SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jezoo - road to double 40

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 183126

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12123 Napisanych postów 30536 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130956
Proca (odbijanie) przy b.dużych ciężarach może być niebezpieczna dla stawu kolanowego i nie tylko dla niego!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ojan
Proca (odbijanie) przy b.dużych ciężarach może być niebezpieczna dla stawu kolanowego i nie tylko dla niego!

Na pewno odbijanie jest nie zdrowe dla stawów i ścięgien. Na razie sam nie czuję skutków ubocznych przy odbijaniu ale z wiekiem kto wie co będzie. Bez odpowiedniego rozgrzania stawu nie ma co kombinować. Ja do max ciężarów używam opasek na kolana aby ich nie schładzać w przerwach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ojan
Proca (odbijanie) przy b.dużych ciężarach może być niebezpieczna dla stawu kolanowego i nie tylko dla niego!


Co ma proca z odbijaniem a odbijanie z niebezpieczeństwem to chyba nigdy nie zrozumiem. Ale ja jeszcze mleko pod nosem mam, to wszystko przede mną



Zmieniony przez - fanslaska w dniu 24/02/2018 19:52:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311151
To może, skoro się nie znam, zabiorę głos (skądinąd bardzo to popularne w naszym kraju )
Fansowa proca to powszechnie występujące na zagranicznych forach "stretch reflex" i nie jest to odbijanie sensu stricte. To wykorzystanie efektu rozciągnięcia mięśni, a nie j**nięcie dupskiem o podłogę czy łydki Chodzi o to, żeby znaleźć takie ustawienie ciała, żeby w najniższej pozycji mięśnie aż rwały się do powrotu do stanu wyjściowego.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ajazy
Chodzi o to, żeby znaleźć takie ustawienie ciała, żeby w najniższej pozycji mięśnie aż rwały się do powrotu do stanu wyjściowego.

Ajazy, żebym sto lat myślał to i tak lepiej bym tego nie wytłumaczył


Zmieniony przez - fanslaska w dniu 24/02/2018 21:00:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12176 Napisanych postów 22016 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627464
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ajazy pod nazwą "stretch reflex" już konkretnie napisane . Zagłębie się w temat i trochę pokombinuję podczas rozgrzewki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Poniedziałek
Dzisiaj udało się już zrobić 3 pełne sety z tym samym obciążeniem co ostatnio.
Chyba za krótki odstęp zrobiłem od śniadania do treningu bo jakoś ciężko mi na żołądku było. HK wziąłem 1h po jedzeniu. Mimo tego siła była ale chęci już trochę mniej. Na razie zrobiłem same barki bo po południu do pracy a trzeba jeszcze zjeść. Za tydzień podejście pod 4 Super Sety. Ciężko będzie. W czwartek konfrontacja klatki i 3 Super Setów. Chyba rozbiję to na dwa treningi jednego dnia - i tu muszę przyznać Jsdolanowi rację, z klatką ciężko idzie - bo barki już są mocno wypompowane i z dwoma Setami już był lekki problem. Tricepsy wieczorem po powrocie.
Barki
Set Arnolda 3 serie
1. Unoszenie hantli w opadzie - 15 kg (+5kg)
2. Wyciskanie żołnierskie - 40 kg
3. Wznosy przodem - 12,5 kg (+2,5kg)
4. Wznosy wzdłuż tułowia - 40 kg
5. Wyciskanie hantli siedząc - 15 kg (+2,5kg)
6. Wznosy hantli bokiem - 12,5 kg (+2,5kg)


3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Podsumowując pierwszy tydzień po Mini Cut napiszę, że waga leci w górę jak szalona. Już 2kg do przodu a jem prawie tyle co na redukcji bo jakoś nie mogę patrzeć na większe ilości jedzenia i puchnie mi w przełyku. Na masie jadłem 150g ryżu w porcji i nie najadałem się a teraz ledwo 100g wciągam i mogę nie jeść pół dnia. Nadrabiam trochę tłuszczami aby oscylować w granicach lekkiego dodatniego bilansu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12123 Napisanych postów 30536 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130956
Jedz płatki owsiane!
Zobaczysz, że zmieścisz więcej
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Włączamy napęd tylny ,czyli Konkurs Przysiadów 2017(str 24 Konkurs Główny)

Następny temat

Konkursy w ćwiczeniach ciężarowców wg trenera Marka Wojciechowskiego

WHEY premium