SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaki kolagen wybrać?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2820

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez krzykacz z działu Zdrowie i Uroda.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 31 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 88
Witam. Chciałem zadbać skórę bo mam z nią problemy. Słyszałem że kolagen będzie najlepszy, tylko pytanie jaki? Widziałem min. rybi. Jest duży wybór ale który jest najlepszy. Stosował ktoś? Jest jakaś różnica po braniu go?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
ja bym brał ten https://sklep.sfd.pl/Trec_Collagen_Renover-opis26010.html#opis 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21772 Napisanych postów 71319 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575898
Myślę, że w dziale suple lepiej Tobie podpowiedzą

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160367 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234166
pytanie jaki problem skórny posiadasz?

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Wnoszę, że problemem są rozstępy https://www.sfd.pl/Redukcja,_badanie_chormonów_i_rozstępy..-t1140166.html#post9


Zmieniony przez - deja vu w dniu 2017-02-03 20:05:43

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160367 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234166
problem rozstepów zazwyczaj dotyczy diety, braku odpowiendiej ilosci witaminy c, jak i produktów białkowych bogatych w kolagen. jezlei juz wystapiły, to za dużo nie pomoże tutaj jego suplementacja.

bardziej bym szedl w kierunku kremów na bazie mocznika jak cerkoderm, ktory pozwoli nice zamaskować jezlei sa np czerwone

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 31 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 88
Dokładnie chodzi o rozstępy :D Nie chcę żeby na kolejnej masie się pojawiły bo mam ich już sporo , więc chcę jakoś uzupełnić niedobory. Jakie to są produkty białkowe bogate w kolagen? Smaruje się maścią od lekarza z mocznikiem ale efektów nie widać ;) a witaminy przyjmuje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 165 Napisanych postów 1228 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 180644
a to nie jest tak ze organizm sam tworzy kolagen z aminokwasów, a kolagen z suplementu i tak w żołądku zostanie rozbity na aminokwasy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1118 Napisanych postów 3767 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68323
Jest tak - podobnie jak w przypadku, gdy zjadamy mięso, a organizm rozkłada je na aminokwasy i buduje z nich nasze własne mięśnie. Produkty czy suplementy bogate w kolagen dostarczają po prostu większej dawki tych aminokwasów, więcej budulca dla własnego kolagenu... Prócz diety ważna jest też równowaga hormonalna - np. kortyzol sprzyja rozstępom. Warto poczytać, co jest istotne dla tworzenia kolagenu - o ile pamiętam, witamina C jest jeszcze przy tym niezbędna oraz krzem. Kiedy czegoś istotnego brakuje w organizmie, samo dostarczanie kolagenu z zewnątrz może nie wystarczyć... Pozdrawiam.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1118 Napisanych postów 3767 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68323
Ja polecam dietę bogatą w ryby z galaretowatą skórą, jak karp, lin, leszcz i inne... Gotowane (np. w zupie) lub pieczone, na ciepło - bo kolagen ponoć jest dość trudno strawnym białkiem. Dobrze rozgotowany rozpuszcza się w wywarze i łatwiej go przyswoić. Jest też w innych mięsach, a odpowiednie aminokwasy są w ziarnach roślin i innych produktach - np. w mleku.

U sportowców prócz braków dietetycznych prawdopodobnie stres oksydacyjny związany z wysiłkiem fizycznym przyczynia się do osłabienia włókien kolagenu - niszczą go wolne rodniki. Stąd ważna jest dieta bogata na co dzień w antyutleniacze, witaminy...


Zmieniony przez - M-ka w dniu 2017-02-04 21:33:58
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1033 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
Wierzbicka poleca kolagen na rozstepy, mowi ze osobiscie widzi roznice, jak i wiele innych osob

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Spalanie tłuszczu

Następny temat

Creatine 100

WHEY premium