SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC 259: Jan Błachowicz vs Israel Adesanya o tytuł wagi półciężkiej

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 18489

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Mike Roach/Zuffa LLC via Getty Images

Israel Adesanya czai się na pas wagi półciężkiej należący do Jana Błachowicza

Niepokonany mistrz wagi średniej UFC Israel Adesanya (20-0 MMA) rozważa swoje kolejne opcje po zwycięstwie przez TKO nad Paulo Costą. Nigeryjczyk chce czai się tym razem na pas wagi półciężkiej należący do Jana Błachowicza.

Israel Adesanya i Paulo Costa zmierzyli się w walce wieczoru gali UFC 253 na Fight Island. Podczas gdy wielu spodziewało się, że pojedynek zyska status pretendenta do „walki roku”, nie okazało się, że Costa nie był zbyt wymagającym przeciwnikiem i został zdominowany przez mistrza. Adesanya zrobił to, co obiecał, a to sprawiło, że jego walka z niepokonanym wcześniej Brazylijczykiem wyglądała na łatwą. Urodzony w Nigerii zawodnik ostatecznie odszedł zachowując pas w drugiej obronie po zwycięstwie przez TKO w drugie rundzie.

Podczas gdy „The Last Stylebender” ma jeszcze kilka potencjalnych nowych wyzwań w wadze średniej, jak Jared Cannonier z którym sam chce się zmierzyć, to już pokonał większość najlepszych zawodników w dywizji.

Israel Adesanya ma za sobą zwycięstwa nad takimi rywalami w wadze średniej jak Marvin Vettori, Derek Brunson, Anderson Silva, Kelvin Gastelum, Robert Whittaker, Yoel Romero, a teraz również wspomniany już Paulo Costa.

Wygląda na to, że Adesanya rozważa zmianę kategorii wagowej już nie tylko po to, żeby zmierzyć się z byłym mistrzem wagi półciężkiej Jonem Jonesem, ale w nadziei na detronizację nowo koronowanego mistrza wagi półciężkiej UFC Jana Błachowicza.

Israel Adesanya
„Czy bylibyście wkurzeni, gdybym poszedł wyżej i zgarnął naprawdę szybko pas 205 funtów…”

https://twitter.com/stylebender/status/1314707229967147008

Israel Adesanya zamieścił we wpisie GIF przedstawiającego Dwayne’a „The Rock” Johnsona krzyczącego słowa: „Nieważne, co myślisz!”.

Wypowiedź Nigeryjczyka wydaje się znajoma? Nic dziwnego bowiem Adesanya nawiązał do słów Jona Jonesa, który napisał to samo w odniesieniu do zwycięstwa Jana Błachowicza.
https://twitter.com/JonnyBones/status/1310099918938230784

Jan Błachowicz (27-8 MMA) zdobył zwakowany tytuł wagi półciężkiej na gali UFC 253, na której odniósł zwycięstwo przez TKO w drugiej rundzie nad Dominickiem Reyesem. Zwycięstwo to było czwartą z rzędu wygraną Błachowicza, który wcześniej znokautował Luke’a Rockholda i Coreya Andersona i pokonał przez niejednogłośną decyzję Ronaldo „Jacare” Souzę.

Israel Adesanya i były mistrz wagi półciężkiej Jon Jones nieustannie od kilku tygodni toczą między sobą ostry trash talk. Nie wiadomo, czy „The Last Stylebender” naprawdę przymierza się do rzucenia wyzwania Janowi Błachowiczowi, czy po prostu próbuje sprowokować „Bonesa”.
1

Redaktor Fight24.pl i Sceny MMA i K-1

http://www.fight24.pl/
http://www.sfd.pl/Scena_MMA_i_K_1-f131.html 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

@thebodylockmma

Demetrious Johnson popiera zmianę zasad po dyskwalifikacji Petra Yana

Były mistrz UFC byłby za zmianą reguł walki w oktagonie.

Za kilka dni Demetrious Johnson (30-3-1, 15-2 w UFC) stanie przed szansą zdobycia pasa wagi muszej organizacji ONE FC podejmując Adriano Moraesa (18-3). Podczas jednego z wywiadów były mistrz UFC został zapytany o dyskwalifikację, która zakończyła walkę Petra Yana z Aljamainem Sterlingiem na UFC 259.

