SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaki plan teraz robić? Przejść z fbw na split?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2013

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 283 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5187
Witam, na początek trochę mnie:

Płeć : mężczyzna

Wiek : 21

Waga : 84

Wzrost : 176

Cel treningowy : MASA

Staż treningowy na siłowni : 3 lata

Uprawiane inne sporty : BRAK

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : SZTANGA, SZTANGIELKI, WYCIĄG

Dieta : MASOWA

Przeciwskazania medyczne : BRAK

Zażywane suplementy : kreatyna mono 2x5g dziennie, 3 mies. cyklu / 1 mies. przerwy

Ostatnio przerabiany plan: HST

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach:
Przysiad tylny: 5x105kg z zapasem raczej
MC: 5x 105kg z zapasem
WL: 5x100kg to max

Dorzucę wymiary:
Klatka 105
Pas 88
Udo 60
Ramię 37

Robiłem ostatnio HST: szczegóły na rysunku.

Zastanawiam się, czy nie zrobić teraz jakiegoś splita, jako, że zawsze robiłem FBW. Na początku prostą wersję bez progresji ciężaru, potem HST z wyliczoną progresją - jeden cykl.

Generalnie bardzo mi pasuje FBW, robię główne ćwiczenia złożone, wielostawowe. Postępy są, i w sylwetce i w obciążeniach. To 2 lata to z przerwami wieloma i tak nie do końca rygorystycznie.

A więc: split czy dalej FBW?


--------------------------------------------------------------

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 283 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5187
Dziękuję wszystkim za wypowiedzi w tym temacie. A wracając do rzeczy: zrobiłem sobie dzisiaj pierwszy trening push, złożyłem coś takiego:

Przysiady tylne 2x15 55kg
Wyciskanie leżąc z mostkiem 2x15 50kg
Wyciskanie stojąc (barki) 2x15 30kg - ciężko
Wykroki 2x15 14kg na stronę - ciężko
wyciskanie na skosie 2x15 30kg
Unoszenie sztangielek bokiem w górę 2x15 6kg na stronę - ciężko
wyciskanie francuskie hantlami 2x15 6kg na stronę
Unoszenie nóg do klatki w zwisie 2x15 (5 przodem i 5 na każdy bok - lekko się skręcając)
wszystkie ruchy spowolnione w fazie negatywnej

Co myślicie o takim doborze ćwiczeń? Temat podwieszony widziałem i czytałem, tutaj dobieramy ćwiczenia do możliwości mojej skromnej siłowni.

Planuje zrobić podobnie jak było w HST - kilka treningów z zwiększanym w miarę możliwości obciążeniem na 15, kilka na 10 i kilka na 5. Podoba mi się ten system.

Zmieniony przez - marcheloka w dniu 2013-02-27 22:38:03

--------------------------------------------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 283 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5187
Postaram się wrzucić fotki w najbliższym czasie, może nawet filmiki z wykonania podstawowych ćwiczeń. Zależy mi na fachowej poradzie

--------------------------------------------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347354
Te przysiady i mc musisz robić z naprawdę dużym zapasem

Co do planu treningowego-czas najwyższy na split'a.Oczywiście podstawowe ćwiczenia zostają.Jednak wypadałoby dodać ćwiczenia uzupełniające,abyś rozwijał masę w proporcjonalny sposób.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 283 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5187
No właśnie z tymi ćwiczeniami mam pewien problem - ćwiczę na siłowni prywatnej, z kolegami którzy raczej takich ćwiczeń nie robią i nie znają - nie mam co liczyć na zawodową asekurację w przysiadzie. Poza tym nie wiem czy robię poprawnie technicznie - nie ma nikogo kto byłby w tym temacie obeznany. Postaram się wrzucić wkrótce filmiki z 3 głównych bojów, mam nadzieję że znajdzie się ktoś na tyle miły żeby wskazać ewentualne błędy ;)

A co do tego splita - zostałem już bardzo gruntownie i konkretnie urobiony przez artykuły w stylu Knife'a mitów, że klasyczny split - klata+triceps, barki+biceps itp. itd. nie ma sensu. Więc chętnie zainteresowałbym się push/pullem - czy będzie odpowiedni dla rozwoju masy?

