SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jon Jones kontra Francis Ngannou i Stipe Miocic w wadze ciężkiej?

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 27376

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Mike Roach/Zuffa LLC via Getty Images

Jon Jones rywalizujący w WWE? „Myślę, że to nieuniknione”

Mistrz wagi półciężkiej UFC Jon Jones stwierdził po ostatniej obronie tytułu, że w niedalekiej przyszłości będzie współpracował z WWE.

Jon Jones obronił swój tytuł mistrza dywizji półciężkiej w miniony weekend, kiedy to pokonał przez jednogłośną decyzję Dominicka Reyesa na gali UFC 247. Była to kontrowersyjna decyzja, ponieważ spora część społeczności MMA jest zdania, że Reyes zrobił wystarczająco dużo, aby wygrać ten pojedynek, jednak sędziowie widzieli to inaczej.

Po kolejnej udanej obronie tytułu, pojawia się pytanie, co będzie dalej z Jonem Jonesem. W następnej walce mógłby zmierzyć się ze zwycięzcą pojedynku rewanżowego między Coreyem Andersonem a Janem Błachowiczem do którego dojdzie na gali UFC Fight Night 167 lub może przejść do wagi ciężkiej. Podczas gdy Jones jest skupiony na kontynuacji swoich rządów w UFC i dywizji półciężkiej, mistrz ujawnił, że przejście do WWE jest nieuniknione.

Jon Jones
"Myślę, że to nieuniknione. Zawsze szanowałem WWE i czuję, że ten sport może być podobny."


- powiedział Jones w rozmowie ze Sports Illustrated.

Jeśli Jon Jones przeszedłby do WWE, nie byłby pierwszym zawodnikiem MMA, który by to zrobił. Matt Riddle, który został zwolniony z UFC, stał się gwiazdą w organizacji pro-wrestlingu, ale również byli mistrzowie UFC, jak Ronda Rousey i Cain Velasquez to także duże gwiazdy w WWE.

Nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości, że Jones byłby równie wielką atrakcją dla WWE, które mogłoby zorganizować chociażby taki pojedynek jak Jones vs. Lesnar lub Cain Velasquez, który zainteresowałby wielu fanów.

Jon Jones uważa, że dobrze by sobie radził w WWE i mówi, że byłoby to spełnienie jego marzeń, gdyby miał szansę tam wystąpić.

Jon Jones
"Mam rozmiary i atletykę, a co za tym idzie, bardzo dobre przejście. Byłoby to spełnienie marzeń, nawet jako gość specjalny i byłoby okazją do pokazania się".


Nie wiadomo, czy Jon Jones kiedykolwiek będzie rywalizował w WWE, ale on sam wierzy, że kiedyś wystąpi w pro wrestlingu.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Ja uwierzę w jego powrót i debiut w wadze ciężkiej dopiero wtedy gdy ogłoszą walkę. Do czasu pojedynku jeszcze wiele może się wydarzyć zwłaszcza u Jonesa, który potrafi odwalać dziwne akcje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Jeszcze niech poczeka i jak zakończy karierę w MMA to będzie czas na emeryturze na przyjemności

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 209 Napisanych postów 8489 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 129311
Dokładnie. Zdrowy jest to niech ciśnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Jim Young, The Associated Press

Curtis Blaydes jest przekonany, że pokonałby Jona Jonesa w wadze ciężkiej

Curtis Blaydes uważa, że Jon Jones nie wypadłby zbyt dobrze w wadze ciężkiej. „Razor” twierdzi, że dałby radę mistrzowi wagi półciężkiej, gdyby ten zmienił kategorię na ciężką.

Jon Jones już od dłuższego czasu sugeruje możliwość przejścia do wagi ciężkiej. Jednak po UFC 247 jest wiele opinii mówiących o tym, że powinien dać rewanż Dominickowi Reyesowi lub walczyć ze zwycięzcą walki Corey Anderson vs. Jan Błachowicz. Potencjalne przejście do wagi ciężkiej może być więc nieco opóźnione.

Jeśli Jones w końcu zdecyduje się na ten krok i przejdzie do królewskiej dywizji, Curtis Blaydes wątpi, że legenda wagi półciężkiej poradzi sobie z różnicą siły.