Mighty Mouse był w podobnej sytuacji w 2013r. gdy podczas walki z Johnem Dodsonem zaatakował go nielegalnym kolanem.

Demetrious Johnson
Oczywiście wprowadzono zasady aby zapewnić bezpieczeństwo sportowcom. Miałem z tym do czynienia w 2013r. w Chicago, na UFC on FOX 6 w walce z Johnem Dodsonem. Miałem go pod klatką, on położył ręce na macie, ja nie popatrzyłem czy on ma dłonie na macie i to nie jest moim zadaniem żeby patrzeć i sprawdzać czy jego ręka jest na ziemi. W mojej ocenie, on znajdował się w położeniu, w którym mógł się bronić.

Uderzyłem go w twarz, John McCarthy zatrzymał walkę i powiedział: gościu, on był w parterze. Ja powiedziałem: co ma znaczyć, że on był w parterze? Jego palec dotykał maty, on nie był na ziemi. Tak, więc ja przechodziłem przez to w UFC wcześniej.


Dyskwalifikacja w mistrzowskim pojedynku UFC ponownie wzbudziła dyskusję na temat zasad walk w klatce. Johnson optuje za ich zmianą.

Demetrious Johnson
Czy uważam, że reguły powinny się zmienić? Tak. Myślę, że to pomoże w walce, będzie wymagać na ludziach bycie w ruchu. Najważniejszą rzeczą jaką mój trener mi mówi to: Dlaczego fighter miałby klękać i dotykać ziemi by dyktować co ja mogę lub nie mogę zrobić? Pomyśl o tym. Kiedy trener pomaga mi i mówi na temat sposobu myślenia to ma to sens. Jeśli dostaję w walce i kładę ręce i kolana na macie to Ty musisz powstrzymać swój atak. Musisz przemyśleć próbę kontynuowania walki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14676 Napisanych postów 53180 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400644
Nie sądzę... Jan mimo wszystko nie jest na tyle medialny

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Josh Hedges/Zuffa LLC

„Boi się ze mną przegrać. Boi się Legendarnej Polskiej Mocy” – Jan Błachowicz o „ucieczce” Jona Jonesa do dywizji ciężkiej

Nowy mistrz wagi półciężkiej UFC Jan Błachowicz twierdzi, że zna prawdziwy powód decyzji Jona Jonesa o odejściu z dywizji. Błachowicz uważa, że Jones odszedł z dywizji, aby uniknąć zasmakowania jego „Legendarnej Polskiej Mocy”.

Jon Jones przez wiele lat rządził dywizją półciężką UFC, ale w sierpniu tego roku zrzekł się tytułu mając w planach przejście do kategorii ciężkiej w poszukiwaniu nowych wyzwań. Niedługo potem Jan Błachowicz zmierzył się z Dominickiem Reyesem o wolny pas. „Cieszyński Książę” wygrał tę walkę przez TKO w drugiej rundzie, pokazując po raz kolejny swoją siłę ciosu.

Rozmawiając ostatnio z Submission Radio, Błachowicz oskarżył Jonesa o ucieczkę z dywizji półciężkiej, aby uniknąć tej siły.

Jan Błachowicz
„Widzisz, co zrobiłem z Dominickiem. On po prostu uciekł, bo nie chce ze mną przegrać. Rozumiem to. On się boi i dlatego poszedł do wagi ciężkiej. …On po prostu chce uciec od Legendarnej Polskiej Mocy, dlatego poszedł do wagi ciężkiej. On boi się Legendarnej Polskiej Mocy.

Mam pas, ale chcę go po prostu pokonać. On nigdy nie przegrał. Tylko jedna przegrana, ale to była dyskwalifikacja, to się nie liczy. Chcę być tym, który pokonał go w dywizji 205 funtów.”


Choć Błachowicz uważa, że Jones go unika, to jednak uważa byłego mistrza za idealnego przeciwnika do kolejnej walki. Uważa jednak, że zwycięzca zbliżającej się walki pomiędzy Gloverem Teixeirą a Thiago Santosem jest odpowiednią opcją. Interesuje go również super walka z mistrzem wagi średniej Israelem Adesanya.