Bo szczerze mówiąc tak średnio ta masa idzie na HST. Nie jest źle, progres siłowy na pewno poszedł. Ale mam ochotę teraz na faktycznie agresywną masę - jeszcze nigdy mnie nie zalało, więc mogę do pieca dorzucić konkret.

A teraz wrzucam zdjęcia do oceny:










--------------------------------------------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 198 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2291
czytaj tematy podwieższone , https://www.sfd.pl/[Art]_Pierwszy_rok_treningów-t906985.html
ten jest autorstwa przedmówcy roniego napewno znajdziesz coś dla siebie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 283 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5187
To już nie jest pierwszy rok

--------------------------------------------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 198 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2291
wybacz mój błąd nie przeczytałem tego miejsca w ankiecie , nie obraź się ale patrzać na zdjęcia nie widać abyś ćwiczył 3 lata ale to tylko moje zdanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347354
Co z tego że ćwiczysz taki okres czasu,skoro-jak podejrzewam-nie miałeś nigdy styczności z porządnym splitem?

Zajrzyj do tego artykułu i zainteresuj się etapem 6.
Plany są przetestowane i działają,zapewniam

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 283 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5187
Ale kiedy tu zagladalem, to Knife mowil co innego - split nie dziala. Dziala FBW. No to cwiczylem FBW. Teraz sie okazuje, ze to jednak nie prawda? Czuje sie oszukany. Jak to mozliwe, ze jeszcze 2 lata temu wszyscy przytakiwali FBW i poglady sie tak nagle zmienily? Jaka mam pewnosc ze jak teraz zrobie splita to sie znowu nie okaze za jakis czas, ze amerykanscy naukowcy odkryli ze split to gowno i tylko FBW?! Tragedia. Nie bylo was wtedy na forum?

Konczac te gorzkie zale i wracajac do rzeczy - chetnie wyprobuje tego splita. Wrzuca za chwile program do oceny. Nie moge wykonywac wszystkich cwiczen u siebie wiec niektore bede musial zamienic.

W kazdym razie widze, ze znowu musze zrewidowac swoje poglady, wypracowane na godzinach, dziesiatkach godzin czytania forum, artykulow i wypocin Knife'a.

--------------------------------------------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347354
Z Knife'm akurat dużo na ten temat się sprzeczaliśmy
Na koniec końców okazało się że on nie trenuje stricte kultursytycznie.Celem raczej jest siła/dynamika/performance.

Ale jeżeli wierzyłeś w każde jego słowo-możesz poczuć się oszukany.
Żaden kulturysta na tym forum nigdy nie odradzał splita i nie gloryfikował systemu całościowego.NIGDY,bez względu na badania czy modę.

FBW w wypadku kulturystów jest dobrą odskocznią lub dobrym systemem jeżeli dopiero zaczynamy trenować.

I to jest prawda niezaprzeczalna.Koniec kropka.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86827
http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=8914&page=52

Autorze, bzdury wypisujesz, szkoda mi czasu. Odpowiedź w temacie wyżej.

"FBW w wypadku kulturystów jest dobrą odskocznią lub dobrym systemem jeżeli dopiero zaczynamy trenować. "

Zależy jakie FBW i jaki split.

Większość tego co robią ludzie w Polsce, nie ma nic wspólnego z rozsądnym treningiem (maszyny, brak pleców i nóg; 30 serii na klatę i bicepsa). I obojętne czy to split czy FBW. Liczą się parametry.

Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2013-02-25 21:48:19

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kilka pytań

Następny temat

FBW do sprawdzenia, redukcja.

Wiecej