SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

KONKURS WRZESIEŃ - 2 HANDS ANYHOW - DYSKUSJA

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 44983

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12168 Napisanych postów 22008 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627430
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12168 Napisanych postów 22008 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627430
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424




W 9 sekundzie jest taki strzał

To, że potem ręka nieco słabnie, to nie ma znaczenia.

Chodziło mi o to, żeby po wyciśnięciu pierwszego ciężaru nie opuścić go na klatę znowu. Ma być w górze. Jak nieco opadnie (wszak ciało pracuje, bo dźwiga drugi ciężar), czy się zachwieje - nie ma problemu.
Na koniec trzeba stanąć ze zblokowanymi dwoma ciężarami i jest OK.

Może głupie, ale regulamin zamiast omówić szczegóły boju (a jest spora dowolność) to jest tworzony przeciwko kombinatorom..
Podwieszenie ciężaru do tyłka, żeby móc na nim usiąść to już mistrzostwo!
A jak ktoś podklei taborecik do tyłka, to co? W regulaminie nie ma, że nie wolno..

Ma być klasyczne wykonanie, bez udziwnień - np. ktoś da talerze o średnicy 100cm..

Sporo drobiazgów technicznych zostało poruszonych, co może nieco przerażać, ale nie ma się czego bać.
Wstawcie kilka prób z lżejszymi ciężarami to omówię.

Wrzućcie też fotkę swojej wagi - nawet bez próby 2HA, to już będzie z głowy, potem tylko próby będziecie wrzucać.


Zmieniony przez - panteon w dniu 2018-08-29 14:41:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12168 Napisanych postów 22008 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627430
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12168 Napisanych postów 22008 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627430
to moja nieudana - ale może coś z tego się przyda mi lub innym uczestnikom, po omówieniu przez specjalistę:)





Zmieniony przez - Paatik w dniu 2018-08-29 14:59:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424




Klikasz prawym, "kopiuj adres odnośnika" i masz link do filmiku.

Z powyższym jest problem, bo ciężar lata na wszystkie strony, a ma być zablokowany.
Może nie jak na olimpiadzie, że jak idzie do góry to już 1mm w dół nie może pójść, ale jednak zablokowany.

Tsu - uwaga do Ciebie.
Nie łap kettla jak sztangielki. Złap go bardziej w rogu, żeby skóra pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym stykała się z łukiem rączki.
Wtedy kettel lepiej się ułoży na przedramieniu i będzie go łatwiej opanować.

Zaczynałem od takiego kettla - YORK 12kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Paatik - film zablokowany, pewnie przez muzykę w tle..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12168 Napisanych postów 22008 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627430
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Pierwszy ciężar/ramię może trochę popracować, bo ciało jest w ruchu, ale gdybym asekurował takie coś, to bym już przejął kettla i próba by się zakończyła.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3416 Napisanych postów 6136 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 264578
no to pora na mnie, proszę o ocenę, nie mam na siłowni kettla 14kg, więc wzięłam hantla - czy jest to dozwolone?


Zawsze rzucaj siebie na głęboką wodę - tam dalej jest do dna...

https://www.sfd.pl/[BLOG]_zdrowo_i_sportowo__Nene87-t1159713-s420.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

KONKURS WRZESIEŃ - DWOMA RĘKOMA JAKKOLWIEK NAD GŁOWĘ - 2 HANDS ANYHOW

Następny temat

Trening w późnym wieku ;-))

WHEY premium