Curtis Blaydes
„Wierzę, że ma wszystkie potrzebne umiejętności. Nie sądzę, aby ktokolwiek inny był tak kreatywny i kto potrafiłby się tak dobrze dostosować jak on, ale jest jeszcze grawitacja i waga i to staje się czynnikiem decydującym, gdy przychodzi się do wagi ciężkiej. Po prostu myślę, jak to było w walce z Maxem Hollowayem i Dustinem Poirierem, kiedy Holloway próbował przejść do 155 funtów. Był w stanie zadawać ciosy tak samo często jak Poirier, ale kiedy Poirier trafiał, widać było, że to boli. Kiedy Holloway trafiał, Poirier po prostu ruszał dalej.

Myślę, że to byłoby trochę podobne w wadze ciężkiej, kiedy wszedłbyś w jedną z tych wymian, chociaż nie mówię, że Jon Jones wdałby się w bójkę. Ale to jest walka, nigdy nie wiesz, co się wydarzy. Myślę, że jeśli wejdzie w wymianę ciosów z jednym z tych dużych chłopaków, to może zostać powalony. To czysta fizyka.”


Jeśli jednak Jones zdecyduje się na przejście do wagi ciężkiej, Blaydes byłby zainteresowany walką z nim. Uważa, że jest to dla niego korzystny pojedynek i wierzy, że mógłby skończyć „Bonesa”. Gdyby walka zeszła do parteru, „Razor” podejrzewa, że skończyłby go łokciami i ground and pound.

Curtis Blaydes
„W parterze również. Wiem, że jest niesamowitym zapaśnikiem, ma dobre jiu-jitsu, ale znów grawitacja odgrywa większą rolę w walkach w wadze ciężkiej. I wiem, mówiąc za siebie, stawiałbym na prawdziwych, ciężkich uderzających zawodników wywierających niesamowitą presję. Myślę, że byłbym w stanie powalczyć z nim w parterze. Sądzę, że byłbym w stanie zadać mu kilka łokci. I znowu – z mocą którą mógłbym mu przeciwstawić – mogłabym go pokonać.”


Na chwilę obecną, Curtis Blaydes koncentruje się na wadze ciężkiej, ale jest sfrustrowany tym, że dywizja utknęła w martwym punkcie ze względu na Stipe Miocica i Daniela Cormiera.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3429 Napisanych postów 9308 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 93089
Niech JJ nie waczy z Miocicem, bo jeszcze przeyebie. Już z Reyesem i Santosem było blisko klęski. Corey czy Janek to łatwiejszy przeciwnik niż Miocic

Dawniej Agares25. Na forum od 2013.
Twój lęk zniknie, jeśli jesteś w stanie zaakceptować największe cierpienie
Nie jesteśmy niewolnikami losu, jesteśmy niewolnikami własnego umysłu.
Godzina cierpienia zawiera w sobie więcej prawdy niż cały rok zadowolenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Santos i Reyes zasługują na rewanże

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3429 Napisanych postów 9308 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 93089
Niech zrobią walkę Santos - Reyes o TSa
1

Dawniej Agares25. Na forum od 2013.
Twój lęk zniknie, jeśli jesteś w stanie zaakceptować największe cierpienie
Nie jesteśmy niewolnikami losu, jesteśmy niewolnikami własnego umysłu.
Godzina cierpienia zawiera w sobie więcej prawdy niż cały rok zadowolenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
W sumie dobry pomysł, ale nie wiem, czy obydwaj by się na to zgodzili bo dla jednego oznaczałoby porażkę i pożegnanie się z rewanżem z Jonesem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 209 Napisanych postów 8489 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 129311
Podobno Janek w dobrej formie. Trzymam kciuki. Wiecie o której dokładnie będzie walka?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Karta główna od 2 to Janek gdzieś tak około 4

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

UFC

Jon Jones jest tak pewny siebie i swoich umiejętności, że nie miałby obaw przed walką z Francisem Ngannou

Mistrz wagi półciężkiej UFC Jon Jones stwierdził, że nie boi się Francisa Ngannou, podkreślając, że wierzy w wytrzymałość swojej szczęki.

