SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jarot09 / Dziennik -Mistrzostwa Polski Juniorów s.77 Złoto+Srebro Superheavy

temat działu:

Trening dla początkujących

Ilość wyświetleń tematu: 85546

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 855 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7962
O ****a jakie plecy

Jest siła
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tak jak na GG sie dogadalismy:

zakladamy sie, ze na mlodzikach nie wciagniesz wiecej niz 252,5kg (znaczy 255 lub cos wiecej i wygrywasz zaklad, w przeciwnym wypadku ja wygrywam), ok?

Zmieniony przez - Kuba_SnK w dniu 2008-10-31 20:35:38

Zmieniony przez - Kuba_SnK w dniu 2008-10-31 20:35:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 1451 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31117
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86827
Dajesz dajesz, ładnie.

Na pewno byś więcej siadł z przodu przy odpowiednim trzymaniu/motywacji etc.

Ale i tak 150 to nie w kij dmuchał, kto robi ten wie

Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2008-10-31 20:41:56

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 1451 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31117
WODYN:

a no "ciśnij" trochę nie na miejscu ale ****, może to i troche pomogło

a Siad przedni to wiadomo, że wolniejsze postępy, no i wkońcu tutaj mi się treningi częściej powtarzają niż przypadku dociskania czy wyciskania


Balduran :

jeszcze nie ma


Knife: byłem już zmęczony sporą ilością serii, ale pewnie 160-165kg bym wstał z przodu, ale to nie był trening na maxa, tylko 5-tki

Kuba to nie jest taka blokada, że od jakiegoś ciężaru będzie szło tylko do momentu w którym zostanie już sama końcówka, poprostu, mam i zawsze miałem łatwe oderwanie, czy to w klasyku czy to w klasyku wcześniej czy teraz w sumo, a przebitke z ciężaru na pare powtórzeń na ciężar na jedno zawsze miałem całkiem niezłą, dojdzie na zawodach jeszcze pas + dużo talku na uda i zobaczysz
mam problemy z dociągnięciem kiedy poprostu jest ciężko, a kiedy nie wciągne cięzaru z tego powodu to poprostu znaczy że jest on za duży
gdybym dziś miał talk na udach to by poszło o wiele lżej, bo by nie było "zatrzymań" tylko by było płynnie

Zmieniony przez - Jarot09 w dniu 2008-10-31 20:53:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Kuba

na wstepie poprosze o uspokojenie sie
i nie obrazanie ...

peace love rock n roll, pamietasz ?



na moj chlopski rozum Twoje opinie techniczne dotycza startu a nie dociagania

zreszta masz slaby start a silne dociaganie (podobnie jak ja) odwrotnie jak Jarot

majac takie predyspozycje co "koncowki" pimpujesz technike ulatwiania startu, a nie koncowki.

tak to widze, i wiesz ze mnie nie przekonasz nazywajac mnie teoretykiem, poza tym sam wlasnie wyglosiles teorie wiec jestes w szachu z takimi odezwami


Robisz niepotrzebne zaklady a w ogole nie bieresz pod uwage ze technike taka wypracowalismy/"ugadalismy" z Jarotem zeby pasowala jego plecom.

wiesz przeciez ze przez ponad miesiac nie mogl przysiasc z glupimi 70 kg bez bolu, wiec docen to ze ow cwiczenie sluzy jego zdrowiu a nie ambicji
co do ambicji to zakladalbym sie o 270kg a nie o 255 , balbym sie raczej o sile uchwytu niz o c\dociaganie z uzyciem talku

inna sprawa ze w praktyce takiego trenngu nie wykonywales , prawda?
nie wiesz wiec ze w dolnej fazie jest przy nim latwiej ze wzgledu na ogromne zmeczenie oraz "glupie" spompowanie miesni. napompuj se biceps izobaczymy czy bedzie latw zgiac reke do konca , nawet z 10 kg sztangielka

biologia stary
biologia



Sorry ze "wylewny" jestem ale uwazam ze jestes zbyt niezdystansowany w ocenach kogokolwiek "nieortodoksyjnego" w podnoszeniu ciezarow

jeszcze nie tak znowu dawno nisko oceniales D. Grabowskiego, jego technike i caloksztalt, on zaczynal od bardzo powaznych klopotow z plecami i je wyleczyl przy "takich technikach", wiec nie mozesz powiedzec ze sa zle, tym bardziej ze wyniki ma takie za na kazdych zawodach bil jakis rekord krajowy, i to zazwyczaj nie jeden na raz(z wyjatkiem MPJ 2008 gdzie za wysoko zaczal wyciskanie)


zeby nie bylo ze ja jeden sie czepiam kogos niewinnego, pozwol ze podsumuje swoj punkt widzenia:

po prostu nie sadze by takie zakladanie sie , przezywanie i klocenie sie ze wszystko jest zle u kogos kto robi dobre postepy ma sens.