Jan Błachowicz
„Dla mnie najlepszym przeciwnikiem byłby Jon Jones. Ale myślę, że to nie jest realne. Nie dojdzie do tego, więc myślę, że moim następnym przeciwnikiem będzie zwycięzca starcia pomiędzy Gloverem Teixeira i Thiago Santosem. Jednakże również Adesanya jest naprawdę dobry, więc zobaczymy. Będziemy musieli trochę poczekać, ale dla mnie osobiście najlepszy byłby Jon Jones. Obiecał mi tę walkę po tym jak znokautowałem Coreya Andersona i czekam na niego. Wierzę, że w przyszłości gdzieś go dorwę, pewnego dnia, gdziekolwiek.”


Jak widać, Jan Błachowicz nie szuka łatwych walk tylko trudnych wyzwań i wciąż chce stanąć do boju niepokonanym w walce byłym hegemonem dywizji półciężkiej Jonem Jonesem. Teraz decyzja należy do Jonesa, czy zdecyduje się wrócić do kategorii 205 funtów, aby walczyć o pas, czy zdecyduje się rozpocząć nowy rozdział swojej kariery w dywizji ciężkiej.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Josh Hedges/Zuffa LLC via Getty Images // Youtube

Jan Błachowicz o potencjalnej walce z Israelem Adesanya: „Skończy tak samo jak Luke Rockhold”

Mistrz wagi półciężkiej UFC Jan Błachowicz jest otwarty na obronę swojego tytułu przed mistrzem wagi średniej Israelem Adesanya, ale ostrzega go przed sromotną porażką.

Jeśli jednak Israel Adesanya zdecyduje się przejść do wagi półciężkiej, Jan Błachowicz postrzega ten krok jako fatalny ruch.

Błachowicz powitał ostatnio w dywizji półciężkiej dwóch zawodników wagi średniej, najpierw nokautując byłego mistrza Luke’a Rockholda, a następnie wygrywając przez niejednogłośną decyzję z Ronaldo "Jacare" Souzą.

Mistrz kategorii półciężkiej wierzy, że Adesanya byłby podobnie rozczarowany swoją porażką, gdyby spotkali się w Oktagonie, sugerując, że pokonałby mistrza wagi średniej, tak jak pokonał Rockholda przez brutalny nokaut.

Jan Błachowicz
"Może próbować, ale szybko wróci do swojej dywizji, jeśli ma zamiar to zrobić", powiedział Błachowicz w rozmowie z Submission Radio. "Kiedy mnie pozna, wiesz. Będzie tak samo jak z Rockholdem. Wszyscy myślą, że mnie znają. Myślą, że jestem łatwym zawodnikiem, ale kiedy zamykają się drzwi od klatki, czują moją moc. Jestem zupełnie innym zawodnikiem. Nigdy nie walczyli z kimś takim jak ja, ale muszą to czuć na swojej skórze."


Pomimo tych przewidywań, nie wiadomo, czy Jan Błachowicz odstraszy Israela Adesanyę przed przejściem do kategorii półciężkiej. Nigeryjczyk planował to już od dłuższego czasu w związku z potencjalną walką z Jonem Jonesem, ale „Bones” planuje rozpocząć rywalizację w wadze ciężkiej. Wobec tego, Adesanya zasugerował niedawno pojedynek z Błachowiczem.

Israel Adesanya
"Czy bylibyście zirytowani, gdybym poszedł wyżej i naprawdę szybko zdobył pas 205 funtów."


Podczas gdy Jan Błachowicz wyraził zainteresowanie walką z Israelem Adesanyą, wciąż chce stoczyć walkę z byłym mistrzem wagi półciężkiej Jonem Jonesem, chociaż bardziej prawdopodobna będzie walka ze zwycięzcą nadchodzącego starcia między Gloverem Teixeira a Thiago Santosem.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Israel Adesanya chce walczyć z Janem Błachowiczem o tytuł wagi półciężkiej. Błachowicz odpowiada

Wygląda na to, że mistrz wagi średniej UFC, Israel Adesanya chce zawalczyć o tytuł wagi półciężkiej stając do pojedynku z mistrzem Janem Błachowiczem, który jest gotowy do podjęcia wyzwania.

