SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaki plan ?

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2943

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 663
Witam!
Mam 15 lat, 186cm wzrostu i 62kg wagi;/ Przez ostatnie 4 miesiące ćwiczyłem treningiem Mawashiego i teraz chciałbym to zmieniać, jednak nie wiem jaki plan wybrać. Czy lepiej ułożyć sobie FBW czy ćwiczyć np. według książki Lafaya. Do dyspozycji mam płaska ławką, sztangę, hantle, drążek oraz obciążenie. Tak więc jaki sposób ćwiczenia byłby według was najbardziej optymalny dla mnie ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Masz odpowiedni sprzęt więc FBW, ułóż najprostszy plan z podstawowymi ćwiczeniami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 663
A chciałbym jeszcze spytać o rozciąganie. To z planu Mawashiego wystarczy ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wystarczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 663
Czy taki plan będzie dobry ?

1.Przysiady z hantlami / pistolety 3s.
2.Podciąganie na drążku 3s.
3.Wyciskanie hantli leżąc 3s.
4.Wyciskanie hantli stojąc 3s.
5.Wyciskanie francuskie/pompki odwrotne 2s.

Do tego codziennie albo co drugi dzień będę robił ABS II

Czy wystarczy tyle ćwiczeń w tym planie czy jeszcze coś dołożyć ?

Ćwiczenia mam jechać rozumiem z góry na dół i tak w sumie trzy razy czy naraz wszystkie trzy serie każdego ćwiczenia ?

Zmieniony przez - johnigns w dniu 2011-06-17 18:13:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wszystkie 3 serie naraz, dopiero następne ćwiczenie, plan jest dobry, nie trzeba nic dokładać. Trening robisz 3 razy w tygodniu (np. pon, śr, pt). Liczba powtórzeń 8-12.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 663
A mógłbym podciąganie na drążku dać jako pierwsze ćwiczenie? Bo drążek mam w zupełnie innej części domu i nie chciałbym tak biegać:P I robić jakieś przerwy pomiędzy seriami/ćwiczeniami? Rozumiem że wyciskanie hantlami na wyciskanie sztangą spokojnie mogę zamienić ? Czy wycisaknie hantli stojąc nie obciąża zbytnio kręgosłupa ?
Kurde ale się tych pytań narobiło :O

Zmieniony przez - johnigns w dniu 2011-06-17 18:23:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To nie jest dobry pomysł, przysiady powinny być pierwsze, ponieważ jest to najcięższe ćwiczenie ( jeśli masz odpowiednie stojaki rób przysiady ze sztanga nie z hantlami,jeśli nie, to zostaw tak jak jest). Przerwy między seriami 1-2minuty, wyciskanie jak najbardziej możesz zamienić, możesz też na jednym treningu wyciskać sztange a na następnym hantle.

Zmieniony przez - Massabitt w dniu 2011-06-17 18:27:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 663
Ponowię to pytanie o szkodliwość tych ćwiczeń na kręgosłup. Rozumiem że ich nie ma :P? I ABS II lepiej codziennie czy co drugi dzień ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Brzuch tak jak inne mięśnie musi mieć czas na regeneracje, więc co drugi dzień.

http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=7862 Mit pierwszy, tu masz odpowiedź na pytanie o szkodliwość ćwiczeń.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2358 Napisanych postów 30594 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270604
co Ty w zakmu mieszkasz ze przejscie do drugiego pkoju gdzie jest drążek zajmuje Ci aż tyle czasu?

z ciekawosci,ile masz obciążenia?

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

biceps i triceps

Następny temat

trening drążek/dipsy

WHEY premium