Francis „The Predator” Ngannou nadal cieszy się swoją ostatnią wygraną przez nokaut w walce z Jairzinho Rozenstruikiem na gali UFC 249 w miniony weekend, wygranej, która gwarantuje mu, że będzie jednym z dwóch kolejnych pretendentów do tytułu mistrza wagi ciężkiej.

Chociaż obecnie jest to bardzo mało prawdopodobne, aby Jon Jones stanął do pojedynku z Francisem Ngannou, to jak się jednak okazuje, „Bones” nie przejmuje się zbytnio perspektywą potencjalnej konfrontacji z Ngannou w wadze ciężkiej.

Jones odpowiedział na Twitterze na wpis pewnego użytkownika, który stwierdził, że Jon nigdy nie zgodziłby się na walkę z Ngannou.

Jon Jones
„Nie, prawda jest taka, że to ty nigdy nie zgodziłbyś się z nim walczyć. Czuję, że moje talenty są błogosławieństwem danym przez Boga, nie mam powodu, by wątpić w moją szczękę czy umiejętności.”

https://twitter.com/JonnyBones/status/1260807873413525504

Na pytanie innego użytkownika Twittera o to w jaki sposób pokonałby Ngannou, Jones odpowiedział:

Jon Jones
„Będąc po prostu sobą.”

https://twitter.com/JonnyBones/status/1260809934725214209

Jones zadał również pytanie na Twitterze kogo fani MMA uważają za szybszego i bardziej technicznego uderzacza zestawiając Thiago Santosa i Francisa Ngannou:

Jon Jones
„Kogo uważacie za szybszego i bardziej technicznego uderzacza, Thiago Santosa czy Francisa? Jeśli uważacie, że nie wziąłbym tej walki, to jesteście szaleni. Nie mam absolutnie nic do udowodnienia w wadze półciężkiej. Chciałbym teraz walczyć za duże pieniądze. Wyślijcie umowę.”

https://twitter.com/JonnyBones/status/1260956601239736320

Francis Ngannou odpowiedział Jonesowi takim oto komentarzem:

Francis Ngannou
„Jeśli uważasz, że poradzisz sobie z moim poziomem techniki, to dobrze, ale zgadzam się z tobą, że nie masz nic do udowodnienia w dywizji półciężkiej i że to powinno być za worki z $$$$$$$$$$”

https://twitter.com/francis_ngannou/status/1260997552477843458

Jon Jones z powodzeniem bronił tytułu wagi ciężkiej trzy razy, odkąd pokonał Alexandra Gustafssona w walce o odzyskanie mistrzowskiego pasa na gali UFC 232, ale jego dwa ostatnie zwycięstwa nad Thiago Santosem i Dominickiem Reyesem nie były walkami w których dominował, a decyzje sędziowskie budziły kontrowersje.

Te dwa ostatnie występy nie do końca przypominały jego wcześniejsze walki w których dominował swoich rywali, a wielu fanów mieszanych sztuk walki uważa, że Reyes powinien być zwycięzcą pojedynku. Jednak Jones nie jest osobą, która zbyt długo rozpamiętuje przeszłość, a zamiast tego woli się skupić na tym, co może go spotkać w przyszłości.

Przejście do wagi ciężkiej jest już od lat wałkowanym tematem, który w ostatnich dniach ponownie odżył, a być może cała ta gadanina otaczająca szczyt dywizji posłuży za katalizator. Jednak Jones wciąż ma w perspektywie walki w swojej dywizji z takimi zawodnikami jak Jan Błachowicz, Dominick Reyes w rewanżu, Thiago Santos również w rewanżu, a po ostatnim zwycięstwie Glovera Teixeiry w walce z Anthonym Smithem mówi się, że Brazylijczyk jest na drodze do walki o tytuł. Z kolei w dywizji ciężkiej czekają walki z takimi rywalami jak mistrz Stipe Miocic, Francis Ngannou i trylogia z Danielem Cormierem jeśli jakimś cudem Cormier nie zdecyduje się przejść jeszcze na emeryturę, chociaż ta walka jest już mało prawdopodobna.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

UFC on ESPN 9: Overeem vs. Harris

Następny temat

Wprowadzą zmiany w systemie punktacji walk w związku z kontrowersyjnymi decyzjami

WHEY premium