SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Judo a walka na ulicy??

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 30635

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 533 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8450
takie małe pytanie offtopic: po jakim czasie można komuś dać SOGA w tym samym dziale??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
pinecone85 ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 4636 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 22462
Dales raz, wiecej nie mozeszTak mi sie wydaje.

A swoja droga, to takie pytanko do Was, kogo mozna najczesciej spotkac na bramkach w dyskach?W lbnie chyba najwiecej judokow wlasnie i bokserow.

Grappling

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 526 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8150
W Poznaniu najwięcej stoi zapasiorów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
pinecone85 ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 4636 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 22462
w Pznaniu tez slyszalem ze chlopaki z LL niezle sobie radza.

Grappling

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 20
he he, ja trenuje jiu-jitsu i wbrew pozorom nie jest to wcale taka 'łagodna sztuka' Kiedyś w szkole na korytarzu zaczepił mnie koleś (wiedział że chodze na treningi, zaczął coś niby po japońsku krzyczec w stylu hua-ua-ciang! i próbował mnie podciąć (coś na kształt nieudonego osoto-gari), zwyczajnie w dół kolanowy, ja gadałem z kolegą, więc niewiele myśląc zabrałem noge (tak jak na treningu) i zrobiłem piękne ouchi-gari z maksymalnym wychyleniem na noge podcinaną koleś nawet sie nie obczaił jak leżał i rozcierał guza na głowie i potłuczony kręgosłup. Dobrze że nie podkablował bo miałbym za to troche kłopotów. :]
jiu-jitsu to niesportowy poprzednik Judo więc nazwy i technika jest praktycznie taka sama

Zmieniony przez - slinky w dniu 2005-09-21 15:12:40

Jiu-Jitsu Goshin-Ryu
"Ustąp aby Zwycięzyc"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 130 Napisanych postów 8967 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 48014
ja opisze wam jak kiedys tluklem sie z jednym elementem;
wymiana ciosow raz ja raz on moze minuta walki nagle on w ferworze walki przysfirowal zwod (nie wiem jak to sie zwie, tak jakby robil cialem ruch w ksztalcie litery U czesto spotykany w boksie) a ja wlaczylem sobie matrixa i chlopak sie nadzial na haka w pysk(chyba go bolalo sadzac po jego mimice twarzy)wtedy podbiega jego siostra nawolujac go zeby wracal do domu.ja opuszczam garde myslac ze da sobie spokuj za przekonaniem siostry i bolacego pyska a tu nagle zucil sie na mnie jak cobra lapiac mnie za ubranie i odwracajac mnie plecami do siebie.przywarl mnie do siatki i wtedy gdybym znal judo najprawdopodobniej wyladowalby na plecach i chyba juz dalby sobie spokoj ale nie znalem i dostalem razy prawa reka przyparty do siatki. wiec judo napewno sie przydaje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 509 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 9052
k3ho: nie mozna tak argumentowac przydatnosci judo, bo ten argument mozna opisac na takim przykladzie - chcialem poleciec na ksiezyc ale nie znalem sie na budowie statkow miedzyplanetarnych, gdybym sie znal to bym polecial, tak wiec znajomosc budowy statkow miedzyplanetarnych jest przydatna
Poza tym nawet jakbys znal judo to wcale nie znaczy ze bys nie dostal, walka na ulicy to walka na ulicy, rzadzi sie wlasnymi prawami

"Lewis powiedzial ze zostane mistrzem swiata jesli poslucham jego rad - i jakie to byly rady? - no wlasnie nie wiem bo odszedlem" Artur Szpilka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 130 Napisanych postów 8967 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 48014
masz racje wiec dodam, jezeli znalbym sie na budowie statkow miedzyplanetarnych to wyslalbym mojego psa w kosmos
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 227 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 13836
mam pytanko, od 13 lat trenuje karate shotokan. We wrzesniu tego roku natchneło mnie :) i przejechałem sie do sekcji judo (30km od mojej miejscowości). Troche sie wszyscy zdziwili ze zaczynam w tym wieku ale trener powiedział, ze chwała mi za to ze chce sie czegos nauczyc.
Myślałem ze moze odechce mi sie judo po kilku treningach no ale tak sie nie stało :) nawet podoba mi sie bardziej niz karate (jest wiecej sparingów)

Jak myślicie mam jakieś szanse w judo? Mam 22 lata(nie chodzi mi o udział na olimpiadzie, ale może wezmą mnie do drugiej cześci Qwo Vadis jeżeli bedą kręcić) - żartuje oczywiście :)
Na treningi uczeszczam 2x w tygodniu bo 3x mam karate

Zmieniony przez - Tetsui w dniu 2005-09-25 21:34:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 20
Tetsui>> na pewno judo ci sie przyda, bo wiem że różnorodnośc stylowa jest ważna sma trenuję Jiu-jitsu + tae-kwondo i przez pewien czas bawiłem się w boks (1 miesiąc)i przydaje się wszystko, jeśli trenowałeś karate a trafisz na ulicy na zapaśnika czy judoke to watpie żebyś miał jakieś szanse, sprowadzenie do parteru, i cie nie ma, znam takie przypadki, właśnie mój ziom z tae-kwondo miał tak i zrozumiał że kopnięcia i uderzenia to nie wszystko (zapisał się równiez później na jiu-jitsu) Więc nawet jeśli osiagnięc na zawodach nie będziesz miał to przyda ci się to napewno, a takie powalczenie a'la Judo (jiu-jitsu) z kolegą na treningu świetnie odstresowuje, możesz wtedy z nim wyrównac porachunki ;) rzucając go parę razy na mate i siłując sie z nim w kumikacie :]

Jiu-Jitsu Goshin-Ryu
"Ustąp aby Zwycięzyc"

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Judo a ulica??

Następny temat

Trening na szybkość?

WHEY premium