SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jakim typem klienta jesteś?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3669

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 365 Wiek 47 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5652
Witam
W pobliskiem temacie Hartended'a (mam nadzieje, że dobrze odmieniłem) toczy się ciekawa rozmowa na temat naszych wydatków na suple. Chciałbym coś dodać do tego zagadnienia.
Ogólnie klientów kupujących dany produkt można podzielić na 3 kategorie:
1. loyal brand
2. other loyal brand
3. brand switcher
czyli
1. lojalny wobec naszej marki
2. lojalny wobec innej marki
3. zmieniający marki
Wyobraźmy sobie firmę X. Żeby zwiększyć sprzedaż będzie wypuszczała produkty dla każdej z grup.
O lojalnego wobec marki walczy się tylko tyle, żeby go nie sprowokować do odejścia. Po co wydawać na niego kasę, skoro i tak jest lojalny? Dorzuca mu się gadżet do zakupów; czapeczkę, szejkera, smycz. No i robi zestawy, które mają umocnić lojalność i zachęcić do zakupu zbędnego produktu.
Kupujesz kretę firmy X. Kosztuje 50 pln. Nagle ukazuje się kreta + hmb za 100. Osobno zapłaciłbyś 120 pln za te produkty, więc wiedziony oszczędnością kupujesz.Jeśli stosujesz kretę i hmb, to zarobiłeś 20 pln, jeśli nie, to straciłeś 50 na zbędny produkt.
Zachęcam wszystkich loyal brandów żeby przed zakupem "superzestawu" w "superpromocji" zastanowili się czy potrzebują wszystkich składników zestawu.
Lojalnego wobec innej marki zestawami się nie przyciągnie. Skoro nie chce wydawać kilkunastu pln na produkty firmy X, to na bank nie wyda ich wielokrotności. Tego klienta przyciąga się strategią rodzaju "popatrz - Twoja firma tego nie ma, a my już mamy". W to wchodzą wszystkie nowości i pseudonowości. Twoja firma nie rozdrabnia krety na 200 mensh? My już tak! Nasza zadziała lepiej!
Najliczniejsza grupa to switcherzy. Część zmienia marki biorąc pod uwagę jakiś wewnętrzny rachunek korzyści. To przede wszystkim do nich mówi się językiem korzyści. Dzięki temu urośniesz, poprawisz potencję, koncentrację, a Twój kot przestanie szczać na wycieraczkę. Druga częsc switcherów zmienia markę, dla samego faktu zmiany. Nazywają to "testowaniem nowości". To dla nich zmienia się opakowanie tego samego supla (większość kupuje wzrokowo), lub wprowadza pozorne modyfikacje. Np. nowy lepszy proszek, różni się tylko 1 witaminą.
Warto być switcherem, bo to o nich toczy się najgorętszy bój. W niektórych przypadkach stanowią 80% rynku. Dlatego zachęcam do zmian przyzwyczajeń, ale do zmian przemyślanych i popartych chłodną kalkulacją i analizą skladu. W zaciszu swojego monitora i bez emocji.
Mam nadzieję, że dałem komus do myślenia.
Tacjonalnych wyborów konsumenckich życzę
Pozdr

pomogłem?
to nakarm dziecko www.pajacyk.pl 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1435 Wiek 42 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34561
fajne sklepy macie jezeli doradzacie w suplementacji i rozpiski piszecie oraz do teggo jezeli jestescie sumienni, jak by taki sklep byl u mnie w miescie to byl bym jego lojalcostam ale nie stety u mnie jak pierwszy raz kupowalem to mi sprzedawca lipe wcisna nic nie wytlumaczyl i wpi*zdu z tym ostatni jak pytalem o rozpiske to niestety sie nie podja teraz glownie kieruje sie tym forum aczkolwiek mam swoja ulubiona firme i staram sie jej trzymac co nie znaczy ze tylko jej produkty kupuje

Zmieniony przez - ilna w dniu 2007-02-16 15:46:57

"yyyyyyyyy poprosze 4 pudelka ryzu, takiego no wie pani na mase bo ja na silowni cwicze..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 599 Napisanych postów 23111 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 106556
hmm
ja ogolnie nie mam jednej'ukochanej' firmy
nie mam tak ze skoro kupuje gainera firmy X to od razu biore tez gainera i kreatyne tej samej firmy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miętki JASZCZOMP
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 21724 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 92660
opcja 3
jedyna rozsądna.

choć cenić najbardziej wśród swoich klientów opcję pierwszą..
zdr.

