SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jorge Masvidal kontra...

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5666

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3236 Napisanych postów 20063 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 323144

mmaweekly.com

Jorge Masvidal o żalu do Dana White’a i słowach krytyki wobec „białych rycerzy”

Rywalizujący w dywizji półśredniej UFC Jorge Masvidal przyznaje, że czuje żal do prezydenta organizacji Dany White’a, z którym nie doszedł do porozumienia w sprawie walki na UFC 251.

Masvidal miał walczyć z mistrzem Kamaru Usmanem, ale nie udało mu się dojść do porozumienia z UFC w sprawie finansowych aspektów tej umowy. UFC chciało, aby Masvidal walczył na swoim starym kontrakcie, podczas gdy Masvidal miał nadzieję, że uda mu się wynegocjować więcej niż za ostatnią walkę przeciwko Nate’owi Diazowi na UFC 244. Jednak UFC nie było skłonne dać Masvidalowi więcej pieniędzy, co sprawiło, że zdecydował się na odrzucenie oferty walki, co doprowadziło do wybrania Gilberta Burnsa jako pretendenta do tytułu. W dniu 11 lipca Burns stanie do walki z Usmanem o tytuł na gali UFC 251.

Jeśli chodzi o Masvidala, jest on zadowolony z oczekiwania na nowy kontrakt. Nie chce walczyć na podstawie umowy, którą w jego odczuciu wynegocjowano w złej wierze, dlatego w ostatnich dniach i tygodniach dużo wypowiadał się w tej kwestii w mediach społecznościowych, aby naświetlić kwestie finansowe w UFC. W niedzielę Masvidal kolejny raz krytycznie odniósł się do niedawnej wypowiedzi White’a po tym, jak prezydent UFC mówił o tym, dlaczego Burns otrzymał walkę o tytuł, a nie Masvidal.

Jorge Masvidal
„Mam żal do Dany. On jest tylko promotorem, ale nie robi z nami interesów.”

https://twitter.com/GamebredFighter/status/1272257976171192320

W tym momencie, trudno dostrzec, by relacje pomiędzy Masvidalem, White’em i UFC uległy poprawie. Masvidal mówił o tym, że czuł się lekceważony przez UFC podczas negocjowania kontraktu na walkę z Usmanem i nie wydaje się spieszyć z powrotem do Oktagonu w najbliższym czasie. To rozczarowujące dla kibiców, którzy mieli nadzieję, że Masvidal stanie do walki o tytuł z Usmanem. Jednak w tej chwili Masvidal toczy większą walkę z White’em i UFC o zwiększenie wynagrodzenia dla zawodników, a także z „białymi rycerzami” jak określa tych zawodników, którzy krytykują go za jego decyzje.

Podczas gdy tacy zawodnicy jak Jorge Masvidal i Jon Jones toczą spór z UFC, inni zawodnicy jak Daniel Cormier stanęli po stronie UFC. Masvidalowi z pewnością nie spodobało się to, co usłyszał od „DC” i niektórych innych zawodników UFC, którzy również pracują dla organizacji jako komentatorzy. Oto, co „Gamebred” miał do powiedzenia o nich na Twitterze.

Jorge Masvidal
„A dla #whiteknights (białych rycerzy), którzy mają pracę w UUFC jako komentatorzy, którzy mówią „po prostu walcz” – wy chłopaki powinniście się wstydzić, aby nazwać siebie aktualnymi/byłymi zawodnikami. Żaden z was nie robił tego tak długo jak ja i tak jak ja. To jest powód dla którego „komentujecie”.”

https://twitter.com/GamebredFighter/status/1272264597463019520 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 194 Napisanych postów 894 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 10617
Przygłup.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3236 Napisanych postów 20063 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 323144

yahoo.com

Daniel Cormier odpowiedział na komentarz Jorge Masvidala krytykujący „Białych Rycerzy” stojących po stronie UFC

Były podwójny mistrz UFC Daniel Cormier poczuł się wywołany do tablicy przez Jorge Masvidala, który skrytykował zawodników stojących po stronie UFC w konflikcie dotyczącym kontraktów i płac.

W ciągu ostatnich kilku tygodni „Gamebred” jasno określił swoje stanowisko, jeśli chodzi o płace zawodników. Obecnie jest on w trwającym sporze z UFC, a w ostatnich dniach konflikt rozszerzył się na innych zawodników.

