SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaki cukier wybrac

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2710

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2299 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14249
Przeczytalem mnostwo tematow n/t cukru ale dalej jestem w kropce. Jesli musze slodzic to jaki rodzaj substancji slodzacej wybrac? Cukier bialy/brazowy/slodzik odpadaja. Jaka z ostepnych substancji na rynku bedzie najlepsza opcja?

Dzieki

It's kind of fun to do the impossible.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
stevia spróbuj a narazie bez przeżyjesz

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
cukry alkoholowe (poliole) są dobre, ale też są w cenie. W dobrych marketach dostaniesz np Ksylitol/Sorbitol
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2299 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14249
stawiam ze to aspartam jest powodem mojego ch*** samopoczucia, problemow ze snem itd, dosc duzo go pochaniam bo pije ok 3 kaw dziennie i lubuje sie w herbatach ktorych wypijam tez kilka dziennie. Czyli raz jeszcze klasyfikujac wszystko, co wychodzi najlepiej, czy Ksylitol/Sorbitol (rozumiem ze to to samo?) mozna uznac za w pelni bezpieczny cukier?

It's kind of fun to do the impossible.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
sorbitol, ksylitol (40zł za kg - słodzisz jak sacharozą tylko 2z mniej w sumie wychodzi około 6x droższy od zwykłego cukru) to alkohole wywadzace się z cukrow prostych. Aspartam/sacharyna/cyklaminiany to syntetyczne intensywne środki słodzące. Są dużo bardziej słodkie od polioli a;e mają wady, natomiast naturalnym odpowiednikiem jest Stevia - roślina której liście są bardzo słodkie, można je kupić sproszkowane w formie tabletek. Lecz w polsce wogóle w eu nie są one dopuszczone do obrotu z powodu małej ilości badań (dziwi mnie to). W necie je znajdziesz tyle że sposób użycia (podobnie jak z dopalaczami) będzie dotyczył np płukania jamy ustnej nie spożycia ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2299 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14249
Dzis wstalem znowu z bolem glowy, dzis tez pierwszy dzien bez slodzika, zobacze jak bede sie czul jutro.
Ogolnie chodzi o lekki jednak dosc dokuczliwy bol z przodu glowy, takie szumienie utrudniajace koncentracje i skupienie. Cisnienie ok, badanie krwi ok, jedynie wynik watroby delikatnie zawyzony, mowil ze powinno byc 40 a mialem 55; nie pije nie pale, sadze ze to suple/tabletki (witaminy i mineraly) ktore bralem codziennie od dluzszego czasu.

It's kind of fun to do the impossible.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
odstaw wszytskie tableki na jakiś czas to raz
i obniż trochę węglowodany w diecie

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2299 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14249
Ok, tak wlasnie zrobie, dam znac na dniach n/t postepu akcji

pzdr

It's kind of fun to do the impossible.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2572 Napisanych postów 5112 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 78274
Releaser, zdaj relację po kilku dniach.
Też jak początkowo kupiłem słodzik to 2 tabsy dziennie, następnie już 2 do jednaej filiżanki, a teraz to aż wstyd się przyznać!!!!
Muszę też zrezygnować bo odkąd to piję też mam objawy których nie miałem wcześniej!
Napisz jak samopoczucie?!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2299 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14249
Wczoraj pierwszy dzien bez slodzika, dzis pierwszy dzien bez tabletki od bolu glowy. Dodatkowo musze powiedziec ze spalem znacznie lepiej.

Slodzik stosowalem od dawna, 2-3 tabl na kubek, 1 na filizanke. Dziennie 3 kawy, ok 5 herbat, gumy sugar free..Na poczatku nie czulem skutkow ubocznych, pare mies temu zaczelo sie uczucie zamulenia, ospalosc, problemy ze snem, i w koncu bol glowy.

To dopiero 1 dzien off, mimo wszystko na podstawie porownania i obserwacji wydaje mi sie, ze to aspartam byl winien wszyatkim ww problemom. Dam znac na dniach.

It's kind of fun to do the impossible.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2299 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14249
zdecydowanie slodzik

It's kind of fun to do the impossible.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na mase przy SW, prosze o korekty

Następny temat

Ocena Diety 78 kg Masa

WHEY premium