SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jakie ćwiczenia powinnam robic na silowni zeby miec wieksza pupe ? :D

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1038

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Kobieta

Wiek

19

Waga

55

Wzrost

163

Cel treningowy

Większe posladki

Staż treningowy na siłowni

początkujacy

Uprawiane inne sporty

sztuki walki

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full osprzęt

Dieta

nie mam

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

nie mam

Zażywane suplementy

nie zazywam

Ostatnio przerabiany plan

zaden

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2
Witam od wczoraj zapisalam sie na siłownie . Kupiłam karnet na 2 miesiace i w pelni ten czas chce wykorzystac na pośkadki :D Jednak nie wiem jakie ćwiczenia wykonywać zeby uzyskac jak najlepszy i najszybszy efekt. Wczesniej duzo trenowalam ,takze wytrzymalosc to dla mnie nie jest problem . Proszę o rozpis planu treningowego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62295 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777630

Zaczynając swoje treningi siłowe nie powinniśmy się skupiać na konkretnej partii mięśniowej bo nie ma takiej potrzeby. Zrozumiałe jest, że jeśli trenujemy chcemy jakieś swoje słabe punkty wzmocnić, ale trening powinien być wszechstronny, holistyczny, rozwijać całe nasze ciało, a na skupianie się na konkretnych obszarach czy partiach przyjdzie czas za jakiś czas.

W planie treningowym powinniśmy zawszeć ćwiczenia angażujące je do pracy, a od początku powinniśmy mieć w planie przysiady, które nie tylko zaangażują pośladki, ale inne mięśnie również. Większość ćwiczeń na nogi angażuje również pośladki, a w ramach uzupełnienia tych ćwiczeń na dół ciała można dołożyć glute bridge, hip thrust, muszę z gumą czy power walk z gumą na kolanach.

To takie ćwiczenie, które zaangażują mięśnie pośladkowe w mocniejszym stopniu ale też trzeba je odpowiednio wdrożyć do planu, abyśmy nie tylko te pośladki trenowali ale górę ciała również co może się przełożyć na estetykę całej sylwetki i poprawić całe ciało.

Polecamy również: Jak trenować pośladki? Najlepszy trening na kształtne pośladki



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2022-10-12 16:42:31

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Zacznij od przeczytania postów podwieszonych w tym dziale, znajdziesz przykładowe schematy dla początkujących.

Nie ma sensu trenować samych pośladków albo się jakoś na nich specjalnie skupiać na tym etapie na którym obecnie się znajdujesz.
Rozwijaj całe ciało równomiernie poprzez przysiady, martwe ciągi, wykroki itp. a pośladki na pewno w ten sposób także poprawisz.

Kluczowe będzie także prawidłowe odżywianie więc polecam również zaglądnąć do działu Odżywianie i Odchudzanie.

Również w dziale Ladies znajdziesz dużo porad odnośnie treningu i nie tylko.


Zmieniony przez - Viren w dniu 2016-03-16 14:31:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Tu masz art o pośladkach. https://www.sfd.pl/Klinika_Estetyki_Pośladków_dr_Obliques_i_dr_Martuccy_:_-t941332.html  Ale na szybkie efekty sie nie nastawiaj, to duże mięśnie, dużo pracy wymagają

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening dla dziewczyny - mój vs. brata.

Następny temat

Plan treningowy do oceny

WHEY premium