Posiadacz tytułu BMF zdecydował się uderzyć w zawodników, którzy komentują dla UFC, i oczywiście, wyżej wymieniony Daniel Cormier należy do tej grupy osób.

Podczas ostatniej edycji swojego programu prowadzonego wspólnie z Arielem Helwani, „DC” odpowiedział na komentarz Masvidala.

Daniel Cormier
„Nigdy nie powiedziałem „po prostu walcz”. Ale ten facet (Masvidal), kiedy mówi o obecnych lub byłych zawodnikach, kiedy powiedział, że nie robili tego tak długo jak on – nie, nie robiłem tego. Albo powiedział, że nie robią tego „tak, jak ja”. Co to znaczy „tak, jak ja”? Odniosłeś tyle sukcesów?

Jeśli on mówi o mnie, walczyłem tak, jak on, jeśli nie lepiej. Nie tylko on, zrobiłem to lepiej niż większość ludzi na świecie, więc myślę, że może nie mówił o mnie. Gdyby mówił o mnie, to po prostu nie działa. Może on mówi o tych innych facetach, bo ta część wypowiedzi „albo jak ja” nie działa na mnie. Nie robiłem tego tak długo, ale w tym czasie zrobiłem to lepiej niż ktokolwiek inny, lepiej niż ktokolwiek, kto kiedykolwiek to zrobił.

Myślę, że ci faceci, którzy komentują, to świetnie, że to robią. Zarabiają pieniądze, zabezpieczają swoją przyszłość. Hej, zarabiasz dużo pieniędzy na walkach. To dobra robota. Myślę, że ludzie po prostu muszą się wyluzować.”


Cormier stwierdził również, że uważa, iż istnieją lepsze sposoby, aby przejść przez ten trudny proces negocjacji kontraktów i plac.

Daniel Cormier
„Rzeczywistość jest taka, że chcę, aby Jorge Masvidal dostał swoje pieniądze, chcę, aby dostał swoje pieniądze. Mówię tylko, że są lepsze sposoby, by to zrobić. To wszystko, co mówiłem od tygodni. Idź i porozmawiaj o tym bezpośrednio, zajmij się tym, tak bym to zrobił, to wszystko, co mówię. Nie słuchaj mnie, jestem tylko facetem, który wykorzystał każdą okazję, którą naprawdę próbowałem wynegocjować lub o którą prosiłem. Zapłacono mi uczciwie, jestem tylko takim kolesiem.”


https://twitter.com/espnmma/status/1272616966969151488 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3236 Napisanych postów 20063 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 323144

FightTime MMA Twitter

Jorge Masvidal z ciętą ripostą na komentarz Aliego Abdelaziza

Czołowy zawodnik wagi półśredniej UFC Jorge Masvidal przypuścił słowny atak na menedżera Aliego Abdelaziza po tym, jak ten skrytykował Masvidala za jego podejście do kwestii kontraktu i wypłaty.

Masvidal ubiega się obecnie o nowy kontrakt z UFC, po trzech wygranych z rzędu w walkach z Nate’em Diazem, Benem Askrenem i Darrenem Tillem. Masvidal miał walczyć z mistrzem wagi półśredniej Kamaru Usmanem w głównej walce wieczoru gali UFC 251, ale trzymał się swojego stanowiska i odmówił podpisania umowy na walkę, którą uznał jako transakcję poniżej jego wartości i oczekiwań. Następnie UFC zdecydowało, że pretendentem numer jeden będzie Gilbert Burns i to on dostanie walkę z Usmanem.

W ostatnich tygodniach Masvidal krytykował UFC w mediach społecznościowych za sposób, w jaki prowadzi swoją działalność i politykę kontraktową, które jego zdaniem są niesprawiedliwe. Masvidal, wraz z innymi zawodnikami, takimi jak mistrz wagi półciężkiej Jon Jones, domagają się większych zarobków i wierzą, że dzięki temu mogą zmienić sposób wynagradzania zawodników w sporcie.

Jednakże, podczas gdy wielu fanów, zawodników i dziennikarzy poparło Masvidala i tych innych zawodników, są tacy, którzy nie zgadzają się z tym, co robią. Jednym z tych krytyków jest Ali Abdelaziz, który niedawno skrytykował Masvidala za podpisanie umowy na osiem walk.

