SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jedzenie po wadzę.

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 295

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 275 Wiek 20 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 15666
Witam, jeżeli wagę mam dzień przed zawodami do których zbijam wagę, to jakie posiłki i jak nawodnić jak najszybciej organizm po ważeniu, wiem izotonikiem ale jednym? ile wtedy wypić wody przez ten dzień i jakie posiłki, lekkie? czy np dużo weglowodanów typu nalesniki z dzemem / czy jakiś fast food czy po prostu wejsc wtedy na zero kaloryczne +do tego 500kcl zdrowych zbilansowanych posiłków. Oraz co najlepiej przed walką zjeść i w jakim odstępie czasowym.

Zmieniony przez - vAsher w dniu 2019-07-19 22:47:03

Zmieniony przez - vAsher w dniu 2019-07-19 22:48:57
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 175 Napisanych postów 400 Wiek 18 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 50104
Ja zawsze jem wtedy spaghetti, po pierwsze lubię, po drugie lekkostrawne, a po trzecie makaron powoli uwalnia węglowodany. Cukry proste, typu dżem, spalisz natychmiast.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 275 Wiek 20 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 15666
KrzyśK
Ja zawsze jem wtedy spaghetti, po pierwsze lubię, po drugie lekkostrawne, a po trzecie makaron powoli uwalnia węglowodany. Cukry proste, typu dżem, spalisz natychmiast.

Cały dzień spaghetti?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 175 Napisanych postów 400 Wiek 18 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 50104
vAsher

Cały dzień spaghetti?

Ja mam ważenia zawsze wieczorem, a walki następnego dnia przed południem, więc jem na kolację spaghetti, sporo piję izotoniku własnej produkcji, a na śniadanie to, na co mam akurat ochotę, byle lekkostrawne, mogą być naleśniki z dżemem, a jeśli walki są trochę później, to jeszcze batoniki energetyczne.

Zmieniony przez - KrzyśK w dniu 2019-07-20 01:54:06
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 148 Wiek 120 dni Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 25721
Różne są szkoły ładowania, ważnym czynnikiem jest to ile litrów tniesz i ile ważysz. Takim podstawowym produktem używanym przez większość zawodników jest woda kokosowa, fast foody bym raczej odradzał.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Revek
Różne są szkoły ładowania, ważnym czynnikiem jest to ile litrów tniesz i ile ważysz. Takim podstawowym produktem używanym przez większość zawodników jest woda kokosowa, fast foody bym raczej odradzał.

Istotne jest też, jak nasz organizm reaguje na jedzenie w warunkach stresu. Ja na przykład dwa razy w życiu poszedłem z całą grupą na śniadanie do KFC i dwa razy rzygałem, jak kot. A moje koleżanki i koledzy najedli się skrzydełek i nic im nie było. Nauczyłem się, żeby jeść tylko rzeczy lekkostrawne, bezmięsne i broń Boże smażone.

Zmieniony przez - KrzyśK w dniu 2019-07-20 17:14:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Istotne jest też, jak nasz organizm reaguje na jedzenie w warunkach stresu. Ja na przykład dwa razy w życiu poszedłem z całą grupą na śniadanie do KFC i dwa razy rzygałem, jak kot. A moje koleżanki i koledzy najedli się skrzydełek i nic im nie było. Nauczyłem się, żeby jeść tylko rzeczy lekkostrawne, bezmięsne i broń Boże smażone. Są ludzie, którzy jedzą na przykład zapiekanki tuż przed zawodami i żadnych problemów nie mają.

Zmieniony przez - KrzyśK w dniu 2019-07-20 17:14:03

Zmieniony przez - KrzyśK w dniu 2019-07-20 17:26:57
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Taki konkretny posiłek przed walką najlepiej zjeść 2 czy 3h przed?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 215 Napisanych postów 98 Na forum 270 dni Przeczytanych tematów 7084
Między walkami ja zawsze wcinałem żelki i czekoladę gorzką. Po wadze gainera ładowałem. Pamiętaj też, żeby nie rzucać się na jedzenie jak świnia po ważeniu, bo wtedy następnego dnia mogą być problemy :P. Możesz np walnąć sobie kanapki z masłem orzechowym albo wafle ryżowe. Sprawdzi się też ryż np z jogurtem.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 215 Napisanych postów 98 Na forum 270 dni Przeczytanych tematów 7084
vAsher
Taki konkretny posiłek przed walką najlepiej zjeść 2 czy 3h przed?

Zależy od twojego organizmu. Ja wolę 2h przed, ale pytanie ile ty potrzebujesz na trawienie. Jeśli czujesz, że mogą być problemy to wal 3h przed ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Aureolla vs Kownacki 3.08.19

Zestaw 1