SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jakie witaminy mogę jeszcze dorzucić?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1754

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1444
A jeśli już bym się na coś decydował to macie jakieś sprawdzone produkty?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
pytasz o konkretne subtancje, czy o producenta?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1444
O producenta i o produkt jeśli łaska mości panie:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1444
Ok dzięki wszystkim za odpowiedzi.Z mojej strony to wszystko :) jeśli ktoś jeszcze będzie chciał coś dodać od siebie na temat adaptogenow np zmiany jakie zaszły po ich stosowaniu to chętnie poczytam. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
trzeba obserwować, na każdego mzoe inaczej oddziaływac, np kolega z ashwagandy jest zadowolony, ja np nie odczuwam.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6260 Napisanych postów 76002 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754672
Zmiany jakie zajdą po stosowaniu adaptogenów zależne są przede wszystkim od tego jakie zastosujesz i jakie masz potrzeby w tym kierunku. Jeżeli jesteś zestresowany, słabej przez to sypiasz i oczekujesz poprawy jakości snu, to być może ashwagandha pomoże w tym kierunku, np. coś takiego:

https://sklep.sfd.pl/SFD_NUTRITION_Ashwagandha_Sport_ -opis40726.html

17 miligramów witanolidów w jednej tabletce to całkiem wysoka dawka jak za ten ilość i cenę produktu. Dwie tabletki przed snem w zupełności wystarczą.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 4613 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 19327
Ja tak tylko spytam po co badać witaminy we krwi skoro wyniki beda przekłamane ?
A w wiekszosci bedzie nam zależeć na odpowiednim działaniu witaminy w komórkach...
Tak jak w przypadku b12 jeden transporter odpowiada za transport witaminy do mózgu a inny za transport do narzadów...
W wielu badaniach poziom wit B w krwi jest ok ale juz np inne markery sygnalizujace brak b12 w komorkach podwyzszony - chocby np homocysteina czy kwas metylmalonowy.

Tu tez:
https://ktociewyleczy.pl/wiedza/problemy-zdrowotne/choroby-ukladu-nerwowego/depresja/7362-witamina-b-na-obnizony-nastroj-i-depresje
Się okazuje, że nie zawsze niski poziom czegokolwiek w krwi wyjdzie odda faktyczne działanie tego czegokolwiek.
Wszystko "psuja" mechanizmy które foruja poziom tego czegokolwiek we krwi kosztem np magazynowania czy działania w innych sferach organizmu.
O tym, że nadmierne spozywanie duzych ilosciweglowodanów samo w sobie wywołuje awitaminoze - głównie wit z gr B.


Juz o to pytałem kiedyś na forum ale nikt nie odpisał.


Zmieniony przez - Luk122 w dniu 2020-10-25 20:36:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 252 Napisanych postów 1166 Wiek 46 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 22287
Miałem podobnie tylko na dwie zmiany: Suple cofa, różeniec, i dalej phenylipiracetam ale tylko w dni pracy.

Never give up.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 4613 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 19327
Maj 20
Miałem podobnie tylko na dwie zmiany: Suple cofa, różeniec, i dalej phenylipiracetam ale tylko w dni pracy.


No i nadal nikt mi nie odpisal. Ba, nawet kiedys lekarza pytałem to i on miał problem, żeby odpowiedziec, choc u niego to było głupio sie przyznac, że chodzi o kase :)

Co do samej kofeiny to jest to najgorszy mozliwy wybor.
W pierwszej kolejnosci postarałbym sie namierzyc czemu czuje zmeczenie/
Najsensowniejsza odpowiedz to za dużo serotoniny - za mało innych przekaznikow. Ot poprostu spozywanie duzych ilosci weglowodanów / przetworzonego zarcia foruje w organizmie serotonine.

Dalej można grzebac w pierwiastkach, witaminach - no ale przeciez wszystko sie super przyswaja, nie ma zakwaszenia żołądka (pomimo jedzenia produktów o kwasnym ph xDDD) - hormonach itd.
NA poczatek to każdy z nas powininen machnac sobie cykl 3-4 mies na melatoninie i ustawic sobie rytm dobowy do pionu a potem mozna myslec.

Zgubiłem wątek.
Czemu kofeina jest słaba ?
Po 1 foruje kortyzol i odwodnienie. Najgorsze jest blokowanie hormomu antydiuretycznego - wazopresyny - to powoduje wzrost poziomu kortyzolu, wydalanie sodu/potasu i wapnia. Czyli. Deficyt powyzszych minerałów daje efekty osłabienia a my jeszcze je wypłukujemy. Jakis sens ? Tak jak w pracy u mnie na nockach - 3 kawy/noc + batoniki czy jablka.
Ja w życiu nie pijąc kawy 8-10h nocki (w tym 2h roweru przed) znosze bdb a oni padaja na pysk :D
Po 2 kofeina zaburza rytm dobowy i negatywnie wpływa na jelita.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przetreningowka szkoda kasy?

Następny temat

Jakie odżywki i suplementy?

WHEY premium