SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaki trening na siłowni 2xweek pod walkę w MuayThai\K1?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1250

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 372 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 16854
Witam wszystkich,
jako amator kulturystyki jakieś pojęcie o treningu mam, ale trening pod sporty walki, tu kickbox/muaythai, to dla mnie zupelna nowosc na ktorej się nie znam, dlatego będę wdzięczny jeśli pomożecie mi ułożyć trening na siłowni pod zbliżającą się walkę we wrześniu. Myślę że jako że będzie kilka jednostek treningowych tajskiego w tygodniu, dojdzie jakis boks w malej ilosci to dwie jednostki treningowe na silowni na wzmocnienie, szybkosc, dynamike i p*******ięcie wystarczy, a przynajmniej 3 w tygodniu to bedzie za duzo, szczegolnie ze fizycznie mnie jakos bardzo wzmaciac nie trzeba, tylko tA dynamika, szybkosc i p******n*ęcie. Pewnie jakis sprawdzony trening wystarczy z gotowych z malymi modyfikacjami pode mnie i sprzet na silowni ktory mam do dysoozycji. Jesli potrzebujecie dodatkowych informacji o mnie to napiszcie jakie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 372 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 16854
Ogólnie to wybrałem chyba dobry dział prawda?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
Na dynamikę, to raczej, krótkie serie 10-20s z piłką lekarską, pajacyki ze sztangą, skoki, przeskoki, czy szybkościówka na worku. Nie masz tego na treningach boksu/mt?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 372 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 16854
Na treningach mt i boksu bede sie skupial na technice. Silownie bede robil indywidualnie, dlatego chcialbym bardziej konkretnego rozbitego treningu na dwa dni trenimgowe, na rozne cwiczenia, konkretna ilosc serii i powtorzeń.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
Piszesz, że chcesz robić dynamikę i szybkość, tylko, że takich rzeczy nie robi się na siłowni. Ok. jak umiesz to możesz robić rwania i zarzuty, podrzuty olimpijskie, ale proponowałbym się raczej skupić na stacjach pod szybkość z piłką, przeskokami itp. Nigdy nie robiłeś takich treningów na boksie czy mt???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 372 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 16854
Nie, nigdy, może z raz sie w sumie zdazyly takie stacje. Więc chciałbym taki trening jaki robi się na siłowni pod kątem walki. Jakieś filmy, ilustracje do tego jak co się robi mile widziane.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
Od 4-4.30 oglądaj, gość dokładnie przedstawia stacje i tłumaczy. W sumie chyba najbardziej popularna, oldskulowa wersja. Do tego w inny dzień rób szybkościówkę na worku, drabinka też fajna sprawa.



Swoja droga dziwna sekcja, takie treningi to przecież standard...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 372 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 16854
Mało chodziłem na treningi, a jeśli były np 3 w tygodniu z czego w dwa byla technika a trzeci to takie rzeczy to ja chodzilem tylko na te dwa techniczne.
Obadam ten film ale chyba nie do konca wiesz o co mi chodzi. Takie rzeczy jak szybkościówka na worku to zostawiam na treningi mt i boksu. Teraz pytam o trening tylko na silowni, czyli skoki na skrzynie z obiazeniem, podrzuty, wyciskanie na klatke dynamiczne, zabawy z kettelami i inne takie ktore pomoga mi zachowac mase miesniowa, wzmocnia miesnie pod katem walki a przy okazji wprowadza sporo dynamiki i pier***nięcia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
To tu masz kanał gościa z takimi ćwiczeniami o jakich piszesz, może sobie coś skomponujesz.
https://www.youtube.com/channel/UCrzICdOsXhtn4zMlk4bnTIg
Problem w tym, że takimi ćwiczeniami, masz szansę zbudować moc i wytrzymałość, ale bez typowego treningu szybkościowego się i tak nie obejdzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 372 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 16854
Dzieki bardzo ;) pozniej zerkne ;) bede dopinał wszystko z czasem i trening szybkosciowy tez wejdzie w zycie ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 204 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191010
z b-f, autorstwo _Knife_
Napisał TRENING FBW POD SPORTY WALKI, na 2 dni w tygodniu _KNIFE_

TRENING A:

POWER CLEAN (zarzut siłowy sztangi z ziemi) 5 x 5 (=> MOC, całościowe ćwiczenie - plecy, nogi; w szczególności kaptury, prostowniki grzbietu)
PRZYSIAD PRZEDNI (front squats) 5 x 8-10 (=> NOGI, częściowo plecy, brzuch)
SUMO DEAD LIFT HIGH PULL 5 x 5 (=> PLECY - w szczególności prostowniki grzbietu, częściowo brzuch)
PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU 3-5 x 10 (=> PLECY)
POMPKI NA PORĘCZACH (dips) 5 x 5 (=> KLATKA, TRICEPS)


(body-factory)

TRENING B:

CLEAN AND JERK (PODRZUT SZTANGI) 5 x 5 (=> MOC, całościowe ćwiczenie - plecy, nogi, ręce;, barki w szczególności kaptury, prostowniki grzbietu)
PRZYSIAD TYLNY 5 X 5 (=> NOGI, częściowo plecy, brzuch)
WYCISKANIE SZTANGI LEŻĄC 5 X 5 (=> KLATKA, TRICEPS)
WIOSŁOWANIE sztangą oburącz lub pół-sztangą jednorącz (barbell rowing) 3-5 X 15 (=> PLECY)



Zmieniony przez - Tomaszzzz w dniu 2016-07-01 16:15:45
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

priorytet barki i ramiona

Następny temat

odstające łopatki

WHEY premium