SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jest polski następca Gołoty?!

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3799

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 4847 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 40994


19-letni Andrzej Wawrzyk uważany jest za największy polski talent w bokserskiej wadze superciężkiej (+91 kg), od czasów brązowego medalisty olimpijskiego z Seulu (1988 rok) - Andrzeja Gołoty. Kilka tygodni temu zdobył we Włoszech złoty medal mistrzostw Unii Europejskiej juniorów.

"Mam nadzieję, że Wawrzyk będzie następcą Gołoty - powiedział trener reprezentacji Polski juniorów Marek Okroskowicz. - Andrzej jest bardzo waleczny, sprawny w ringu, coraz mocniejszy psychicznie" - dodał.

Włoska prasa okrzyknęła Wawrzyka "sensacyjnym Polakiem". "W pierwszej walce +zlał+ bardzo groźnego Rumuna. Andrzej boksował jak profesor. W finale rywalizował z zawodnikiem gospodarzy. Do trzeciej rundy pojedynek był wyrównany, ale w ostatnim starciu Andrzej pokazał jak się walczy" - przyznał Okroskowicz.

Wawrzyk imponuje warunkami fizycznymi - ma 195 cm wzrostu i 100 kg wagi. W jego dorobku są złoty medal mistrzostw Polski juniorów oraz srebrne medale MPJ i MP kadetów. "Dotychczas stoczyłem 69 walk, z których 62 wygrałem, a tylko siedem przegrałem" - powiedział PAP Wawrzyk.

Przygodę ze sportem Wawrzyk rozpoczął od kickboxingu i koszykówki. "Pięć razy zdobyłem tytuł mistrza kraju w różnych kategoriach wiekowych w kickboxingu. Trenowałem także koszykówkę w Wiśle, jeździłem na zgrupowania, ale ostatecznie wybrałem boks" - przyznał pięściarz, który wzrost odziedziczył po ojcu (mierzy 192 cm).

Andrzej Wawrzyk ma nadzieję, że w przyszłości dorówna swym idolom - Dariuszowi Michalczewskiemu i Brytyjczykowi Lennoksowi Lewisowi. "Wiem, że czeka mnie ogrom pracy. Poza tym nie zaniedbuję szkoły. Jestem uczniem czwartej klasy technikum mechanicznego. Nie tylko boksuję, gram w siatkówkę, pływam" - dodał.





polskiring.com

"I try to catch him right on the tip of the nose, because I try to push the bone into the brain." (M.Tyson)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 84 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 987
Odswiezam temat bo warto dalej podumać jak duże postępy robi ten wg mnie ciągle bardzo obiecujący zawodnik. Choć cięgle o nim mało się mówi... Czy to juz czas na powżniejszego rywala dla niego?
Jak do tąd niektorzy ludzie się krzywią i smieją, że dobierają mu samych słabiaków i w zasadzie ciezko ocenic jak by sie zachowal przy rywalach z wyzszej półki... Jak myślicie ciągle potrzeba mu nauki i doświdaczenia, czy moze już czas na kogoś z wyżyn?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 43 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1732
Super, mam nadzieję że uda mu się zamieszać w przyszłości, oby tylko nie dobrali się do niego goście od marketingu bo mogą spaczyć chłopaka.

Trzymam kciuki!

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1853 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 20162
Mam na dzieje, ze ma mocniejsza psyche niz Andrew. Fajnie by bylo za "pare" lat poczuc znowu te emocje kiedy to Polak walczy o jakis tytul w ciezkiej

"Bicepsy to możesz sobie wyrobić na siłowni,ale jaja się ma albo nie" JLB

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
i w jaja oponenta
A tak poważnie, to z jakiego miasta jest Andrzej?

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1853 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 20162
Ktory Andrzej? Bo Golota to wiem ze z Wa-wy bo zaczynal chyba w Gwardii.

"Bicepsy to możesz sobie wyrobić na siłowni,ale jaja się ma albo nie" JLB

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
Chodzi mi o tego nowego Gołota był chyba z Włocławka

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 771 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18812
Gołota jest z Warszawy. Z Włocławkiem ma chyba tyle wspólnego że z tamtejszego sądu wysłano za nim list gończy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 4847 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 40994
Z tego co słyszałem to chyba Andrzej Wawrzyk jest z Krakowa i trenuje w klubie Wisła Kraków

"I try to catch him right on the tip of the nose, because I try to push the bone into the brain." (M.Tyson)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
GB ja słyszałem na odwrót właśnie Ale podkreślam, że ja się boksem słabo interesuję w ostatnich latach

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2300 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5377
"19-letni Andrzej Wawrzyk uważany jest za największy polski talent w bokserskiej wadze superciężkiej (+91 kg), od czasów brązowego medalisty olimpijskiego z Seulu (1988 rok) - Andrzeja Gołoty."

LOL co za fachowiec to pisał. Golota nie walczył w wadze supercięzkiej tylko w cięzkiej. Na olimpiadzie w seulu w wadze supercieżkiej reprezentował nasz janusz zarankiewicz również zdobywajac brązowy medal.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 157 Napisanych postów 10921 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 43675
No to fajnie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

A. Szczepańska już czuje się dobrze + jej list

Następny temat

Bell VS Byrd o WBC i WBA w cruiserweight?

WHEY premium