Ali Abdelaziz
„To do nas należy podpisanie kontraktu na 8 walk czy nie? Żaden z moich zawodników nie podpisuje umowy na 8 walk.”

https://twitter.com/AliAbdelaziz00/status/1271193579268915205

Masvidalowi najwyraźniej nie spodobał się ten komentarz Abdelaziza. Po ostatniej gali, „Gamebred” ponownie wykorzystał media społecznościowe, aby odpowiedzieć na komentarz Abdelaziza.

Jorge Masvidal
„Powinieneś zejść z ku**sa tego kogoś na którym siedzisz i krytykujesz. Dużo mówisz. To niedopowiedzenie, że jesteś certyfikowanym informatorem.”

https://twitter.com/GamebredFighter/status/1274543317745885184

Fanom MMA brakuje Masvidala w rywalizacji wewnątrz Oktagonu, ale mimo jego nieobecności maszyna UFC nadal funkcjonuje. Chociaż to godne pochwały, że Masvidal trzyma się swoich słów, próbując zdobyć więcej pieniędzy od UFC, ostatecznie nie zarobi żadnych pieniędzy tego lata, jeśli nie podejmie walki. Jeżeli jednak Masvidal i inni zawodnicy będą stali przy swoim, może to doprowadzić do zmian w sposobie opłacania zawodników i dla Masvidala będzie to gra warta świeczki. W tym momencie trudno jest jednak powiedzieć, czy dostanie to, czego chce.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3236 Napisanych postów 20063 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 323144

scrapdigest.com

Jorge Masvidal twierdzi, że nie musi już więcej walczyć

Jorge Masvidal jasno mówi, że nie musi już walczyć, jeśli nie otrzyma godnej zapłaty, ponieważ rywalizacja sportowa i tak nie jest jego głównym źródłem dochodu. „Gamebred” odpowiedział również na słowa Dana White’a o tym, że rywalizacja w UFC, to nie jest kariera lecz szansa.

Od miesięcy spodziewano się, że tego lata Jorge Masvidal będzie walczył z Kamaru Usmanem o tytuł wagi półśredniej. Jednak negocjacje pomiędzy „Gamebredem” a UFC utknęły w martwym punkcie przeradzając się następnie w konflikt między nim a szefem UFC Daną White’em. W miejsce Masvidala wszedł Gilbert Burns, który zawalczy o tytuł.

Od czasu ogłoszenia walki Usman vs Burns, wielu fanów zastanawiało się, co będzie dalej z Masvidalem. Według „Gamebreda” mówi on, że będzie czekał, dopóki nie dostanie za walkę tyle ile według niego jest wart.

Jorge Masvidal
„Powiedziałem to wcześniej i nie mam zamiaru wyjść na kogoś, kto mówi puste słowa, jeśli dostaniemy tyle ile jesteśmy warci, to nie ma znaczenia z kim się zmierzę. Uwielbiam walczyć i zawsze mi się mówi, żebym tego nie mówił. Wiesz dlaczego? Spodziewają się, że zrobię to tanio lub prawie za darmo. Uwielbiam rywalizować w sporcie, który uprawiam. Robię to od dawna i w cieniu, studiując, ucząc się, co sprawia, że taki ktoś może dostać tyle pieniędzy. To całe planowanie, robimy to od jakiegoś czasu. Mamy formułę. Tak jak ja walczę, mamy formułę na stronę biznesową.

Jeśli nie chcą mi zapłacić tyle, ile jestem wart, to spoko, jestem ustawiony na całe życie. Nie muszę walczyć, walczę, bo to kocham. Jestem w tym od 17 lat, nie muszę ku**a walczyć, nie muszę. Uwielbiam robić to g****, ale uważam, że za każdym razem, kiedy to zrobię, powinienem dostać pieniądze. To nie ma znaczenia, czy to dupsko Nate’a (Diaza), czy ktokolwiek to jest. Po prostu zapłać mi tyle, ile jestem wart. Oczywiście, chciałbym walczyć z Nate’em tylko dlatego, że nie uśpiłem go tak, jak chciałem.”


