SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ju Jitsu Rzeszów

temat działu:

Baza klubów Sztuk Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3935

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez renegat44 z działu Grappling.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1057 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 14447
Czy orientuje się ktoś gdzie prowadzi treningi w Rzeszowie Cynarski?

Bardzo proszę o jakieś namiary najlepiej jakiś link do www, bo nic nie mogę znaleźć w necie..
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 233 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6933
Szkoła podstawowa nr 3 na ul.Hoffmanowej obok ekomomika
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
A jakie dni? :)

Masz jakiś kontakt lub godziny treningów?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
.

Zmieniony przez - bonku5 w dniu 2009-09-12 19:06:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 7168 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 46566
edit: już nic.

Zmieniony przez - Cavior w dniu 2009-09-12 20:38:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 206 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24202
wolalbym pojsc na balet wyczynowy niz na aikijujutsu.

100% Jiu Jitsu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Początkujący
Z powyższą opinią w ogólnym sensie się nie zgadzam, ale przyznam szczerze, że do tego akurat klubu sam bym się nie zapisał.

Stanisław Cynarski należy do "wysokodanowej" federacji sterowanej przez Sami Wiecie Kogo-już sam ten fakt mnie osobiście zniechęca.

Po drugie-jeśli idzie o style tradycyjne jestem entuzjastą czystego przekazu-a nie stylów "zbiorczych", powstałych na bazie 10 innych, z podobnej rodziny, zaś aikijujutsu w tym wydaniu to jakaś kombinacja dwóch przekazów aikido (Kobayashi i Yoseikan), ich pochodnych (m.in. aikibudo Floqueta) i paru linii jujutsu (w tym Goshin-ryu Kondratowicza).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 46 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14221
Ja pana Cynarskiego (obu zresztą) poznałem i jeśli o Aikido podobne style ( w tym stylu jest aikido, trochę karate i judo) to nie wygląda to źle i nieźle się prezentuje.
Natomiast specjalista od Aikido nie jestem - Cavior zna się na tym o niebo lepiej.

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Cavior ogólnie nie polecasz Cynarskiego? Nie znam totalnie ludzi z tego środowiska. Moją bazą jest TKD ITF + BOKS, teraz chciałbym coś "poznać" dodatkowo coś z chwytanych. Bjj mamy w Rzeszowie, ale jakoś coś bardziej tradycyjnego chciałem.
Biorąc pod uwagę co piszecie o Cynarskim, myślę o Judo. Natomiast nie znam specyfiki treningu Judo, żeby zadecydować czy Dorosłych uczy się na odpowiednim poziomie.
Przeglądając internet dość mocno nacisk w sekcjach Judo jest kładziony na dzieci(prawdopodobnie przez aspekt sportowy, co za tym idzie finansowanie przez ministerstwo sportu dzieci i młodzieży).

Czy judo dla tzw dorosłych jest prowadzone na przyzwoitym poziomie? Szukam opinii od osób które próbowały tego "sposobu" i tak późno miały do czynienia z Judo.
Brałem pod uwagę również zapasy ale podobno w Rzeszowie teraz są na dość kiepskim poziomie..

Zmieniony przez - bonku5 w dniu 2009-09-13 12:29:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Początkujący
Cavior ogólnie nie polecasz Cynarskiego?

Nie użyję określenia "polecam/nie polecam". Nie znam ani jego, ani jego stylu. Mogę tylko napisać-każdy ma swoje priorytety, a przy moich, do tej szkoły bym się nie zapisał.

teraz chciałbym coś "poznać" dodatkowo coś z chwytanych.

Skoro jesteś stójkowiczem, potrzebne Ci 1.narzędzie do obrony przed byciem sprowadzonym do parteru i 2.podstawy parteru, żeby nie dać się tam stłamsić. Tego drugiego na aiki-JJ raczej na pewno nie znajdziesz (pozostają style stricte grapplerskie), a to pierwsze równiez lepiej opanujesz na stylu sportowym-judo, zapasy, bjj, sambo.

Tak więc na Twoim miejscu szukałbym raczej stylu sportowego niż tradycyjnego JJ/aiki-JJ/aikido.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 206 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24202
idz na bjj. judo w sekcji rekreacyjnej to czesto porazka. a aikijujutsu to juz w ogole dla mnie smiech na sali.

100% Jiu Jitsu

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kung Fu - Szczecin, Police, Goleniów

Następny temat

Boks okolice Pruszkowa

Wheya