SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

KONKURS WRZESIEŃ - 2 HANDS ANYHOW - DYSKUSJA

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 44984

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3416 Napisanych postów 6136 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 264578
Ja też gratuluję wszystkim co chcieli chociaż spróbować Tsu jakbym rzuciła robotę to bym Cię przebiła ale nie stać mnie na to na razie w każdym razie było super!
1

Zawsze rzucaj siebie na głęboką wodę - tam dalej jest do dna...

https://www.sfd.pl/[BLOG]_zdrowo_i_sportowo__Nene87-t1159713-s420.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
masti
Jak zwykle-dla najlepszego/ lub najlepszych czekają nagrody od naszego sponsora Iron Horse.

Czy będzie nagrodzone jedno miejsce ,czy więcej-zależy od frekwencji w konkursie.


Gdyby były 2 nagrody, to proponuję dwie kategorie - kobiety i mężczyźni.
Nie będzie wtedy problemu, czy przelicznik 0,7 jest miarodajny..

Dziś spróbowałem tego ćwiczenia, no powiem - ciężka sprawa !! Zalecam szczególną ostrożność !!!
Każdy robi na własną odpowiedzialność.

Wynik będzie pewną składową siły i mobilności..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
panteon

7. Niezaliczenie boju
jeśli zawodnik/zawodniczka wykona inaczej niż zaleca powyższy opis
jeśli nie będzie nagrania wagi ciężarów/zawodnika

z punktu widzenia frekwencji moim zdaniem niepotrzebnie stworzyłeś precedens z koniecznością ważenia zawodnika i/lub ciężaru na siłowni
dotychczas wystarczało foto plus ewentualna kartka

tabelkę mogę robić - to nie problem .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Nie wiem jak to jest na publicznej siłce, bo nie uczęszczam.
Patrząc na inne konkursy - zważenie ciężaru, to nie jest jakieś specjalne wydziwianie.

Robiąc fotki ciężaru na wadze czy tam zawodnika na wadze - jest nieco miejsca na szarą strefę - kombinatorstwo.
Nie żebym kogoś podejrzewał, ale potem mogą by c pretensje, że ktoś wycisnął tyle, a waży tyle.. a nie wiadomo ile sztanga, a ten miał długie spodnie, a tamten na golasa..

Jakieś propozycje?

1. wzięcie pod uwagę nominalnej wagi ciężaru użytego - OK
2. co z ciężarami składanymi (sztanga, sztangielka, talerze, podczepione rzepy)?
3. co z wagą zawodnika? Można się zważyć dzisiaj, czy po prostu oszukać na zdjęciu, a ciężary podnieść kiedy indziej..

Nie żebym kogoś się czepiał, ale widzę jak tu wyglądają konkursy (nawet jak wszyscy mogą wygrać, to znajdzie się czepialski)


Zmieniony przez - panteon w dniu 2018-08-25 23:09:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12172 Napisanych postów 22010 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627442
Panteon - a różnice w wadze zawodnika to jakie mogą być? 1kg? Nawet jak w piątek zrobię trening i zwaze się w sobotę rano z kartka sfd z data - to co za kłopot???
Na publicznej silce to jest kłopot bo np u nas waga stoi na parkiecie przy trenerach i jest zakaz wynoszenia ciężarów poza strefę ciężarów - czyli podłogę z gumowa mata... jak chodzę ważyć sztangę to się na mnie patrzą - a tu jeszcze nagrywać filmik ciągiem po boju z każdym ciężarem i sobą.... a i jeszcze do ważenia trza by buty zdjąć..:)


Zmieniony przez - Paatik w dniu 2018-08-26 05:33:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
Panteon - Twój konkurs, zrobisz jak zechcesz. Zwróciłem tylko uwagę, że chyba w żadnym dotychczasowym konkursie nie trzeba było ważyć obciążenia ani też zawodnika w jednym ciągu z bojem. Tam gdzie obciążenie jest składane z nieolimpijskich elementów to zważenie (przynajmniej gryfu) jest oczywiście wskazane żeby był jakiś dowód.
Ja sam nie wiem czy wezmę udział, bo najpierw muszę spróbować czy moja mobilność jest wystarczająca .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
To była moja opcja, ale nie jestem zamknięty na inne

Tak ludzie dokumentują swoje wyniki na filmach (zerkacie chociażby w dziennik Nieraz'a?).

Czyli co proponujecie?
- ciężar z wagą nominalną - bez ważenia
- ciężar składany - ???
- zawodnik - jedynie fotka na wadze ?(widzę tu szarą strefę)

Po to jest ten temat, żeby obgadać zanim konkurs się zacznie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
szczerze to w dziennik Nieraza nie zaglądam bo tam są nazwy ćwiczeń napisane skrótami, których nie znam i nie chce mi się rozszyfrowywać,
ale specjalnie przejrzałem 10 ostatnich stron i tam były 3 filmiki, żadnego nie dało się odtworzyć bo zablokowane na YT

ja proponuje żeby zrobić tak jak w przypadku innych konkursów w 35+
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12172 Napisanych postów 22010 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627442
No to ja zaproponuje - jedno ważenie z kartka sfd i data w pierwszej próbie konkursowej. I jedno w ostatniej. Do najlepszego wyniku z wyciskania bierzemy średnia arytmetyczna wagi.
A teraz pytanie za 100 pkt. Ile w ciągu miesiąca ktoś w dziale da rade schudnąć żeby to polepszyło mu wynik w konkursie??? 2 kg?? jak było w KNL??
Ja to bym w ogóle zaproponowała jeden pomiar wagi na początku i już.
Ale zrozumiem krytykę mojego pomysłu - mam wrażenie ze dla niektórych ten przelicznik co do grama jest bardzo ważny .....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Myślicie, że już ktoś to ćwiczenie robi pod konkurs?? i zrobi je lepiej niż np za miesiąc??

Na co dzień, to nawet ja tego nigdy nie robiłem, a już na pewno nie na maksa...

Jeśli chodzi o gramy i liczenie do 3. miejsca po przecinku - nie wiem jakie będą różnice, bo nie mam pojęcia kto wystartuje i ile w tym ćwiczeniu zrobi.
Jak ktoś wyciska sztangielki 2x30kg, to nie znaczy, że tyle samo potrafi zrobić w 2HA..
W ogóle, to jest jedna wielka niewiadoma ten konkurs!

Jeśli takie ułatwienie spowoduje zwiększenie frekwencji, to mi nie przeszkadza.



Zmieniony przez - panteon w dniu 2018-08-26 22:12:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
Paatik, nie ma co komplikować prostego liczenia średnimi, zważyć się z kartką to chyba nie ma problemu, ale niekoniecznie latać z filmem po siłowni w poszukiwaniu, dlatego 1 próba (film) - 1 ważenie (fotka) jako komplet z danego dnia ale waga na fotce z kartką i wystarczy,
można ewentualnie dać że próbę musimy wrzucić maksymalnie z opóźnieniem 1 dnia, żeby było mniej miejsca na kombinowanie



Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2018-08-26 22:12:58

Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2018-08-26 22:13:45
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

KONKURS WRZESIEŃ - DWOMA RĘKOMA JAKKOLWIEK NAD GŁOWĘ - 2 HANDS ANYHOW

Następny temat

Trening w późnym wieku ;-))

WHEY premium