SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jakie podstawki?

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3036

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 309 Wiek 44 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4597
mam zamiar uzupelnic cwiczenia o martwy ciag z podstawek
jakiej wysokosci te podstawki powinny byc?
z gory dzieki za odpowiedz!

"czy istota ludzka jest w stanie schylić się i podnieść 363 kg 4 razy w martwym ciągu?"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 217
Ja obecnie trenuję MC tym sposobem, gryf u mnie znajduję się na wysokości 10cm od podłoża. Tylko jak zaczniesz trenować z podstawek nie przesadź z ciężarem, zaczni od średniego ciężaru!!! Jak przesadzisz z ciężarem możesz szybko złapać kontuzję
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 660 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 16873
Chwat jeśli mc z podstawek to najlepiej zeby sztanga znajdowala się troszkę poniżej wysokości kolan. Martwy ciag z podstawek ma za zadanie poprawić siłę w drugiej fazie ruchu. Ja powiem że przy wzroście 1,82 m używam 10 cm podstawek + gumowane talerze 25 kg one chyba jakoś też mają kolo 10 co
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 309 Wiek 44 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4597
dzieki

mam raczej sluszny wzrost-190cm i ciagne z classic'a
zeby nabrac sily w dolnym etapie mc cwicze na mniejszych talerzach o srednicy 38,5 cm; jak nabiore wprawy przejde na standartowe 42cm a wtedy wyginajcie sie gryfy i pekajcie rekordy
dlatego tez planuje dodatkowo pociagnac z podstawek- mniej wiecej jaki % max'a mozna podniesc w ten sposob? ok 130%?

"czy istota ludzka jest w stanie schylić się i podnieść 363 kg 4 razy w martwym ciągu?"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 660 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 16873
Co do procentow tak gdzieś koło 120-130 % ale to sprawa indywidualna
Do poprawy pierwszej fazy polecam martwy ciąg do kolan i martwy ciąg stojąc na podstawce albo na kole
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 309 Wiek 44 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4597
dzieki za info
a co do:
"martwy ciag stojac na podstawce albo na kole"
od tego zacnego cwiczenia odpadla polowa sekcji 3boju w pewnym zacnym miescie masowo lapiac kontuzje

"czy istota ludzka jest w stanie schylić się i podnieść 363 kg 4 razy w martwym ciągu?"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 521
no to ja juz zglupialem piszecie nieco ponizej kolan a potem ze 10cm od ziemi wiec dla mnie bedzie to więcej niż 10cm.
to ile w koncu
p.s co radzicie jesli brak podstawek, a nie mozna uzyc innych krazkow jako subsytutu bo cwiczycie z braku laku w pedalskim fitnesie gdzie jesli cwiczysz poza atlasem to wygladasz jak freak, bo ryszesz sprzet

Jedz duzo!!! Badz duzy!!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 309 Wiek 44 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4597
trzeba w takiej sytuacji zapomniec o martwym z podstawek

"czy istota ludzka jest w stanie schylić się i podnieść 363 kg 4 razy w martwym ciągu?"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 297 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6229
W fitness klubach w ogóle trudno jest robić porządne ciągi.

Właśnie obraziłem Twoje uczucia religijne

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 997 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4337
hey,
czytajac Wasze wypowiedzi zastanawiam sie o ktorym cwiczeniu mowicie:
a) ciag gdzie sztanga czy raczej taleze znajduja sie nieco WYZEJ niz znajdowaly by sie normalnie
czy tez
b) stoisz na pewnym podwyzszeniu, i sztanga znajduje sie NIZEJ niz znajdowala by sie normalnie

JEsli a) to tak jak napisane powyzej - sztanga wciaz powinna znajdowac sie NIECO ponizej poziomu kolan... generalnie podnoszenie jej wiecej niz 15 cm NIE przynioslo zadnych pozytywnych efektow zawodnika mimo znacznie wiekszych obciazen stosowanych w trakcie sesji treningowych. Dlatego tez - Dobre Cwiczenie, ale nie warto ulatwiac sobie tego ciagu za bardzo... lepiej troche mniej i miec zdrowszy kregoslup po 40-50ce ;)

Jesli chodzi to z kolei o cwiczenie b) - to w ubieglym roku wykonywalem to wraz z grupa ludkow ciagnac regularnie klasykiem z podwyzszenia tez ok 15 cm - stojac na dwuch parach 50-tek.... powiem ze rezultaty byly naprawde fajowe w momencie jak weszlo sie ponownie na standardowa wysokosc.

Pozdrawiam,

Bronek Włodarczyk
Trener Podnoszenia Ciężarów, Trener Kulturystyki
"Squats are better than Supplements" - Przysiady sa lepsze niz suplementy

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MP JUNIORÓW W TS

Następny temat

jak sie rozruszać?

Wiecej