To, czy Jorge Masvidal znów będzie walczył, zależy od tego, czy dostanie to, na co zasługuje i czego oczekuje. „Gamebred” miał niesamowity 2019 rok, w którym był Zawodnikiem Roku ze zwycięstwami przez KO/TKO z Darrenem Tillem, Benem Askrenem i Nate’em Diazem w walce z którym zdobył tytuł BMF. Ma również na koncie najszybszy nokaut w UFC, kiedy w ciągu zaledwie pięciu sekund rozbił kolanem Bena Askrena.

Jorge Masvidal zareagował również na wypowiedź Dany White’a po tym, jak prezydent UFC stwierdził, że rywalizacja w UFC nie jest karierą.

W związku z tym, że zawodnicy tacy jak Masvidal i Jon Jones mówią, że nie będą walczyć ze względu na niskie płace zawodników, White stwierdził niedawno, że bycie w UFC nie jest karierą. Zamiast tego, jest to szansa, a zawodnicy muszą wykorzystać każdą okazję, jaką mogą dostać.

Dana White
„Moim celem numer jeden zawsze jest to, że nie chcę zwalniać żadnego z moich pracowników i nie chcę, by zawodnicy byli nieaktywni i niezdolni do rywalizacji. Wiesz, że kiedy jesteś profesjonalnym zawodnikiem, masz bardzo małą szansę. Bardzo ograniczoną ilość czasu. Mamy do czynienia z tymi wszystkimi sprawami związanymi z kwestia pieniędzy i tym wszystkim, co się teraz dzieje. Wszyscy zachowują się, jakby to była pieprzona kariera. To nie jest kariera. To nie jest kariera. To jest szansa. Wszystko może się zdarzyć w każdej chwili. Twoje kolano może wybuchnąć, plecy, to, tamto. COVID-19, wiesz? Kto, do cholery, wie, co się będzie dalej działo. Musisz więc wykorzystać każdą okazję, jaką możesz dostać.”


Jorge’owi Masvidalowi nie spodobało się to wyjaśnienie od White’a i zdecydował podzielić się swoimi przemyśleniami.

Jorge Masvidal
„Chcę się zająć czymś, co jest właściwie spowodowane sprawą Dany White’a. Dana White powiedział pewnego dnia i być może możesz to wyjaśnić, powiedział, że to nie jest kariera, to jest szansa. Robię to od 16 lat, to miałem wiele okazji, co? To szaleństwo. Więc, to nie jest kariera według Dana White’a, to interesujące. Naprawdę sądzę, że czasami nie widzimy na oczy tego, co mówisz, bracie. Jak to nie jest kariera? To jest szalone.”


Na pytanie, czy lubi Danę White’a, Masvidal odpowiedział, że to ciężki interes dla nich obu i muszą tylko wykonywać swoją pracę.

Jorge Masvidal
„On jest moim współpracownikiem. To nie jest tak, że mam zamiar się z nim spotykać gdziekolwiek w najbliższym czasie, czy cokolwiek takiego. Nie czuję wobec niego żadnej wrogości, ale też nie lubię go zbytnio. Musi wykonywać swoją pracę, która ma wygenerować najwięcej pieniędzy dla jego firmy. Muszę wykonywać swoją pracę, która polega na generowaniu jak najwięcej pieniędzy dla siebie. Widzisz więc gdzie jest to zderzenie? Nie zawsze będziemy widzieć to na własne oczy , ale nie sądzę, żeby był diabłem albo złą osobą. Po prostu uważam, że wykonuje swoją pracę i ja muszę wykonywać swoją.”
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3236 Napisanych postów 20063 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 323144

rt.com

Jorge Masvidal jest otwarty na pojedynek z Khabibem Nurmagomedovem. Liczy na to, że zawalczy jeszcze w tym roku

Jeśli Jorge Masvidal dostanie taką wypłatę, na jaką uważa, że zasługuje, chciałby walczyć z Khabibem Nurmagomedovem. Nawet jeśli walka miałaby się odbyć wadze lekkiej.

