SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

KOSZYKÓWKA---->> Mój wzrost --->> Wyzszy wyskok

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3420

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 569
Witam !
Mam 185 cm wzrostu i mam bardzo mały wyskok tzn gdzieś 35 cm a może i mniej nie wiem co jest tego skutkiem.

Uwielbiam grać w kosza i jak kosz jest na 3.05 cm to ja doskoczę i wypnę ręką do góry to na 270cm a jest to dla mnie za mało bo licząc wyskok + mój wzrost i jak rękę do góry aby wbić to piłkę to mam za mały wyskok.

Moja prośba abyście mi pomogli zrobić jakiś trenint aby poprawić wyskok.

mam nadzieje, że mi pomożecie

Pozdrawiam !
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 569
Odswieżam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 168 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1274
wyszukiwarka.............

Kiedyś uczyłem się chodzić a teraz ucze się latać

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 569
wiem ale tutaj mam nadzieje, że się więcej dowiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 569
ref
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 569
refresh
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 719 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13561
Wyszukiwarka, masz tego pełno na tym forum. Nie przejmuj się ja wyskakuje z 60 cm, a nigdy nie trenowałem wyskoku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 709 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8810
Witam
Ja wam powiem że wszystko jest możliwe jeżeli chodzi o poprawę wyskoku.Nawet w domowych warunkach.Na silownie nie mam czasu a wyniki pewnie byly by troche lepsze..Opowiem na moim przykładzie.Trenuję siatkówkę na pozycji rozgrywającego.Wyskoku nigdy nie miałem oszałamiającego ale cóż nie każdy sie z tym rodzi...
Postanowilem sie wziasc za siebie i cos zrobic z ta moja skocznoscia.Oczywiscie trener odradzil mi stosowanie jakich kolwiek dodatkowych cwiczen oprocz tych co na treningu.Swoja wypowiedz umotywowal tym ze w moim wieku nie nalezy zbytnio przemeczac stawow i to co robimy na trenigu jest odpowiednio dobrane wiec mam sobie dac z tym spokuj.Ale ja jako niepokorny uczen zaczelem poprawiac mojego JUMPA. Na poczatku bylo to dluzsze rozciaganie po treningu.Nastepnie po powrocie z treningu do domu jak miesnie byly jescze rozgrzane przechodzilem do dodatkowych cwiczen.
Wypady nogi do przodu(najlepiej przejsc takimi glebokimi wypadami z 50 metrow-jezeli ktos a mozliwosc cwiczenia na otwartej przestrzeni) i w bok( zwykle przenoszenie ciazaru na noge-tylko powoli i uzywac sily jednej z nog) z dodatkowym obciazeniem,najlepiej 2 hantelki w dloniach po 5 kg. Nastepnie przysiady na jednej nodze(najwygodniej bedzie zalozyc jedna noge na jakis wyzszy stopien( w momencie calkowitego przysiadu jedna noga oparta na -kresle lub czyms podobnym- dotyka posladka)
Z racji że jest to dzial o koszykowce warto wiec wspomniec ze i tak najlepszym sposobem jest gra w kosza.Determinacja i chec doskoczenia do obreczy i zapakowania wreszcie pilki.Za kazdym razem skacz jak najwyzej mozesz i efekty beda napewno.Za miesia moze za pol roku ale rezultat bedzie napewno lepszy...

Oto moj plan cwiczen:
Skoki do jakiegos wyskokiego punktu (najlepiej taki ktory jest poza naszym zasiegiem ;)
kto ile moze bo wiem ze nie kazdy ma w sobie az tyle zacieca zeby skakac po 20 razy na maxa -ale ze mnie masochista :P
Na zmiane wypad do przodu-powrot ,wypad w bok-powrot z obciazeniem
3x 15
Przysiady na 1 nodze
3x20
Po tym wszystkim bardzo solidne rozciaganie.Jezeli po tych cwiczeniach bedziesz czuc spore zakwasy to oznacza ze pracowales solidnie i oby tak dalej i nie zniechecac sie.Wyniki napewno beda.

Wiek 18
Wzrost 182
waga 85 :/ ale grubas ze mnie

przed cyklem cwiczen
zasieg w ataku 3.05
w bloku 2.80

po 40 dniach trenigu w warunkach domowych:
zaieg w ataku 3.20
zasieg w bloku 2.88-90
waga 77kg. jupiii :]

Dolozylem do tego jescze 3 rodzaje pompek aby wzmocnic sile ramion i klatki piersiowej.O rodzajach pompek mozna poczytac w google.pl
Grzebiety- kilka serii po 30 i 2 ray w tygodniu bieg o roznym tempie.Sprint i truchtanie,i tak na zmiane.


Jak widac moj wyskok sie porawil.Bym powiedzial ze nawet bardzo :) Dzieki tym cwiczeniom moja masa ciala spadla do 77 kg.Nie mam juz problemow z rozegraniem pilek trodnych dogranych na siatke. Musze sie tez pochwalic ze daje rade zapakowac pilke do kosza...
Jesli ktos by mial jakies pytania odnosnie tych cwiczen.To zapraszam na prv.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak biegać?

Następny temat

Ile kalorii !!

WHEY premium