SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

K1 we Wrocławiu - Grand Prix Polski

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3231

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1
4 marca (sobota) o godzinie 20 we wrocławskiej hali Orbita zostanie rozegrana Grand Prix Polski według reguł K1 pod egidą Polskiego Związku Kick-Boxingu i patronatem ministra sportu Tomasza Lipca. W systemie turniejowym (przegrywający odpada) zmierzy się ze sobą ośmiu czołowych i zarazem najcięższych zawodników (często stukilogramowych i prawie dwumetrowych) z różnych stylów walki. Pojedynki potrwają 3 rundy po 3 minuty. Można kopać i uderzać rękoma (czyli po boksersku) oraz kolanami. Jedynymi ochraniaczami będą rękawice i „szczęki".
Wcześniej o godz. 17 kibice będą mogli obejrzeć (w ramach tego samego biletu) mecz Wrocław-Warszawa w karate kyokushin (z udziałem mistrzów Polski i Europy).

Bilety w cenie 40 zł (trybuny) i 60 zł (miejsca przy ringu) są dostępne w przedsprzedaży we Wrocławiu w MPiK-u w Rynku, w klubie karate przy ul. Kościuszki 35 B i na stoisku Budo na IV piętrze domu handlowego Feniks. Przy zamówieniach zbiorowych na ponad 10 biletów, zniżka wynosi aż 10 zł od biletu! Oczywiście, bilety będą także w sprzedaży w kasach hali Orbita, w dniu zawodów, 4 marca od. godz. 15.

Skład uczestników Grand Prix Polski według reguł K1:

1. Marcin Różalski (Płock - 28 lat, 189 cm wzrostu, 105 kg wagi) - ubiegłoroczny półfinalista wielkiego turnieju K1 w Belgii, półfinalista wrocławskiego turnieju K1 w 2004 r. Były reprezentant Polski w kick-boxingu w formule semi contact. Wicemistrz Europy w kick-boxingu, zawodowy champion Polski w Muay Thai (2005 r.). W ubiegłą sobotę dotarł do finału eliminacji GP Węgier w K1. W półfinale doznał kontuzji i nie mógł wyjść2. do finałowej walki.
- Ale do wrocławskiej imprezy się wyleczę i powalczę w Orbicie dla wrocławskich kibiców. Jestem zakochany we Wrocławiu - mówi Marcin.
2. Tomasz Najduch (Katowice, 36 lat, 180 cm wzrostu, 102 kg) - mistrz Europy open i wielokrotny champion Starego Kontynentu i Polski w wadze ciężkiej w twardym karate kyokushin. Medalista Pucharu Świata.
3. Rafał Petertil (Fighter Wrocław, 30 lat, 182 cm wzrostu, 83 kg) - „Waleczne serce". Zawodowy mistrz Europy w kick-boxingu w light contact (2002 r.), czterokrotny mistrz Polski, wicemistrz świata w light contact (99 r.), finalista wrocławskiego turnieju K1 z 2004 r. Najmniejszy i najlżejszy uczestnik K1.
4. Łukasz „Juras" Jurkowski (Lotos Jabłonna, 25 lat, 185 cm wzrostu, 95 kg) - zdobywca Pucharu Świata w Orlando w taekwon-do w 2004 r., zwycięzca, a potem dwukrotny finalista warszawskich Konfrontacji Sztuk Walki.
5. Igor Kołaczin (Warszawa, 31 lat, 180 cm wzrostu, 96 kg)- specjalista od MMA (Mixed Martial Arts), mistrz Polski w wadze ciężkiej w full contact karate. Wicemistrz Niemiec w boksie tajskim. W ubiegłym tygodniu trochę chorował, brał antybiotyki, ale ostro przygotowuje się do wrocławskiej gali.
6. Mariusz Kornacki (Warszawa, 26 lat, 198 cm wzrostu, 123 kg) - potężny wojownik karate kyokushin, były wicemistrz Polski i brązowy medalista championatu w Niemczech.
7. Artur Kowalczyk (Grudziądz, 26 lat, 182 cm wzrostu, 100 kg) - m.in. zwycięzca kilku walk w turnieju shidokanu w Budapeszcie.
8. Piotr Lepich (Piekary Śląskie, 31 lat, 185 cm wzrostu, 90) - były mistrz kraju w tajskim boksie, 6 wygranych walk zawodowych, 1 porażka. W ostaniej chwili zastąpił Dawida Trulkę, który na treningu złamał rękę.

Retransmisję z imprezy (prawie dwie godziny!) ma pokazać 5 marca dolnośląska TVP3.
Tak więc 4 marca, hala Orbita we Wrocławiu, godz. 17 mecz gwiazd karate kyokushin Wrocław-Warszawa, a od godz, 20 główna atrakcja: Grand Prix Polski w K1.
W przerwach między walkami gladiatorów zobaczymy i usłyszymy występy zespołu Lady Stars i Sista Crew oraz dynamiczny pokaz capoeiry i akrobatyki w wykonaniu grupy A0. Do tego głośna muzyka i kolorowe światła, dymy itd. Duży show. Konferansjerem będzie znany wrocławski aktor Stanisław Wolski (prywatnie teść Roberta Gonery).
Organizatorzy zaprosili już na trybuny Marka Piotrowskiego, Andrzeja Parzęckiego, Wojciecha Bartnika, aktora Roberta Gonerę, miłośnika sportu europosła Ryszarda Czarneckiego i miejscowych notabli. Czekają wciąż na odpowiedź Diablo Włodarczyka.
Piękne panie z grupy wokalnej Lady Stars będą kwestowały na rzecz Dolnośląskiego Centrum Pediatrycznego im. Janusza Korczaka przy ul. Kasprowicza we Wrocławiu.

Ćwierćfinałowe pary:

Petertil - Lepich, Różalski - Kornacki, Najduch - Kołaczin, Juras - Kowalczyk.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
x-ray ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 7467 Wiek 49 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 32016
Juras 3ym sie brachu.

Koksy to nie wszystko http://www.sfd.pl/temat148281/
Nie masz koncepcji, zajrzyj tutaj http://www.sfd.pl/temat255388/
Patrz co jesz http://www.sfd.pl/temat280738/
Train smarter, not just harder!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 168 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4984
Jesli chodzi o Mariusza Kornackiego to sie zdziwiłem widząc go na liscie zawodników,jest to zawodnik obecnie trenujący w Warszawie,jednak pochodzi z Szydłowca a trenował w Skarzysku Kamiennej razem ze mną pod okiem sensei Zbyszka Zaborskiego.

Nie jest to zawodnik dobrej klasy i dziwi mnie ze wogole tam startuje,będzie walczył w pierwszej walce z Jurasem i stawiam zdecydowanie na Jurasa.

JURAS TRZYMAJ SIE I ZYCZE PIERWSZEGO MIEJSCA.

Ring Jest Moim Kościołem,Walka Moim Niebem,Mixed Martial Arts Moją Religią

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Fedor po operacji , foty ...

Następny temat

Super filmik dla prawdziwych Pride-o-Żercow :]

Shaker