SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaki trening wybrać?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1034

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

M

Wiek

19

Waga

90

Wzrost

173

Cel treningowy

siła

Staż treningowy na siłowni

1 rok

Uprawiane inne sporty

brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

sztanga i obciążenie, moja pseudo ławka do wyciskanie i poręcze do dipów, których używam do przysiadu :)

Dieta

eee... trochę tego i tamtego, ale fast foody to bardzo rzadko

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

kreatyna, wapno

Ostatnio przerabiany plan

5/3/1

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

siad 1x125kg, wyciskanie 2*85kg, ciąg 2*155kg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 686
Cześć, mam pewien problem, ponieważ po skończeniu szkoły zacząłem pracować i 8h na nogach i daje to o sobie znać :)
Wcześniej leciałem planem 5/3/1 Jima Wendler'a, a teraz waham się, czy cofnąć się o 2 cykle w tył, czy zacząć od czegoś nowego.
Jak byłem wypoczęty to zrobiłem w siadzie 6x110kg, 4x117,5kg, z zapasem na 5, w bólu :) a na tą chwilę jak jestem po pracy to 110 była trochę ciężka i zrobiłbym max 4-5 powt.

Myślałem o czymś w stylu
pierwszy tydzień 5 seri po 2 powt ze 100kg
drugi tydzień 5 serii po 3 powt ze 100kg
trzeci tydzień 5 serii po 4 powt ze 100kg
czwarty tydzień 5 serii po 5 powt ze 100kg
przerwa
i znowu powtórka, z tym, że dodałbym 5kg,

Tak samo bym postąpił z resztą głównych ćwiczeń, tzn ciąg i wyciskanie, o asystach to później napiszę.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776850
Wydaje mi się, że lepszym pomysłem byłoby wskoczyć od razu na 5 powtórzeń w serii, a powiedz jak stawy? Wszystko w porządku?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Cofnij się z ciężarami i nie zmieniaj planu. Jestes już do niego zaadaptowany, więc to działa na Twoją korzyśc.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 686
To teraz to już nie wiem.

Rion nic mnie nie boli, wszystko git, z tym, że po 8h stania czuję nogi.


Zmieniony przez - michalello w dniu 2018-06-06 15:38:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 686
Myślałem o czymś takim:

Wtorek - wyciskanie:

normalne wyciskanie, później jako akcesoria wąskie, wznosy na brzuch,jakieś 3 serie na bica i tyle

Czwartek - ciąg:

ciąg pół-sumo, szrugsy, hip-trusty, żurawie,

Niedziela - siad:

siad, fronty, dzień dobry, wznosy nóg, żurawie,


Zmieniony przez - michalello w dniu 2018-06-06 15:46:57
7
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 686
Nie wiem, czy na moim poziomie dobrym pomyłem było by dodanie np we wtorek ciągu w postaci klasyka, tzn 3 serie takie nie za ciężkie 70% maxa na pięć powtórzeń.
7
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776850
michalello
To teraz to już nie wiem.

Rion nic mnie nie boli, wszystko git, z tym, że po 8h stania czuję nogi.



Zmieniony przez - michalello w dniu 2018-06-06 15:38:04


Zapytałem bo czasem po takich cyklach typowo siłowych stawy potrzebują nieco "oddechu" aby dojść do siebie.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 686
Ok. Doradzi mi ktoś konkretniej co zrobić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776850
Ja bym przeszedł od razu na pięć powtórzeń w serii nie bawiłbym się w mniej powtórzeń jeśli ostatnio był plan siłowy przerabiany.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 686
Nadal moim priorytetem jest siła, ale nie wiem, bo 5/3/1 polubiłem, a gdybym się cofnął o 2 miesiące i zaczął od bardzo delikatnych asyst? Np: fronty robiłem 3x5x70-80kg to bym zaczął od 3x5x50kg. 5/3/1 byłoby dalej, ale cofnięte i asysty bym sobie zaczął dokładać w miarę, aż organizm się przyzwyczai do pracy. ???
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776850
Możesz też tak zrobić. Cofka z ciężarami i dokładanie od początku. Ważne żebyś tak zapanował progres żebyś na finiszu pobił swoje aktualne wyniki.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Słaba klata

Wiecej