Moze zakladasz sie z kims ze 300kg pociagniesz "na Gwiazdke", ale z doswiadczenia wiem ze takie zaklady zanizaja realne mozliwosci i stresuja



PS
jak juz sie mialbym zakladac to ze 270 pojdzie , a nie ze 255 nie pojdzie, nie zanizaj zawodnikowi pulapu aspiracji



Pozdrawiam bardzo serdecznie i prosze zebym jednak nie zadzialal na nerwy

chetnie podyskutuje ale bez emocji

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tak troche z dupy zaczne (od srodka), ale jakos tak mi latwiej:

Co do Żubra... nie rozumiem kiedy nisko jego ocenialem?

moze chodzi Ci o to, ze napisalem dlaczego jego siad - 350kg z MJ 2007 byl spalony (mogl byc wg mnie)?
techniki w ciagu nie ma idealnej i to wszscy wiemy bo idealna technika w ciagu to m.in. idealnie proste plecy (co z tego, ze komus sie lepiej na garbie ciagnie - to nie jest dobre technicznie ). Sily nigdy mu nie odmawialem bo zawsze silny byl (chociaz na MPJ 2007 pojechal mnie wilksem tylko o 1,2pkt z tego co pamietam )


Co do postepow ... tutaj sprawa ma sie tak IMO:
trenuje pod MPM (wiem, wiem... Jarot chce byc strongiem i musi inaczej robic, ale teraz chce byc dobry w TS i chyba na tym mu zalezy - jesli nie to nie czytac dalej )
i postepem mozemy nazwac NOWY MAX NA 1 POWTORZENIE.
I teraz dlaczego:
co mu z tego, ze zrobi nowy rekord na ilosc na 220 jak np. wciagnie tylko 250 na zawodach? Przeciez ciagnal juz 255 RAW ... postep minu 5kg czyli cofanie sie.

Jesli chodzi o rekordy na ilosc powtorzen to ja swojego czasu () trenowalem 4-5 powtorzen. Doszedlem do 230x4 w ciagu, ze nie chce bawic sie w proroka, ale x8 bym zrobil spokojnie ... ale ... 240 ledwo x2 poszlo. To co mi z teoretycznych x8 na 230 jak ja nic nie dolozylem do maxa? Jaki tu postep?
Z mojego punktu widzenia (trójboisty, który liczy na max w kazdym boju) ZADEN

to kawalek mojej filozofii o rekordach na ilosc



Co do samego ciagu 220x5 Jarota... zalozylem sie o to 255 bo tyle wciagnal na MPJ i wydaje mi sie, ze wiecej nie zrobi (moze zaklad go zmobilizuje - na to licze, bo mnie np. zaklady mobilizuja).
Zwróc uwage na to jak szybko traci sile w SAMEJ koncowce - swiadczy to o tym IMO, ze grzbiet za mocno pracuje, a jest za slaby zeby takie ciezary dzwigac i dlatego smiem twierdzic, ze przyjdzie ciezar (235kg) na którym spokojnie powinien robic przy x5 na 220 i go zniszczy na samej koncowce.
Siara bedzie jak 235 pojdzie lekko jak szmata - tez sie tak moze zdarzyc . Ale nikt nie jest nieomylny - ja swoja hipoteze postawilem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 1451 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31117
wiem tylko że ******lne na zawodach 275kg i tyle


aha i każdy jest inny, ja zawsze miałem duża przebitke na maxa w porównaniu do 5 powtórzeń

Zmieniony przez - Jarot09 w dniu 2008-11-01 07:33:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja tez zawsze taka mialem
ale im wiecej trenujesz tym chyba mniejsza masz bo na poczatku przygody z TS przebitke w lawce 3 --> 1 mialem 20kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
235 poszłoby spokojnie Co do końcówki ruchu to trochę dziwne bo sumo Jarota z technicznego punktu widzenia jest całkiem ok. Mi się wydaje, że grube uda przeszkadzają Z resztą jak Jarot porobi trochę dociągań to wynik powinien szybko skoczyć. 270 sumo pewnie nie zrobi na zawodach ale ćwiartka to czysta formalność

Jeśli chodzi o wywód Kuby dotyczący okresu przedstartowego/startowego to się z nim zgadzam. W trakcie przygotowań jest czas na 6 czy 5powt ale przed startem kiedy zależy nam na jak największym przełożeniu na maksa to jednak korzystniej(priorytet zawody w TS) zejśc na 1-3 repsy.

W każdym razie 3mam kciuki za Jarota i liczę, że w drugim podejściu ciągów zaliczy 255

Zmieniony przez - Senegroth w dniu 2008-11-01 16:09:10
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomocy DIeta

Następny temat

Trening 3 dni pod rząd

Wiecej