min przed siłownią. Wiem jednak, że niektórzy wolą brać dawkę rano i po treningu. Kwestia poexperymentowania na własnym organiźmie.

Kiedyś - siła. Teraz - rekreacja.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kreatyna? za krotki czas czy nie?

Następny temat

Uwolnij stal swoich mięśni - scorch+tight+TSE pods.42-43

WHEY premium