SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

KINEZJOLOGIA POROWNAWCZA : DRAZEK I WYCIAG GORNY; RODZAJE CWICZEN A PRACA MIESNI

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

Ilość wyświetleń tematu: 60440

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
mam pytanie, nie dziala mi teraz atlas i nie moge powiedziec o jakie miesnie mi chodzi, moge ja opisac. Caly czas podciagalem sie szeroko do klatki i urosly mi motyle, teraz jednak chcialbym sprobowac czegos na grubosc plecow, pobudzic miesnie bardziej przy kregoslupie, kolo lopatek itp, jakiego uchwytu powinienem sprobowac?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Tak jak pisalem/tlumaczylem w arcie CIEZKIE WIOSLOWNIA.

Wazne jest bys sciagania / podciagania na drazku wywalil na koniec treningu!

-martwy 5*5 z zapasem 2 powt
-CIEZKIE wioslowanie jednoracz 5*8p
-drazek podchwytem 3*5-12p
-wioslowanie oburacz. 3*12-20p
-unoszenie tulowia z opadu z ciezarkiem: 3* 15-25powt

Zmieniony przez - WODYN w dniu 2006-11-11 00:15:28
1

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
martwy ciag robie z nogami jako trening silowy takze on z plecow odpada...a czemu tak duzo powtorzen na wioslowanie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Jesli tak to ok.

Tyle powt wioslowania oburacz jest na dopompowanie, poniewaz:

-po zapanowanych ciagach na 5p, wioslowaniach na 8p i drazku masz juz 11 serii. Aby uniknac przetrenowania nalezy przerzucic wysilek na nieco inne mechanizmy wiec zaczynamy robic wiecej powtorzen.

-wioslowanie oburacz jest cwiczeniem dla wiekszosci na tyle trudnym ze robia je niepoprawnie i na malych ciezarkach. Na wiekszej ilosci powtorzen dociera sie do miesni wlasnie w trudnych cwiczeniach. Poza tym masz tu nauke koordynacji.

Moze sproboj wiec tak:

-Wioslowanie jednoracz na wyciagu dolnym(pracuj lopatka): dluga pogresja: zaloz ok polowe maxa i wiosluj po 5 powtorzen. Miedzy prawa i lewa takie same odpoczynki. Nie wazne czy wyjdzie 10 czy 20 serii, nie przetrenujezs sie bo ciezkie sa tylko ostatnie.

-sciaganie drazka wyc gornego chw neutralnym/podchwytem identyczna progresja ale po 8 powt.

I to powinno wystarczyc. Jesli robisz biceps tego dni to zrob jedno cwiczenie podobna dluga progresja po 5 powt na poczatku treningu, a wioslowanie pojdzie bardziej w plecy niz w bicepsy. Poza tym raczej odczujesz bica next day...
Jak tego nie probowales to powinno Cie ruszyc z miejsca!

I nie zapominaj o chocby wybiorczych tygodniowych regeneracjach.

Pozdr.
1

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
aa o takie zewnetrzne zwracam honor i przesylam buziaka :*
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Buziaki?

f***...!

Teraz juz wiem czemu sie zowiesz f***master!
1

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1836 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16130
Jesli "Sciagam z gory powyzej 110% wyc.lezac" to chyba dobrze nie:D?

ciekawy art ;)

Zmieniony przez - Jodełko w dniu 2008-08-26 10:33:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17
Mógłby mi ktoś odpowiedzieć na moje głupie pytanie. Czy jeżeli chcę zwiększyć ilość powtórzeń podciągania się nachwytem, to czy trenowanie podchwytu pomoże mi w tym?????? Bo czytając rożne posty wyczytałem ze przy podciąganiu obojętnie jaka metoda pracują te same mięśnie tylko trochę z inną intensywnością.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
pomoze
1

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 9 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1299
Artykuł naprawdę wartościowy, dzięki Twoim wskazówkom poprawa w możliwościach treningowych (wzrost ilości wykonanych powtórzeń w podciąganiu szerokim nachwytem)zdecydowana!!!

Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy tak można ??

Następny temat

jak przytyc? bez odrzywek

WHEY premium