SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jakie odżywki brać - Zawodnik.

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1011

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 22 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 367
Witam, mam 15 lat i około 174 cm wzrostu (nie mierzone rano) i 69kg wagi. Trenuje piłke ręczna i moim celem jest przedewszystkim wzrost (174cm w moim wieku są o wiele wyższi nawet 10cm) a więc czytałem po różnych forach że na wzrost jest dobre GHB - hormon wzrostu, ale czy to na pewno pomoże mi urosnąć? Czytałem też, że ludzie poniżej 18 roku życia nie powinni stosować GHB gdzieś nawet wyczytałem ze może doprowadzić do choroby nowotworowej. Dobre są ćwiczenia rozciągajace na drążku czy takie normalne ćwiczenia (te już znam dobrze ;) ) mleko/woda oczywisty brak alkoholu i papierosów.

Liczy się też genetyka, moi rodzice mają 180cm brat tak samo, siostra niższa (ale paląca to też ma wpływ już jest nizsza odemnie). Czy jest jakiś suplement/odzywka aby poprawic swój wzrost? Czy tylko ćwiczenia i odpowiednia dieta ma wpływ na wzrost?

Teraz pytania. Jakie odżywki zażywać przed treningem, widziałem ze coffeina ale po zobaczeniu że szklanka kawy ma około 100mg/250ml(szklanka) a to 200mg na 300ml wody to czy aby na pewno powinienem to stosować przed treningem?

BCAA - Mam zamiar kupić, według tego co czytałem dobrze przed treningem i po treningu. Warto?

Witaminy także mam zamiar kupić.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1034 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
imo nic nie poprawi wzrostu. to czysta genetyka. masz dopiero 15 lat, wiec spokojnie jeszcze urosniesz

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 22 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 367
Skoro tak to pozostaje mi sie rozciągać tak jak mowili tez inni. Czy ten "hormon wzrostu" jest taki szkodliwy jak pisałem? I jakbys ktos bardziej wtajemniczony opisal czy dobrze dobralem inne rzeczy ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kup sobie witaminy. Całej reszty nie potrzebujesz, ani bcaa, ani kofeiny w tabsach. Jesteś młody i wszystkie składniki odżywcze spokojnie zassiesz z codziennym pożywieniem.
Ghb - to pigułka gwałtu. To prawda, że stymuluje zwiększenie hormonu wzrostu, ale nie w tym stopniu, żebyś nagle wystrzelił w górę I tak - zażywanie tego środka niesie ze sobą spore ryzyko poważnych skutków ubocznych, szczególnie w młodym wieku. Kategorycznie odradzam takich pomysłów i środków.
Nie ma suplementów skutecznie przyspieszających wzrost. Jedynie poważna ingerencja farmakologiczna, na którą w Twoim przypadku nie ma szans, bo jeszcze rośniesz, a największy możliwy skok wzrostu jeszcze przed Tobą. Ćwicz spokojnie, wysypiaj się, unikaj używek, dobrze się odżywiaj i cierpliwie czekaj


Zmieniony przez - emenems w dniu 2017-01-17 23:01:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 22 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 367
Mam zamiar takze uczęszczac na siłownie i ręczna to raczej sport wytrzymalosciowy a bcca podobno dobrze wpływa przed treningiem i regeneruje po więc i tak nie próbować korzystać? Witaminy juz zaraz beda ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A ile tych treningów jest? Jak sporo w skali tygodnia, to można pomyśleć o bcaa:https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_BCAA_Max_Support-opis33276.html?gclid=CPTqgf2gy9ECFU0tGQodKyYGIQ
Wtedy pij przed i w trakcie popijaj z butelki/bidonu, po treningu to już jedzonko w domu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 22 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 367
Treningow mam 4 w tygodniu 3x 1.30 h i jeden w srody 1h
Poniedziałki wolne wiec mialem zamiar chodzic na silownie i organizować sobie weekendy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12039 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 22 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 367
Dobra TomQ dzis to zamowie ;)
A z tym bcca ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12039 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
mozna rozniez wrzucic, nie ma przeciwwskazan

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 22 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 367
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

masa i sila

Następny temat

Jabłczan + BA

WHEY premium