SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ju jitsu a modern ju jitsu - różnice, co skuteczniejsze?

temat działu:

Baza klubów Sztuk Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1927

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 17 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 28
Część, zastanawiam się nad modern ju jitsu i ju jitsu bo tylko to (z mojej okolicy) mnie interesuje.
Czym się te dwie sztuki walki różnią?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 717 Napisanych postów 4589 Wiek 48 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 168162
Renrer13313
Czym się te dwie sztuki walki różnią?
Pytasz teoretycznie czy praktycznie?
Teoretycznie możesz sprawdzić w necie. Praktycznie nie pomogę bo nie miałem do czynienia z modern ju jitsu.

Renrer13313
Część, zastanawiam się nad modern ju jitsu i ju jitsu bo tylko to (z mojej okolicy) mnie interesuje.
Zamiast się zastanawiać może lepiej spróbować. Idź na jedną. Poćwicz co najmniej miesiąc - lepiej 3 miesiące. Potem to samo powtórz z drugą.
Sekcje/kluby różnią się miedzy sobą. W jednym miejscu może być lepsza sekcja modern a w innym tradycyjna.

Zmieniony przez - MMA w dniu 2018-06-01 09:42:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1000 Napisanych postów 4640 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 127347
Różnice w sposobie nauczania.

Jiu jitsu - samoobrona, nie ma metodyki sportowej,

Modern jiu jitsu - mma w kimonach, trochę brudnych sztuczek, fajnych dźwigni i ucisków na punkty witalne

Generalnie temat rzeka, sprawdź kto tam naucza, jak wyglądają zajęcia itd. Modern jiu jitsu to baaardzo szeroki termin
1

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Gdzie na boks w Krakowie?

Zestaw 1