SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaka sztuka walki - doradźcie

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1593

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 12
Witam! Jestem nowy na tym forum, więc chciałbym się z Wami przywitać. Mam 17 lat, waga 90kg (jestem tęgi), ok. 175cm. I teraz mój problem. Chodziłem parę miesięcy na siłownię (w odstępach) a teraz planuję zacząć uczęszczać na jakieś sztuki walki. Zastanawiam się nad thaiboxing albo kravmaga, również zwykły boks wchodzi w grę (ogólnie na sam boks mam najbliżej). Moglibyście coś mi doradzić, porównać itp. Z góry dzięki za odpowiedź.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 684 Napisanych postów 4722 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90871
cze, boks jest hmm jak by to nazwać łatwiejszy do ogarnięcia niż te pozostałe:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 113 Napisanych postów 6072 Wiek 4 lata Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 70684
no nie wiem czy boks jest łatwiejszy. Boks jest skomplikowany jeśli chodzi o technikę, trzeba zgrać ze sobą ręce, nogi i oczywiście głowę(chodzi mi o jakiś plan).

A co do problemu to najlepiej by było żebyś wszystkiego spróbował po troch na początku, później zobaczysz gdzie Ci było najlepiej, gdzie najlepiej i szło.
Ja polecam boks
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2063
tez polecam boks, po 1 masz blisko, po 2 jak bedzie to dobra sekcja, to sie duzo nauczysz no ale oczywiscie licza sie tez checi do owej nauki, ale kieruj sie glowa, idz na to co Ci bardziej odpowiada (;
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1487 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9419
Boks jest skomplikowany jeśli chodzi o technikę, trzeba zgrać ze sobą ręce, nogi i oczywiście głowę - bo w MT i KM nie trzeba?

ja bym wybrał boks

Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów-S.Lem
Ale nie można im o tym mówić - szczególnie na SFD :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 130 Wiek 38 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1637
ja od siebie polecam zdecydowanie boks, oczywiscie jest to opinia subiektywna. sam chodzilem przez miesiac na krav-mage ale kompletnie mi sie nie spodobalo....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 348 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3124
po co kogos pytac jaka sztuke walki wybrac ? idz na ta ktora ci sie najbarzdziej podoba moge ci jedynie polecic boks i mt a krav mage to raczej odradzam ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4645 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16509
Możesz iść tutaj i tutaj. Pójdziesz sobie na trening, pierwszy przeważnie jest darmowy, zobaczysz jak jest na treningu i wtedy będziesz mógł sobie porównać co ci się bardziej podoba.

Dopóki walczysz Jesteś zwycięzcą...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3680 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13048
To pytanie powinieneś zadać sam sobie bo sam wiesz co Cie kręci, a jeśli nie wiesz to zrób tak jak radzi bokser i sprawdz jak wyglądają treningi i jednego i drugiego. Bo na to czy coś będziesz ćwiczył składaja się wiele rzeczy nie tylko chęci. Bo jak wielkie będziesz miał chęci a np trener będzie do dupy czy atmosfera w klubie lipna to raczej długo nie poćwiczysz bo się zniechęcisz.

Brazilian Jiu Jitsu
Warning: Choking Hazard

"Sport to połamane kości a nie twarz w reklamach"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
Ale doradzić w oparciu o co? Jaki jest Twój cel? Krav maga jest dobra jeśli ma się background w jakimś sportowym stylu, więc raczej na razie odpada. Piszesz, że jesteś tęgi, więc pewnie chcesz zwalić sadło. Zwalisz na każdym stylu wymagającym kondycji. Idź na to, co Cię cieszy. Lubisz stójkę to zmiataj na boks, MT czy kicka, lubisz parter to na bjj czy judo.

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 314
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaka sztuka walki?

Następny temat

Pierwszy trenign

WHEY premium