Jorge Masvidal jest zainteresowany walką z mistrzem wagi lekkiej UFC Khabibem Nurmagomedovem. Obecnie Masvidal jest w trakcie finansowej walki z organizacją i prezydentem Daną White’em. Bardzo głośno mówił o tym, że chce dostać wypłatę, która będzie jego zdaniem godnym wynagrodzeniem. Jednak UFC jest po przeciwnej stronie barykady co Jorge, jeśli chodzi o kwotę pieniędzy, na którą zasługuje. Masvidal oświadczył, że będzie gotów zrezygnować z rywalizacji, dopóki nie zostanie odpowiednio opłacony. Bez wątpienia walka z Khabibem Nurmagomedovem mogłaby zapewnić Masvidalowi wypłatę, której szuka.

Masvidal osiągnął status supergwiazdy w 2019 roku. Wynika to z trzech zwycięstw przez KO/TKO. Wygrane te doprowadziły Jorge do pojedynku o tytuł BMF, który zdobył i największej wypłaty w jego karierze. Po zwycięstwie w walce z Nate’em Diazem, w następnej wielkiej walce miała zmierzyć się z Kamaru Usmanem o tytuł wagi półśredniej. Jednak kiedy on i UFC nie mogli się zgodzić na warunki finansowe, konflikt z UFC urósł do tego stopnia, że Masvidal poprosił o zwolnienie go z organizacji.

Jeśli jednak "Gamebred" otrzyma to, co uważa za warte jego poświęcenia, chciałby zawalczyć z Khabibem. Mówił o tym na Instagram Live.

Jorge Masvidal
"Jeśli zapłacą mi tyle, ile jestem wart? Żeby zejść do 155 funtów? Na sto procent.

Podoba mi się to, co robi Khabib. Podoba mi się, że jest w zasięgu. Jest jednym z najlepszych zawodników wagi lekkiej w tej chwili. Sama ta przeszkoda wystarczyłaby mi do rozważenia zejścia do tej wagi. Ale wtedy, UFC musiałoby na to zapracować."


Mimo że Jorge jest gotów wstrzymać swoją karierę, nadal ma nadzieję na walkę w 2020 roku.

Jorge Masvidal
"Tak, zamierzam walczyć w tym roku. Z Bożą wolą, będę walczył w tym roku. To, co się nie wydarzy, to to, że nie będę grał ani nie będę walczył będąc niedopłacony, to na pewno. Mam swoją wartość, formułę, którą wymyśliliśmy dla tego, co jestem wart, a która pochodzi z 16 lat robienia tego, bycia w tym. Nie jestem nowicjuszem, nie jestem facetem, który po raz pierwszy w życiu walczy o tytuł."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3236 Napisanych postów 20063 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 323144

MMA Fighting

Jorge Masvidal przedstawił ramy czasowe dotyczące swojego powrotu do Oktagonu

Jorge Masvidal, zawodnik wagi półśredniej UFC podzielił się ze społecznością MMA swoimi planami powrotu do Oktagonu jeszcze w tym roku.

W środowy wieczór Masvidal rywalizował z mistrzem American Cornhole League Cody’m Hendersonem, przegrywając starcie, pomimo otrzymania 15-punktowego handicapu na rozpoczęcie meczu.

Po tej porażce na arenie Cornhole – z dala od fleszy UFC – Masvidal otworzył się na to nowe doświadczenie, które najwyraźniej mu się spodobało.

Jorge Masvidal
„Będę dalej ćwiczył. Zacząłem grać może jakieś trzy lata temu na grillu i podobało mi się to. Nie robię tego zbyt często, ale kiedy tylko nadarzy się okazja, gram w to. Nie mogłeś o tym mówić do tego wieczora.”


W tym samym wywiadzie, Masvidal przedstawił ramy czasowe dla swojej następnej walki, mówiąc o listopadzie lub grudniu jako idealnym wyborze. Sugerował również, że dąży do natychmiastowego rewanżu z mistrzem wagi półśredniej Kamaru Usmanem.

Jorge Masvidal
„Miejmy nadzieję, że w grudniu bądź listopadzie. Mój przeciwnik ma złamany nos, będzie wyeliminowany przez kilka dni przeze mnie. On ma złamany nos.

Myślę, że w przyszłym tygodniu dowiemy się, przez jak długo go nie będzie, a potem zaczniemy ustalać, z kim i gdzie będzie następna walka.”


Jorge Masvidal rzucił wyzwanie Kamaru Usmanowi o tytuł mistrza wagi półśredniej na początku lipca na gali UFC 251. Zaakceptował tę walkę z zaledwie sześciodniowym wyprzedzeniem, zastępując Gilberta Burnsa, który otrzymał pozytywny wynik test na COVID-19.

