SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaki trening w czasie redukcji?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5436

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

Płeć

Cel

Waga

Wzrost

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Stosowana lub planowana suplementacja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 1297
Lepiej wykonywać bieg na bieżni z mniejszym wzniesieniem czy spacer przy dużym oczywiście tak żeby tętno wynosiło wynosiło 130 w obu przypadkach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Nie ma to specjalnego znaczenia. Sugeruję wykonywać trening wtedy, kiedy Tobie to pasuje. Przecież nie będziesz dostosowywał życia pod trening, tylko trening pod swoje życie, pracę, szkołę, czy inne obowiązki. Jeżeli pasuje Tobie wykonać trening tlenowy po zakończeniu siłowego, to śmiało. Jeżeli w inne dni, wolne od treningów siłowych, to tak też zrób. Myślę, że za dużo analizujesz pod tym kątem. Masz ochotę na rower, idź pojeździć. Jak masz na spacer, to idź pospacerować, a jak masz ochotę na orbitrek, to tak też zrób.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 1297
Ok dzięki wielkie faktycznie mam wrażenie że staram się przekombinować zacznę treningi tlenowe od 3x25min i będę obserwował i po jakimś czasie wydłużał czas tak chyba będzie najlepiej?



Zmieniony przez - Hęhę w dniu 2022-05-28 20:44:32

Zmieniony przez - Hęhę w dniu 2022-05-28 21:11:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Oczywiście, możesz zrobić w ten sposób. Następnie obserwacja obwodów ciała co jeden/dwa tygodnie rano na czczo i w sytuacji braku spadku obwodu w pasie można będzie wydłużyć okres trwania treningu tlenowego (cardio) i/lub korygować ilość spożywanych kalorii w swojej diecie. Warto również pamiętać o tym, że organizm nasz szybko adaptuje się do treningu aerobowego. Można wtedy przemyśleć wprowadzenie interwałów o wysokiej intensywności (HIIT), tabaty, czy np. kompleksów sztangowych.

https://www.sfd.pl/art/Trening/Trening_HIIT__na_czym_polega_i_czy_jest_skuteczny_-a2405.html

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Trzymając się zera kalorycznego odpowiednie będzie robienie cardio 3x w tygodniu czy nie lepiej częściej wykonywać?


Zmieniony przez - Jadtoja w dniu 2022-06-02 09:46:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 1297
Wydaje mi się że jeśli jetsem na zerze kalorycznym i wykonuje 3x po 25 min wydaje mi się ze spalam wtedy ok. 200kcal czyli w tygodniu mam deficyt 600kcal i potem będzie zwiększać czas to ubytek masy mięśniowej bedzie zminimalizowany. Dobrze myślę? Czy też najlepiej po jakimś czasie zamiast wydłużać czas lepiej będzie zwiększyć ilość cardio np z 3x 25 na 4x 25?.



Zmieniony przez - Hęhę w dniu 2022-06-02 10:06:03

Zmieniony przez - Hęhę w dniu 2022-06-02 10:19:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Niestety źle mi myślisz. Deficyt kaloryczny, to deficyt kaloryczny i tutaj nie ma specjalnego znaczenia, czy ustalisz sobie zerowy bilans energetyczny i w wprowadzisz dodatkową aktywność fizyczną, czy też uwzględnisz dodatkową aktywność fizyczną wyliczając zapotrzebowanie kaloryczne organizmu. Wyjdzie dokładnie na to samo. Zakładając, że ogólna aktywność fizyczna jest na niskim lub średnim poziomie, to jak najbardziej warto dodać jej więcej, ale to nie będzie decydujące pod kątem zachowania mięśni. Stracisz je na redukcji i trzeba się z tym pogodzić.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Śniadanie - jakie wybrać?

Następny temat

Zapotrzebowanie kaloryczne organizmu

WHEY premium