Jan Błachowicz, mistrz dywizji 205 funtów, dał jasno do zrozumienia, że przywita Israela Adesanyę w swojej kategorii wagowej, stawiając czoła wyzwaniu w obronie tytułu.

W odpowiedzi na informację podaną przez NZ Herald, że Adesanya jest gotowy do negocjacji w sprawie pojedynku mistrz vs. mistrz na początku przyszłego roku, Błachowicz dał do zrozumienia, że jest zainteresowany tym starciem.

Jan Błachowicz
„Słyszałem, że Israel Adesanya chce się ze mną zmierzyć w następnej walce. Nie ma problemu. Jeśli jesteście gotowi do walki w marcu, zróbmy to. Przygotujcie się na fajerwerki.”

https://twitter.com/JanBlachowicz/status/1321862340623638532?s=20

Po tym jak Israel Adesanya (20-0 MMA, 9-0 UFC) pokonał przez TKO w drugiej rundzie Paulo Costę w zeszłym miesiącu na UFC 253, mistrz zadeklarował, że jest gotów zmierzyć się w kolejnej walce z Jaredem Cannonierem, jeśli pokona Roberta Whittakera na UFC 254. Tak się jednak nie stało, ponieważ Whittaker pokonał Cannoniera przez jednogłośną decyzją w zeszłym tygodniu. To zestawia Whittakera na miejscu pretendenta numer jeden do walki o pas, ale najwyraźniej rewanż nie interesuje Adesanyi, ponieważ pokonał już Whittakera w zeszłym roku odbierając mu tytuł mistrza.

Prezydent UFC Dana White powiedział, że rewanż Adesanya vs Whittaker jest „bardzo atrakcyjny”, ale być może plany Adesanyi dotyczące walki o pas wagi półciężkiej przekonają szefa UFC, aby zestawić tę walkę.

Jan Błachowicz (27-8 MMA, 10-5 UFC) został mistrzem wagi półciężkiej, pokonał przez TKO w drugiej rundzie Dominicka Reyesa na UFC 253 zdobywając tytuł zwakowany przez Jona Jonesa. Błachowicz nie ma zestawionego przeciwnika do następnej walki. Nadchodzący pojedynek pomiędzy Thiago Santosem a Gloverem Teixeira na gali UFC Fight Night 182 miałby wyłonić pretendenta do walki o pas.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Podobno już Dana potwierdził że walka się odbędzie
1

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

@BRWLRZ Instagram

Dana White potwierdził walkę między Janem Błachowiczem a Israelem Adesanya o tytuł wagi półciężkiej

Prezydent UFC Dana White potwierdził informacje krążące od kilku dni o możliwym pojedynku o tytuł wagi półciężkiej między mistrzem Janem Błachowiczem a mistrzem wagi średniej Israelem Adesanya.

Podczas konferencji prasowej po gali UFC Vegas 12, szef UFC powiedział, że „The Stylebender” przejdzie do kategorii półciężkiej, aby w niej stoczyć swój kolejny pojedynek w Oktagonie. Adesanya stanie do walki o tytuł 205 funtów z mistrzem dywizji Janem Błachowiczem.

Początkowo White zapowiadał, że zwycięzca walki Robert Whittaker vs Jared Cannonier na UFC 254 dostanie walkę o pas wagi średniej z mistrzem Israelem Adesanya. Jednak pomimo zwycięstwa Whittakera, nie przejawia on zainteresowania natychmiastowym rewanżem z Adesanyą. Taka postawa najwyraźniej przyczyniła się do tego, że White zmienił zdanie w kwestii kolejnej walki mistrza wagi średniej.

Dana White
„Słuchajcie, kiedy skończyła się walka na „Fight Island”, ostatnia walka (na UFC 254), powiedziałem: „Będę musiał usiąść z tym dzieciakiem (Adesanya) i przekonać go, dlaczego musi walczyć z Whittakerem”. Whittaker powiedział, że nie chce z nim walczyć – najbardziej szalone g****, jakie kiedykolwiek widziałem. Tak, teraz nie ma żadnej dyskusji z Israelem. Myślałem, że Whittaker zasłużył na walkę o pas, a Whittaker tego nie chce, więc tak, pozwolimy mu to zrobić.”