Masvidal ostatecznie przegrał tę walkę przez jednogłośną decyzję, ale poradził sobie całkiem dobrze, biorąc pod uwagę brak czasu na przygotowanie się pod tę walkę. Gala UFC 251 odniosła również duzy sukces pod względem sprzedaży PPV z najwyższym wynikiem od końca 2018 roku, co potwierdziło status Masvidala jako jednej z największych gwiazd organizacji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3236 Napisanych postów 20063 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 323144

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC

Jorge Masvidal chce w 2021 roku załatwić niedokończone sprawy

Jorge Masvidal, czołowy zawodnik wagi półśredniej umieścił w mediach społecznościowych wiadomość, która jest dosyć tajemnicza, ale może sugerować przyjęcie wyzwania od Stephena Thompsona na rewanż.

Jorge Masvidal i Stephen Thompson spotkali się na gali UFC 217 w listopadzie 2017 roku i wówczas zwycięzcą przez jednogłośną decyzję był Thompson. Od tego czasu Masvidal zaszedł bardzo wysoko o stał się gwiazdą organizacji. Po roku przerwy po przegranej z Thompsonem, „Gamebred” powrócił jako bestia, kończąc Darrena Tilla, Bena Askrena i Nate’a Diaza w niesamowitym dla niego 2019 roku. Porażka przez jednogłośną decyzję w walce o pas z mistrzem Kamaru Usmanem na UFC 251 popsuła mu serię, ale Masvidal nadal jest jednym z najlepszych zawodników wagi półśredniej w UFC.

Jeśli chodzi o Thompsona, po pokonaniu Masvidala, przegrał on dwie walki z Anthonym Pettisem i Darrenem Tillem, a następnie odbił się od nich zwyciężając nad Vicente Luque i Geoffem Nealem, którego Thompson pokonał w sobotni wieczór na UFC Vegas 17. Po zwycięstwie nad Nealem, w wywiadzie po walce, Thompson rzucił wyzwanie Masvidalowi proponując pojedynek „NMF” vs „BMF”.

Masvidal umieścił wpis w mediach społecznościowych w którym zawarł taki oto komunikat zapowiadający załatwienie niedokończonych spraw w 2021 roku.
https://twitter.com/GamebredFighter/status/1340513219723595779?s=20

Oczywiście nie oznacza to, że na pewno chodzi o rewanż z Thompsonem, ponieważ równie dobrze może chodzić o rewanż z Kamaru Usmanem. Masvidal nie walczył od lipca, kiedy to przegrał z Usmanem na UFC 251, pierwszej gali UFC na Fight Island. Od tego czasu Masvidal cieszył się życiem i nie spieszył się z powrotem do Oktagonu. Pojawiły się pogłoski, że on i jego były kolega a obecnie wróg Colby Covington mogą być trenerami w następnym sezonie „The Ultimate Fighter”, a następnie zawalczyć w finale, ale Thompson ma wielką nadzieję, że tak się nie stanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3236 Napisanych postów 20063 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 323144

Jason Silva / Zuma Press/PA Images

Jorge Masvidal planuje powrót do Oktagonu w sierpniu lub wrześniu, aby „kogoś ochrzcić w swoim królestwie”

Zawodnik wagi półśredniej UFC i posiadacz pasa BMF Jorge Masvidal ujawnił, że wróci do akcji albo w sierpniu albo we wrześniu i zamierza kogoś "ochrzcić w swoim królestwie."

Jorge Masvidal nie walczył od zeszłego lata na UFC 251 na Fight Island, kiedy to przegrał przez jednogłośną decyzję z Kamaru Usmanem o tytuł mistrza wagi półśredniej. Jako usprawiedliwienie porażki Masvidala można przyjąć to, że przyjął tę walkę z bardzo krótkim wyprzedzeniem jako zastępstwo za Gilberta Burnsa, ale zdołał wytrzymać pełne 25 minut z Usmanem, który pokonał przez TKO Colby'ego Covingtona i Gilberta Burnsa. Fakt, że Masvidal był w stanie przewalczyć pełny dystans w short notice i sprzedać ogromną ilość pay-per-view jest jednym z powodów, dla których Usman tak bardzo chce walczyć z Masvidalem. Pojawiły się plotki wskazujące na potencjalną walkę tych dwóch zawodników, ale jak na razie nie ma konkretnych informacji na temat ich rewanżu.