"nie znam sie na niczym co czytałem na temat ćwiczeń"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
boogie ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 6905 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 80672
a ja kupuje tylko to, co w promocjach, okazyjnie, tanio
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 14530 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 62110
dodam od siebie jako że na codzień trafia mi się każdy z 3 typów + 4 i 5
4. promo-darmozjad
5. słiczer-dręczyciel

Jako że szanuje klientów lojalnych nigdy nie wciskam im tego co nie trzeba. Są w 100% oddani mojej fantazji, a i lubią różne rzeczy testować.
Lojalny klient zazwyczaj ma więcej pieniędzy niż switcher.

Odnośnie switcherów - są czesto w****.iający.
Często ktos pyta mnie o cenę, ja mu wyceniam produkt a potem pyta szoha po ile dostanie i że u mnie ma po xx zł
no i mamy zawsze śmiechu warte i kontrolowaną polewkę - takich gości jest sporo.

4 typek - ni dzień dobry ni pocałuj się w dupe. na starcie hasło - chce odżywki na testy za 50%... albo daj coś za darmo, wyslij plakaty, wyslij ultoki. itd.

5 typek jest najlepszy.
Jako że pomagam wielu osobom czesto "niechcacy" przytrafi mi się pomóc dosłownie "nowemu" klientowi. Dieta, rozpiska, suple, trening. Indywidualna pomoc na ponad godzinę, wszystko posłane na e-mail po czym chłopak zaznacza że kupi suple za tydzień.

oczywiscie kupuje je na allegro albo u konkurencji,
darmowy consulting i wszystko wylożone za free - u mnie

pozdrawiam

DORADCA W SUPLEMENTACJI
GG 1844256

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 9390 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 49424
dokładnie jak u mnie

no ale co ... Klient Nasz Pan
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 396 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6335
To ja chce jakiegoś stacka za 50%, w miare możliwosci bede pisał analizy testu

A serio to, co innego byc fanem jakiejś marki, a co innego jakiegoś sklepu, gdzie te marki można kupic różne. Pozdro.

meserszmit

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 7171 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 74292
różnie

np.gdy moge dostac jakis produkt innej firmy taniej(np.promocja),to biore i testuje

znow gdy produkt(ktory kupuje zazwyczaj firmy x )jest sprawdzony i oceniam go na +,a nie ma innych super ofert w tym czasie...to biore go dalej

i walic marketing

wole sobie na przyszlosc samemu porownac np.skladniki makroskladnikow w gainerze/bulku,witaminy,czy chelaty czy np.tlenki etc...niz czytac opisy jakie to one za***iste są i ile potym urosne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 365 Wiek 47 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5652
Czarnuchok
jeśli chcesz, to jako trener sprzedaży (czyli taki koleś, który ma uprawnienia, żeby uczyć innych kolesi jak radzić sobie z klientami) podam moje sposoby na radzenie sobie z klientami, których opisałeś.
4. promo-darmozjad; metoda tak, ale..., np. stack za 50% - tak, ale w naszym nowym teście mogą brać udział tylko osobnicy powyżej 100 kg, albo ci co mają kartę stałego klienta, albo cokolwiek. w ten sposób nie zniechęcasz delikwenta, jedynie mówisz, że nie kwalifikuje sie do grupy.
5. switcher-dręczycie; tutaj, żeby zmniejszyć prawdopodobieństwo dokonania zakupu u konkurencji można:
a) uzyskać deklarację, żeby jasno powiedział co (lista produktów), kiedy (data) i za ile (kwota) kupi. wielu to oleje, ale część poczuje się zobowiązana i rzeczywiście kupi.
b) odwrócić kolejność; tak doradzamy bezpłatnie, ale po dokonaniu zakupów. tym którzy kupią za 100 pln - trening, za 200 pln - trening i dieta, za 20000 - trening, dieta, a i gejsza dojedzie i masaż po treningu zrobi.
To oczywiście pewne możliwości. Pewnie masz własne, również skuteczne.
Pozdr

pomogłem?
to nakarm dziecko www.pajacyk.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jestem połączeniem 1 i 3.
ogólnie kupuję suple z olimpu, ale czasem biorę coś innego, w sumie większe pieniądze na suplementacje zacząłem wydawać od jesieni (większe to znaczy jakieś 100 zł na miesiąc), wcześniej to było sporadyczne kupowanie z czystej głupoty i niewiedzy na temat suplementacji i diety, zresztą wcześniej ćwiczyłem bardziej rekreacyjnie i raczej bez efektów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 10067 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 27778
Nie mam jednej, 'swojej' marki, którą cały czas używam
kupuję to, co mi pasuje na daną chwilę

Scio me nihil scire. - Sokrates

We will never die, because we are UNITED !

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

miarka CP, a kreatyna fitmaxa

Następny temat

Syntrax - pochodzenie komponentów

WHEY premium