SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jakie sztuki walki dla patyczaka? Poradźcie

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1964

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 21
Kochani, jak w temacie - co polecacie dla chudej i niewysportowanej dziewczyny? Mam 163 cm wzrostu i 45 kg, nie piszcie proszę "najpierw przytyj", jestem w trakcie walki z zaburzeniami odżywiania i bardzo się staram, poradzono mi wziąć się za jakiś sport, żeby wzmocnić ciało, więc pomyślałam o jakichś sztukach walki bo zawsze mnie to interesowało. Bądźmy szczerzy, kosem raczej nie będę, ale i tak chcę spróbować się w coś wkręcić, stąd moja prośba o pomoc. Słyszałam, że aikido i jujitsu to ciekawa opcja, bo opiera się na wykorzystaniu siły przeciwnika (swojej nie ma za dużo). Myślałam też o tai chi, ale nie wiem czy to nie jest troszkę za nudne dla młodej osoby (nie chcę nikogo urazić, po prostu się nie znam). Jak byłam dzieciakiem trenowałam karate kyokushin i całkiem dobrze się w tym czułam, ale chyba chciałabym spróbować czegoś innego. Jestem otwarta na wszelkie propozycje i z góry wdzięczna za każdą radę :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 175 Napisanych postów 559 Wiek 23 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 51806
megasmig
Wiem że w sportach walki jak i w każdym innym są wałki i nieczyste zagrania , jednak na ulicy jest inaczej , bo tu stres jest razy 10 , albo i więcej zwłaszcza dla kogoś kto nie ma takich doswiadczeń . Na ulicy sędzia i lekarz Ci nie pomoże i to jest ta subtelna różnica . Na szczęście raczej w dzisiejszych czasach nie będziesz miał takich wrażeń jak my ,,dziadkowie " w latach 90 i nieco póżniej . Życzę sukcesów sportowych .Pozdrawiam .

Mój Tata mówi to samo.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
Trenuj to co Ci się podoba. Wiek, wzrost, waga nie mają znaczenia. Ważne żeby mieć z treningów frajdę, bo gdy nie ma frajdy to się kończy z treningami. A oprócz Ciebie nikt nie wie co Ci się podoba lub podobać będzie.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nomadic000
...Słyszałam, że aikido i jujitsu to ciekawa opcja, bo opiera się na wykorzystaniu siły przeciwnika (swojej nie ma za dużo)...
Co jest Twoim celem trenowania Sztuk Walki Co chcesz osiągnąć

BTW Z tym wykorzystaniem siły przeciwnika to ściema. Przykro mi
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 21
Co chcę osiągnąć - chciałabym przede wszystkim się wzmocnić fizycznie i psychicznie, a gdybym przy okazji poznała jakieś podstawy samoobrony na czarną godzinę byłoby idealnie

MMA
BTW Z tym wykorzystaniem siły przeciwnika to ściema. Przykro mi

Właśnie o takie realne opinie mi chodzi, dzięki


Zmieniony przez - nomadic000 w dniu 2019-09-08 16:48:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 175 Napisanych postów 559 Wiek 23 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 51806
MMA

BTW Z tym wykorzystaniem siły przeciwnika to ściema. Przykro mi

No nie, w judo w pewnym momencie zauważamy, że naszym najlepszym przyjacielem bywa przeciwnik. Tylko że trzeba już coś umieć i oczywiście nie zawsze, najwyżej w 5% sytuacji. Ale jak wyjdzie, to jest fantastycznie!


Zmieniony przez - KrzyśK w dniu 2019-09-08 18:12:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 175 Napisanych postów 559 Wiek 23 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 51806
nomadic000
Kochani, jak w temacie - co polecacie dla chudej i niewysportowanej dziewczyny? Mam 163 cm wzrostu i 45 kg,

Judo. Doskonały sport i doskonała forma aktywności rekreacyjnej. Jako początkująca będziesz miała mnóstwo przeciwników i przeciwniczek swojej wielkości, a jak zechcesz startować, to waga 48 kg czeka na Ciebie z otwartymi ramionami.
Co do wykorzystania siły przeciwnika, to z czasem sie nauczysz paru myczków, ale nie będzie to nigdy podstawa.
Jeśli chodzi o bezpieczeństwo na ulicy, to trenując judo będziesz sporo biegać i wprawdzie nie nauczysz się niszczyć stu kilowych zakapiorów, ale może dasz radę przed nimi uciec.
Żarty - żartami, ale moja rada jest całkiem serio.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nomadic000
Co chcę osiągnąć - chciałabym przede wszystkim się wzmocnić fizycznie i psychicznie, a gdybym przy okazji poznała jakieś podstawy samoobrony na czarną godzinę byłoby idealnie
Fizycznie wzmocni Ci każda SW i nie tylko (np. cross). Ja poleca pełnokontaktowe, czyli takie w których uderzasz a głowę z całą siłą (na zawodach nie na treningu): boks, kick boxing, muay thai, MMA. A odnośnie samoobrony, to polecam sprzęt. Np. gaz
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136804
Każdy Ci poradzi coś innego>

Popatrz najpierw jakie kluby masz w najbliższej okolicy

Wyselekcjonuj te pełnokontaktowe, ze sparingami - sprawdź po prostu ich grafik zajęć:)

No i popatrz na filmiki z Jutuba przedstawiające owe sporty. Czy wolisz być kopana czy uderzana.

Moje serce jest za grapplingiem, ale jakbym miał w mieście sekcję sportowego Jiu-jitsu - tj takiego gdzie masz uderzenia, chwyty i uciski na punkty witalne to bym tam szedł.

Ale takich sekcji jest mało w Polsce, nie oszukujmy się.

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2259 Napisanych postów 2195 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 25570
ja też bym poradził coś w pełnym kontakcie bo jak przyjdzie ta czarna godzina to tylko to może w jakimś stopniu pomóc, a nie cuda z wyłamywaniem palców ;D

vivere militare est

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 175 Napisanych postów 559 Wiek 23 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 51806
Niegocin
ja też bym poradził coś w pełnym kontakcie bo jak przyjdzie ta czarna godzina to tylko to może w jakimś stopniu pomóc, a nie cuda z wyłamywaniem palców ;D

Ja proponowałem judo, bo przy takich warunkach stosunkowo łatwo się go uczyć. Po prostu taka początkująca będzie mogła ćwiczyć z młodszymi, ale trochę bardziej zaawansowanymi przeciwnikami swojej wielkości (ja miałem 155 wzrostu i ważyłem 44 kilo w wieku 12 - 13 lat). Trener jej da ćwiczenia gibkościowo - sprawnościowe, nauczy padów, a kiedy będzie ćwiczyć z młodymi, to krzywdy jej nie zrobią, a ona, jako dojrzalsza będzie robić szybko postępy i gonić grupę. A w uderzanych, to może się zdarzyć, że zbierze na początku parę razy w czajnik i się zniechęci.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
KrzyśK
...w uderzanych, to może się zdarzyć, że zbierze na początku parę razy w czajnik i się zniechęci.
Jeśli się zniechęci to znaczy, że słabą psychikę, czytaj nie nadaje się do obony na ulicy
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ochraniacz na szczękę- ochrona dolnej szczęki

Następny temat

Pytanie

WHEY premium