SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jakie cwiczenia fitness nie obciazaja bioder?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 937

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 189 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1045
Witam,
Chcialem sie zapisac na jakies zajecia fitnes tylko nie wiem czy mi wolno. Zna ktos jakies zajecia i umie podac nazwe gdzie nie sa obciazane biodra? Rozumiem ze taka kalinestyka obciaza i nie da sie zeby trener mi dawal podczas treningu indywidualne cwiczenia, mowimy tu o zajeciach grupowych?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6496 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
To zależy dlaczego masz nie obciążać bioder jeśli masz jakąś poważną kontuzję czy jakieś schorzenie, które eliminuje Cię z treningów to musisz się skonsultować z fizjoterapeutą lub lekarzem żeby dowiedzieć się co Ci tak na prawdę wolno i czy możesz daną formę aktywności praktykować.
Bo jeśli nic nie wolno to poza pływaniem raczej niewiele Ci zostaje bo w mniejszym lub większym zakresie przy aktywności fizycznej te biodra będą obciążane więc jak będziesz wiedzieć co i jak Ci wolno to wówczas dobierz rodzaj wysiłku.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 189 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1045
Czy jak za miesiac pojde na fizjoterapie do takiej placowki na nfz to czy fizjoyerapeuci maja kompetencje zeby mi powiedziec co mi wolno co nie czy musze pytac ortopedy? Jak bylem prywatnie u takiej kobiety na rehabilitacji to ona nie wiedziala co mi wolno co nie, kazala mi sie zapytac lekarza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6496 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
Wiesz tylko pytanie jest co Ci dolega. Bo jeśli masz coś zdiagnozowane poprzez jakieś badania na przykład obrazowe to wówczas konsultacja z lekarzem czy ogarniętym fizjoterapeutą wskazana. Bo na podstawie wyników badań lekarz czy fizjo jest w stanie dać jakieś wytyczne i od tego by warto zacząć. Bo tak w ciemno jak pójdziesz do fizjo na nfz bez diagnozy czy wcześniejszych badań to bardzo prawdopodobne, że zostaniesz olany. Poza tym nie wiem jak to teraz działa ale nie wiem czy dostaniesz się do fizjo bez skierowania od specjalisty.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 189 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1045
Mam zrobiony artroMR. Prywatnie bylem u fizjoteapety ze zwyklym MR, teraz mam isc na nfz na rehabilitacje. Rozumiem ze na podstawie badania artroMR fizjoterapeuta umie stwierdzic co mi wolno a co nie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6496 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
No tak ale jakieś wskazania do wykonania takiego badania miałeś? Dostałeś na nie skierowanie czy tak po prostu sobie zrobiłeś?
Zanim się umówisz na konkretną wizytę wybadaj i poczytaj jakieś komentarze o danym fizjoterapeucie, ewentualnie zadzwoń do niego i dopytaj czy jest w stanie zanalizować wyniki badania. Bo nie każdy się podejmuje tego i może być tak, że zostaniesz skierowany do lekarza po diagnozę. A to wszystko zajmie trochę czasu więc warto rozeznać dokładnie temat żeby nie czekać niepotrzebnie na wizytę.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 189 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1045
Mam diagnoze, wiadomo co jest nie tak z tym biodrem, wskazaniem byl bol, na rezonansie bylo pokazane co jest nie tak i bylo napisane ze trzeba zrobic artroMR, lekarz dal skierowanie i mam dokladniejszy wynik, poszlem do poradni rehabilitacyjnej i dostalem sie na rehabilitacje na nfz takze nie wiem na kogo trafie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6496 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
No to musisz się przekonać sam czy trafisz na jakiegoś ogarniętego fizjoterapeutę czy nie będziesz mieć tyle szczęścia.
Jeśli się okaże, że będzie lipa to musisz wybadać w okolicy swojej czy jest jakiś godny uwagi i iść na wizytę prywatnie bo inaczej na nfz możesz długo nie trafić na takiego, który Ci pomoże. Niestety tak to wygląda i przerabiałem to na sobie.
Jak już trafisz na odpowiedniego prywatnie czy nfz to wypytaj o możliwości treningu czyli co Ci wolna, a czego nie. Na prywatnej wizycie pewnie więcej się dowiesz.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rozpiętki na bramie

Następny temat

FBW do sprawdzenia i porady

WHEY premium