Potwierdził to Brett Okamoto z ESPN, który rozmawiał z Daną White’em:

Brett Okamoto
„Dana White powiedział mi, że wczoraj spotkał się z Israelem Adesanyą i jego następna walka na pewno będzie w wyższej wadze, by rzucić wyzwanie Janowi Błachowiczowi w wadze półciężkiej.”

https://twitter.com/bokamotoESPN/status/1322727702541971456?s=20

Wiadomość ta nadeszła zaledwie miesiąc po tym, jak zarówno Adesanya jak i Błachowicz zwyciężyli w swoich walkach o tytuły na gali UFC 253.

Tamtego wieczoru w Abu Zabi, Israel Adesanya (20-0 MMA, 9-0 UFC) zachował swój doskonały rekord, sprawiając Paulo Costa pierwszą porażkę w karierze zawodowej. Zwycięstwo to było dla Adesanyi drugą obroną tytułu mistrza wagi średniej. „The Last Stylebender” odniósł wcześniej zwycięstwa nad Yoelem Romero i Robertem Whittakerem.

Chwile wcześniej, Jan Błachowicz (27-8 MMA, 9-5 UFC) zdobył wolny tytuł mistrza wagi półciężkiej po zwycięstwie w drugiej rundzie przez TKO nad Dominickiem Reyesem. Zwycięstwo to było czwartą wygraną z rzędu, a wcześniej Błachowicz pokonał Coreya Andersona, Ronaldo Souzę i Luke’a Rockholda.

W chwili obecnej nie wiadomo kiedy i gdzie odbędzie się walka między Janem Błachowiczem a Israelem Adesanya, ale najprawdopodobniej dojdzie do niej w przyszłym roku.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Whittaker powiedział że na razie nie chce walczyć tylko zająć się rodziną i nadchodzącymi świętami, a nie że nie chce walczyć, Dana

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Fot. UFC

Zdobycie przez Israela Adesanyę tytułu wagi półciężkiej w walce z Janem Błachowiczem będzie upokarzającym prztyczkiem w nos dla Jona Jonesa

W miniony weekend prezydent UFC Dana White potwierdził, że mistrz wagi średniej Israel Adesanya przejdzie do wagi półciężkiej, by stanąć do pojedynku z nowym mistrzem dywizji 205 funtów Janem Błachowiczem. Adesanya zabrał głos w sprawie tego pojedynku oraz potencjalnej walki z Jonem Jonesem.

Israel Adesanya przez jakiś czas zapowiadał przejście do kategorii 205 funtów, przewidując, że zrobi to w przyszłym roku, aby stoczyć super walkę z Jonem Jonesem, po wyczyszczeniu dywizji średniej. Jednak po tym, jak Robert Whittaker pokonał Jareda Cannoniera na UFC 254 i w związku z tym, że nie ma innego pretendenta, z którym Adesanya mógłby się zmierzyć, sądzono, że dojdzie do rewanżu Adesanya vs Whittaker. Tymczasem okazało się, że Whittaker chce zrobić sobie przerwę i nie chce szybko podejmować walki z mistrzem.

Israel Adesanya
„Robert zrobił niezłą rzecz dominując Jareda i łamiąc rękę, a ja nie mogłem się doczekać tej walki”, powiedział Adesanya w rozmowie z Submission Radio. „Więc pomyślałem, w porządku. I wtedy to było jak ostateczny alley-oop z wszechświata. Stwierdziłem, tak, to jest idealne (walka z Janem Błachowiczem). To jest to, musisz być elastyczny w tej grze. W życiu, musisz być elastyczny, bo nic nie jest pewne, nic nie jest dane. Krajobraz zmienia się cały czas. I tak, to jest właśnie to, co trzeba wziąć. Więc pomyślałem, że to jest idealne. To jest idealne do tej walki z Jonesem, o której ciągle mówię, to jest idealne wprowadzenie do niej.”


Rozmowa o walce z Jonem Jonesem pomija jeden ważny etap: Adesanya najpierw musi pokonać Jana Błachowicza. Błachowicz wygrał pas po nokaucie w drugiej rundzie nad Dominickiem Reyesem, człowiekiem, o którym wiele osób sądzi, że pokonał Jonesa w jego poprzedniej walce.