W rozmowie z IFL TV, Masvidal potwierdził, że powróci do Oktagonu jeszcze tego lata lub jesienią. "Gamebred" nie przedstawił żadnych wskazówek na temat tego, kto mógłby być jego przeciwnikiem, ale można sobie wyobrazić, że w następnej walce zmierzy się albo z Usmanem, albo z Covingtonem.

Jorge Masvidal
"Sierpień, wrzesień, ktoś przejdzie chrzest w moim królestwie, o tym teraz myślę. A ludziom się to spodoba, gdy dowiedzą się kto to będzie."


To trochę zaskakujące, że Masvidal nie powrócił do klatki od czasu walki z Usmanem zeszłego lata, ale zarobił na tej walce dużo pieniędzy i cieszy się wolnym czasem po byciu jednym z najbardziej aktywnych zawodników UFC przez ostatnią dekadę. Wciąż jednak pozostaje jednym z najbardziej wartościowych zawodników UFC i organizacja zapewne chętnie zestawi dla niego kolejną walkę. Czy będzie to Usman, Covington, czy ktoś inny, to się dopiero okaże.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3236 Napisanych postów 20063 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 323144


Jorge Masvidal zapowiedział rewanż z mistrzem Kamaru Usmanem we wrześniu

Jorge Masvidal, pretendent do tytułu w wadze półśredniej UFC, twierdzi, że walka rewanżowa z mistrzem Kamaru Usmanem jest planowana na wrzesień.

Od dłuższego czasu krąży wiele plotek na temat rewanżowej walki Masvidala z Usmanem, po tym jak w zeszłym roku na UFC 251, „Gamebred” przegrał przez jednogłośną decyzję po przyjęciu walki na kilka dni przed galą. Pomimo przegranej, Usman wybrał Masvidala na swojego kolejnego przeciwnika i obaj mają nadzieję, że ich rewanż sprzeda się za ponad milion PPV. W rozmowie z Boxing Express, Masvidal potwierdził, że jego rewanż z Usmanem odbędzie się we wrześniu.

Jorge Masvidal
„W tej chwili skupiam się na walce o pas, która odbędzie się w sierpniu lub wrześniu, właściwie to we wrześniu, właśnie dostaliśmy informację na ten temat. Więc jesteś drugą osobą, która się o tym dowiedziała. Tak właśnie działa szczęście. Wiele stron o tematyce MMA będzie wściekłych, że mówię o tym tobie pierwszemu. Będą nazywać mnie zdrajcą. Ale to jest to, o czym teraz myślę.”


To trochę zaskakujące, że data walki została wyznaczona na wrzesień, biorąc pod uwagę, że jest to odległy termin, ale to może być również wskazówka, że Usman i Masvidal mogą być również zaangażowani w The Ultimate Fighter. Masvidal nie walczył od czasu walki z Usmanem w lipcu zeszłego roku, podczas gdy Usman właśnie pokonał Gilberta Burnsa w kolejnej udanej obronie tytułu na UFC 258. Podobnie jak w przypadku pierwszej walki, rewanż zapowiada się na dużą sprzedaż PPV dla Dany White’a i UFC, więc można zrozumieć dlaczego organizacja wybrała Masvidala zamiast Colby’ego Covingtona.

Również w wywiadzie Masvidal powiedział, że byłby otwarty na przejście do boksu zawodowego. W rzeczywistości, „Gamebred” wziął skrytykował UFC za jego wynagrodzenie zawodnika w porównaniu do boksu.

Jorge Masvidal
„Kocham boks. Boks daje duże wypłaty, wiesz o co mi chodzi? Wypłacają więcej niż za pay-per-view w moim obecnym sporcie. Więc czy chciałbym być w boksie? Bez dwóch zdań, tak. Ale przejdziemy przez ten most, kiedy nadejdzie odpowiednia pora, znajdziemy odpowiednich przeciwników.”


https://twitter.com/SandhuMMA/status/1366099827319320578?s=20 
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zabit Magomedsharipov chce walki o pas, ale wymienił również nazwiska innych potencjalnych rywali

Whole01