SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaki współczynnik aktywności wybrać?

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 252

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 34 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 432
Jak w temacie, przez ile powinnam przemnożyć BMR, aby było okej??

Moja aktywność wygląda następująco:
-studia dzienne (czyli siedzenie na wykładach) + zajmowanie się domem (typu gotowanie, sprzątanie itp)
-pon, wt, czw, pt : trening siłowy ok 1h + 30min cardio (rowerek lub marsz na bieżni pod max górę), 20 tys kroków
-śr : cardio 30min, 15 tys kroków
-sob, nd: po 10 tys kroków + rekreacyjnie rower/rolki/basen/badminton

W tych krokach zdarzają się marszobiegi, ale nieregularnie, dążę do wyrobienia kondycji, aby już typowo biegać.

Z góry dzięki za pomoc :)

Zmieniony przez - Promise. w dniu 2019-04-07 19:00:56
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 9644 Napisanych postów 114466 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1370135
oblicz wg tego https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2743 Napisanych postów 6379 Wiek 27 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 188983
A jak już wyliczysz , pomierz się i zobacz po tygodniu czy dwóch jak organizm zareaguje na daną kaloryczność - wtedy będziesz wiedziała czy wyliczenia współgrają z Twoim celem

""Doubt is enemy number one of progression"
Dziennik : http://www.sfd.pl/DT_MissInvincible-t1065640.html

Blog kulinarny: http://www.sfd.pl/[BLOG]_MissInvincible_w_kuchni-t1100371.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Liczyłam wg tego kiedyś, tylko nigdy nie wiem np jakim typem jestem i czy ta moja aktywność pozatreningowa to dolna, czy górna granica, więc ta różnica między 200-900 jest spora. ;/

Bardziej chciałabym, aby ktoś obiektywnie spojrzał z boku na to co napisałam i powiedział
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Miało być : i powiedział co sądzi o takiej aktywności, szczególnie mam na myśli właśnie tę pozatreningową
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 9644 Napisanych postów 114466 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1370135
Celuj w srodkowe wartosci poza tym wyliczasz pewna wartość, i modywfikujesz w razie czego jak efektow nie ma, na 100% nigdy nie wstrzelisz się w bilans kaloryczny, to są przybliżone wzory

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Ok dziękuję ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 109 Napisanych postów 374 Wiek 23 lat Na forum 53 dni Przeczytanych tematów 1346
Nigdy nie trafisz w punkt bo zwyczajnie codziennie aktywność nam się zmienia. Celuj w środkową wartość i ewentualnie po dwóch tygodniach obserwacji zmian koryguj kalorie ;)
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady?
Nasi specjaliści bezpłatnie odpowiedzą na twoje pytanie z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji!
Tomasz Maciołek
Tomasz Maciołek TomQ-MAG
Łukasz Domeracki
Łukasz Domeracki Domer
Sebastian Szmit
Sebastian Szmit flex1976
Agata Bugorska
Agata Bugorska eveline
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta a PCOS i niedoczynność tarczycy