Jan Błachowicz nie postrzega siebie jako kolejnego zawodnika do odstrzału przez Adensayę i „The Last Stylebender” się z tym zgadza. Po części dlatego Adesanya chce podjąć tę walkę, ponieważ jest to według niego ciekawsze wyzwanie niż ponowne spotkanie z Robertem Whittakerem.

Israel Adesanya
„Jan to dobry zawodnik, solidny stójkowicz, jest nieprzewidywalny w stójce, bardzo niebezpieczny i stwarza wiele problemów. I jakkolwiek, walka z Whittakerem nie byłaby dla mnie trudna. Ta walka sprawia, że będzie mi ciężko. W porządku, idziemy.

Jest niebezpieczny w parterze, jest nieprzewidywalny w stójce, ma tę legendarną polską siłę. Ale tak, każdy ma siłę, prawda? To znaczy, udowodniłem to w mojej ostatniej walce. Mówiłem wam wszystkim. Musisz jakoś dostarczyć tę moc, musisz ją dostarczyć do celu. Nie jestem najłatwiejszym celem do trafienia.”


Jeśli jednak Adesanya pokona Błachowicza, walka z Jonesem wydaje się nieunikniona, a po UFC Vegas 12 w ostatnią sobotę Nigeryjczyk przyznał, że taki jest jego plan: stawić czoła Jonesowi w największej walce w historii UFC w przyszłym roku, kiedy kibice będą mogli wrócić na gale. I choć Adesanya może walczyć z Jonesem bez pasa w stawce, mówi, że odebranie Jonowi tytułu, który dotychczas posiadał, byłoby dodatkowym ciosem dla byłego mistrza wagi półciężkiej.

Israel Adesanya
„To byłoby dla niego wielkie „pier**ol się”, ponieważ dokonałbym czegoś, czego on nie był w stanie zrobić. To znaczy, dwa razy oczyścił dywizję półciężką, a potem zaczął walczyć z odpadami z wagi średniej. Więc nie przychodź do mnie i nie mów o „przechodzeniu do cięższej wagi i walce”, kiedy nie możesz nawet zrobić tego samego po ponad 10 latach pracy w firmie. Naprawdę zamierzam to zrobić. To dobra walka dla mnie.”


Jones jest najbardziej dominującym zawodnikiem w historii dywizji półciężkiej, ale jedną z rzeczy, o których często wypominają mu krytycy, jest jego opieszałość w kwestii przejścia do wagi ciężkiej. Mimo że często o tym mówił, Jones jeszcze tego nie robił. Jednak na początku tego roku „Bones” zrzekł się tytułu wagi półciężkiej i powiedział, że ma zamiar walczyć o pas wagi ciężkiej. Jeśli to się stanie, zanim dojdzie do pojedynku z Adesanyą w wadze 205 funtów, Adesanya zapowiada przejście do wagi ciężkiej, aby zdobyć tytuł mistrza w królewskiej dywizji UFC.

Israel Adesanya
„Zdaję sobie sprawę, że mam zamiar zrobić coś dosłownie w ciągu trzech lat, czego Jones nie zrobił od jak dawna? Ponad 10 lat. Mam zamiar zrobić to w ciągu trzech lat i przybrać na wadze. Robi to teraz, po jak długim czasie? I wciąż czekamy, żeby zobaczyć, czy naprawdę to zrobi. To szaleństwo, jak to wszystko jest po prostu ustawione. Kiedy odbiorę pas Janowi, i jeśli z jakiegoś powodu Jones przejdzie do wagi ciężkiej i będzie walczył – wyobraź sobie, że jakoś zdobył tytuł, przez jakieś dziwactwo natury – a ja mówię „pie**ol się”, idę do wagi ciężkiej. Trzy pasy w tym samym czasie.”




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 203 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 12318
Janek jak wskoczy Bonjaskiemu na garba to dopiero będzie rył glebe

mjuzik pls

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dj Paluch
Janek jak wskoczy Bonjaskiemu na garba to dopiero będzie rył glebe
Zazwyczaj staramy się tu pisać bardziej "treściwe" komentarze
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

5 listopada - Bellator 251: Melvin Manhoef vs Corey Anderson

Następny temat

KSW 56 z udziałem Soldica, Narkuna i Owczarz

WHEY premium