SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jestem endomorfem czy ektomorfem ?

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2048

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1895 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17619
Czytałem na forum informacje na temat ektomorfika i endomorfika i dalej nie wiem do jakiej grupy sie zaliczam.

Endomorf: grube kośći, szybkie łapanie fatu na brzuchu łatwość w budowaniu mięśni

Ektomorf: ciękie kości, dobry metabolizm, mała klata.

Niby mam w nagarstku 16,5cm, ciękie paznokcie to wskazuje na ciękie kości, wąska klata. Niby zalicza się to pod ektomorfika ale mam sporo obtłuszczony brzuch noi w końcu do jakiej grupy należę ?

...................................................................

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 47 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 319
1.Zdjęcie
2.Można być mieszanką ekto-endo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Imo somatotyping ma zastosowanie tylko do skrajnych przypadków.
Nie jest to podział logiczny, tylko zwykła topologia, która niczemu nie służy.
To znaczy daje jakieś przewidywania:
jesteś gruby? uważaj na dietę i węgle
jesteś chudy? musisz dużo jeść

ale daruj sobie rozważania "hmm, 60 % endo, 30%ekto, 10% mezo". Nie ma to przełożenia na praktykę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1489 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13806
Pandarek ma w 100% rację.
Czysty somatotyping dotyczy 4% ludności. Wszyscy jesteśmy mieszanką.
Tak jak kod genetyczny zmienia się pod wpływem żarcia-tak i z naszą budową ciała, pod wpływem ćwiczeń.
Oczywiście dalej są takie osoby,które te naukowe fakty negują,ale cóż...łatwiej o wymówki niż o ciężką pracę.

Zmieniony przez - Autopsy w dniu 2011-09-22 02:10:18

mój DT->http://www.sfd.pl/Autopsy_Exercises_in_Extremity/cel_600kg_w_TS-t681885-s6699.html#eot

Powerlifting is an external view of how pissed off I really am at the world- Kirk Karwoski

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc Dla nowicjusza !

Następny temat

Ból barku

WHEY premium